Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgoda Departamentu Kadr - termin
Opublikował Wiadomość
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 08 Maj, 2021   

Od wpłynięcia mojej teczki do wydania rokazu o powołaniu minęło 2 tygodnie.Terminu jednak żadnego nie ma i musisz uzbroić się w cierpliwość - jedną z pożądanych cech żołnierza.😉
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Maj, 2021   

*333* napisał/a:
Od wpłynięcia mojej teczki do wydania rokazu o powołaniu minęło 2 tygodnie.Terminu jednak żadnego nie ma i musisz uzbroić się w cierpliwość - jedną z pożądanych cech żołnierza.😉


Tak jak wspominane było wcześniej, zależy również do jakiego korpusu byłeś przyjmowany.
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 12 Maj, 2021   

Ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć o czasie wydania zgody dgrsz ?
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Rozmawiałem z WKU, terminu nie ma chyba określonego. Z doświadczenia mówi, że czasami ogarniają papiery w 2-3 dni, a innym razem 3-4 tygodnie.
U mnie minęło właśnie 3 tygodnie, więc średnio im się spieszy :D
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

gabdziol napisał/a:
Rozmawiałem z WKU, terminu nie ma chyba określonego. Z doświadczenia mówi, że czasami ogarniają papiery w 2-3 dni, a innym razem 3-4 tygodnie.
U mnie minęło właśnie 3 tygodnie, więc średnio im się spieszy :D

4 tygodnie minęły polotra tygodnia temu :D nie wiem czy jest to prawda ale mówią, że z uwagi na koronę przychodzace dokumenty przechodzą kwarantanne .
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Elektroniczne? :lol:
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Elektroniczne? :lol:

W rozmowie z WKU dowiedziałem się, że te dokumenty idą w formie papierowej poczta specjna . Również myślałem ze idą systemem elektronicznym . Ale wiem tyle co mi powiedzą wiec zdaje się na wasza wiedzę praktyczna .
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Henryx napisał/a:
W rozmowie z WKU dowiedziałem się, że te dokumenty idą w formie papierowej


Końcowy proces powołania następuje na podstawie przesłania akt do organu uprawnionego. WKU po skompletowaniu teczki akt kandydata (wniosek o powołanie, orzeczenie WKL, psychologiczne, dokumenty potwierdzające wymagane wykształcenie, kwalifikacje, certyfikaty etc ..) przesyła wersją tradycyjną (poczta wojskowa), do organu uprawnionego do wydania rozkazu o powołaniu do zawodowej służby wojskowej. Podmiot uprawniony dokonuje oceny w zakresie kompetencji, wykształcenia, sytuacji ''na teatrze (np. zmian org-etat.) w kontekście przyszłych zmian etatowych, likwidacji stanowiska itp. Wówczas następuje ostateczna kwalifikacja i wydanie rozkazu o powołaniu, bądź odmowie powołania. Rozkaz jest decyzją admiracyjną od której stronie służy prawo odwołania do organu II instancji.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

focus napisał/a:


Końcowy proces powołania następuje na podstawie przesłania akt do organu uprawnionego. ...
przesyła wersją tradycyjną (poczta wojskowa), do organu uprawnionego do wydania rozkazu o powołaniu do zawodowej służby wojskowej.

Dziekuje bardzo za odpowiedź . Z przyjemnością czerpie się informacje z takich wypowiedzi.
Wiec do czasu procedury należy również doliczyć czas dostarczenia oraz ewentualne poślizgi związane z sytuacja covid.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group