Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Opublikował Wiadomość
pluteng 
1


Wiek: 26
Dołączył: 09 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 23 Kwi, 2021   

Hej. Zamierzam kandydowac do ZW. Czy moglbym zadac komus kilka pytan?
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 23 Kwi, 2021   

Śmiało, jest nas tu kilku :cool:

[ Dodano: Nie 25 Kwi, 2021 ]
No ŻW to służba specyficzna, policyjna. Wiele by mówić... lekko nigdy nie było i nie będzie. Po prostu jest co robić i tyle. Zależy co lubisz, w logistyce więcej biurokracji i na pewno ciut spokojniej :cool:
_________________
....
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Moje pytanie brzmi: Czy można pociągnąć do odpowiedzialności karnej żołnierza- emeryta który dopuścił się przestępstwa w czasie kiedy był jeszcze żołnierzem? Zdarzenia miały miejsce w przeciągu ostatnich 5- ciu lat, natomiast rozstanie z mundurem nastąpiło w ubiegłym miesiącu.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Oczywiście że można. Uzbieraj co masz, dowody itd. porozmawiaj z kimś z najbliższej ŻW i złóż oficjalne zawiadomienie, jeżeli masz jakieś dowody poza własnymi słowami.
_________________
....
 
 
pr3fiks 
1


Dołączył: 23 Lip 2020
Posty: 4
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Cześć wszystkim, marzy mi się służba w Żandarmerii Wojskowej. Za miesiąc mam obronę pracy dyplomowej (licencjat), gdy już się obronie to zamierzam szukać etatu w jakiejś jednostce. Niestety popełniłem (prawdopodobnie) błąd życiowy i zostałem kapralem po Legii Akademickiej. Niestety za późno zorientowałem się, że wybranie tej drogi może być nieco problematyczne w późniejszym szukaniu etatu, a przynajmniej tak powiadają.

Stąd mam do Was pytanie, czy są w ogóle szanse na dostanie się do Żandarmerii Wojskowej po szkoleniu Legii Akademickiej, czy lepiej sobie odpuścić? Czy zadzwonić wcześniej do jednostki i wypytać się o wszystko, czy po prostu zgłosić się do WKU i jechać na rekrutację?
Jaką drogę rozwoju obrać gdy lekko się zagubiłem :D ?
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

agwit napisał/a:
Moje pytanie brzmi: Czy można pociągnąć do odpowiedzialności karnej żołnierza- emeryta który dopuścił się przestępstwa w czasie kiedy był jeszcze żołnierzem? Zdarzenia miały miejsce w przeciągu ostatnich 5- ciu lat, natomiast rozstanie z mundurem nastąpiło w ubiegłym miesiącu.


Kolego, możesz, tylko jak to będzie wyglądało, ów żołnierz rozliczył się z jednostką, w ciągu 5 lat jak piszesz nikt tego żołnierza nie nadzorował, ten proceder był ciągły ?
Jak na to zareagują przełożeni. Lepiej porozmawiaj z nimi, zanim zaczniesz coś zgłaszać.
 
 
Zx929292 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: krakow
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Jest tutaj ktoś z ŻW w Krakowie ? Chciałbym się tam dostać . Jak nastroje , natłok pracy . System słyżby 8h/12h? moze ktoś odpowiedzieć
 
 
Anonowicz 
1
-


Wiek: 44
Dołączył: 08 Sie 2021
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 08 Sie, 2021   

Cześć
Sluzy ktos moze w Oddziale Specjalnym Zandarmerii Wojskowej w Minsku Mazowieckim?
Po skonczeniu sluzby przygotowawczej chcialbym tam aplikowac i chcialbym w zwiazku z tym zadac pare pytan na pw.
 
 
18w 
1


Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Witam, czy jest na forum osoba, która mogłaby odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie ŻW Wydział Dochodzeniowo Śledczy, Operacyjno rozpoznawczy? Mam na myśli charakter, specyfikę służby w tych wydziałach.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 16 Sie, 2021   

Tak ogólnie mówiąc pomieszanie policji z wojskiem. Kodeksy te same, procedury generalnie także. Przyjdź, zobacz, ocenisz sam :cool:
_________________
....
 
 
18w 
1


Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Mógłbyś napisać mniej więcej ile średnio postępowań posiada dochodzeniowiec a jakie np są wymagania od operacyjnego w sensie czy króluje statystyka itd. a co z tematem gdy np "nie ma ludzi" i wtedy taki dochodzeniowiec czy operacyjny przebiera się w mundur i do prewencji? Wielkie dzięki jeśli mógłbyś przybliżyć. Pozdrawiam
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 17 Sie, 2021   

Proszz, info na PW :)
_________________
....
 
 
edzik55 
1


Dołączył: 26 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Witam, jestem żołnierzem zawodowym wojsk lądowych i zamierzam spróbować przenieść się do żandarmerii wojskowej. Mam pare pytań odnośnie przeniesienia jak i samej służby w żandarmerii. Jest ktoś kto mógłby przybliżyć mi ten temat? Pozdrawiam :D
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Ojoj, abyś nie strzelił sobie w tzw. kolano. Pracy dużo, wiecznie (wieczne500) pod ciśnieniem.... zastanów się poważnie co robisz :lol:
_________________
....
 
 
XXL 
1


Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 1
Skąd: Wlkp
Wysłany: Sob 06 Lis, 2021   

Witam, mam kilka pytań odnośnie OSŻW.
1. Jaka jest różnica zadań między OSŻW Warszawa, a OSŻW Mińsk? Jakieś różnice w wynagrodzeniu?
2. Jak jest z tą zgodą dowódcy JW? W wymaganiach teoretycznie wymagają takiej zgody, natomiast nie chciałbym palić mostów u siebie w jednostce dopóki nie mam pewności, że przejdę kwalifikacje. Co w przypadku gdybym zdał kwalifikacje, a stary nie da mi zgody na przeniesienie do ŻW?
3. Jakie testy sprawnościowe obowiązują podczas kwalifikacji? Na stronie OSŻW Warszawa są podane wyższe wymagania (w tym również test pływacki) niż w OSŻW Mińsk. I ewentualnie z czego wynika ta różnica?
4. Komisja lekarska obowiązuje jak do jednostek desantowo-szturmowych (jak w przypadku AGAT, GROM, JWK, Formoza)? Czy zapis o dyskwalifikowania kandydatów o wadze ciała powyżej 100kg obowiązuje?
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group