Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytura a dodatki (dodatek morski)
Opublikował Wiadomość
mark155 
1


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Wto 29 Gru, 2020   Emerytura a dodatki (dodatek morski)

Witam i mam pytanie dosyć zagmatwane.
Planowałem położyć wypowiedzenie w kwietniu lub listopadzie 2021r.
Po powrocie po dłuższej chorobie wziąłem już nawet pod uwagę wypowiedzenie teraz (grudzień) lub styczeń 2021r. Pojawił się jednak problem.
Poinformowano mnie w sztabie, że jak tylko zacznę pływać na okręcie od stycznia to tyle xx/30 będzie mi liczone jako ostatni dodatek morski za członka załóg jednostek pływających.
Twierdzono, że z tego będą mi liczone wszelkie inne dodatki, ale nie wiem o które chodzi.
Poinformowano mnie, że jak tylko nie wypływam całych 30/30 dni to sam sobie zaniżę dodatki.
Nie wiem jednak co jest liczone z tego dodatku "morskiego".
Czy ktoś się orientuje które dodatki/odprawy zaniży mi niepełne wypływanie tych 30 dni ?

[ Dodano: Sro 30 Gru, 2020 ]
Aby wyjaśnić sprawę tych dziwnych plotek zapoznałem się z ustawą emerytalną i rozporządzeniem o dodatkach. Nic takiego dziwnego tam nie ma.
Prawnik sztabu potwierdził, że dodatek nabywa się na cały rok - czyli w roku 2020 wypływałem dodatek na cały 2021 oraz 1 procent do emerytury.
Nie rozumiem tych ludzi co mówią aby nie pływać bo ....coś tam słyszałem.
Aktualnie moja sytuacja jest taka - zaraz za kilka dni podpiszę pismo, że przyznano mi pełny dodatek za członka załogi okrętu i 1% do emerytury za wypływanie pełnego zakresu 30/30dni na morzu i będzie mi on przysługiwał od stycznia 2021 do 31 grudnia 2021r.
Skoro mam pełen dodatek na cały rok to odchodzę z tym dodatkiem przykładowo 31 lipca 2021r i co mnie interesuje wypływanie (pełne lub nie) na 2022 skoro odchodzę w 2021r.
Chyba dobrze to zinterpretowałem ?
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 46
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 08 Maj, 2021   

Jak wygląda sprawa doliczania dodatków stałych do emerytury, np. jest klasa specjalisty III i dodatek (szkodliwe) - doliczą dwa, czy tylko jeden ?
_________________
autor
 
 
piotr 1 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 12 Maj, 2021   

Powinny być uwzględnione 2 dodatki w wysokości proporcjonalnej do okresu ich pobierania w okresie do 10 lat po 1/10 za każdy rok rozpoczęty tzn 6 miesięcy,
Pierwszy dodatek to dodatek motywacyjny
drugi dodatek to dodatek specjalny

w przypadku pobierania dodatku specjalnego np z 2 tytulów wybiera się wyższy do emerytury ale nie sumuje się okresów ich pobierania.
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 46
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 12 Maj, 2021   

Dziękuję.
_________________
autor
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Mi dodatek za klase doliczyli w pełnej wysokości po 2 latach pobierania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group