Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie lekarskie- opieka
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Anewik napisał/a:
zwolnienie L4 jest na góra 14 dni.


Czyżby :?:

alpinista napisał/a:
- zaświadczenie lekarskie ,


W tym przypadku nie musi to być zaświadczenie na druku ZUS ZLA.

alpinista napisał/a:
Jak zachoruje dziecko i niezbędna jest opieka ( zazwyczaj natychmiast) to spokojnie trzeba dziecku wytłumaczyć, że tatuś/mamusia jak załatwi wszystkie formalności w urzędach (zaświadczenia, odpisy itd.) i u Szanownych Kadrowców to zacznie się opiekować synkiem lub córeczką, a do tej pory radzić sobie samemu


Komuś pomyliły się pojęcia :x , o czym pisałem wyżej.
:czytanie:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

PDT, Wiem ,że mój mąż mógł wziąć na mnie opiekę tylko na 14 dni (L4). Potem pisał do dowódcy o zwolnienie z zajęć służbowych na sprawowanie opieki nad njbliższym członkiem rodziny.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

Anewik napisał/a:
PDT, Wiem ,że mój mąż mógł wziąć na mnie opiekę tylko na 14 dni (L4).


Nie wiesz, jedynie domyślasz się. Wynika to ostrożności lekarzy bo chcą unikać kontroli. Chodzi tu o zapisy w ustawie regulującej zasady wystawiania zaświadczeń ZUS ZLA ( L-4 jaki kto woli) oraz aktów wykonawczych.


Anewik napisał/a:
Potem pisał do dowódcy o zwolnienie z zajęć służbowych na sprawowanie opieki nad njbliższym członkiem rodziny.


Ja uważam, że został nielegalnie do tego przymuszony. Problem jest szerszy bo nie dotyczy tylko Twojego Małżonka ale ogółu żołnierzy którzy w takiej konieczności się znajdują.
Tu moje pytanie: jakie dokumenty musiał załączać Małżonek?

Nie mogę nie mogę tu zgodzić, ze stwierdzeniem, że w przypadku wystawienia zaświadczenia, na ZUS-owskim formularzu o niezdolności do pracy z powodu konieczności sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny następuje konieczność wystąpienie z wnioskiem.
Postrzegam to jako ewidentne naruszenie dóbr osobistych, które są prawnie chronione ( art. 23 kodeksu cywilnego).
Uważam także, że jest tylko kwestią czasu jak wojsko spektakularnie przegra z żołnierzem spór o tryb udzielania zwolnienia od zajęć służbowych z powodu konieczności sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny stwierdzonym na ZUS-owskim zaświadczeniu.
Nie wiem tylko kiedy to nastąpi i jak wysokie będzie odszkodowanie.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

Musiał dołączyć zaświadczenie od lekarza w którym stwierdzono ,że muszę leżeć. Miałam wtedy zagrożoną ciąże.
 
 
bandzior 
1


Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Ruda Slaska
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   

Witam. Problem moj polega na tym iz nie mam wzoru pisma o opieke nad zona, a musze dostarczyc i dolaczyc do druku L4, ktory mialem wystawiony. Czy ma ktos taki wniosek, albo jak napisac taki wniosek???
 
 
przem 
1


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 01 Sie, 2014   

W czasie urlopu wypoczynkowego moja żona urodziła. Przy wyjściu ze szpitala otrzymałem zaświadczenie lekarskie(5 dni przed końcem urlopu (nie mylić z drukiem zus zla) w celu uzyskania zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym (dopisek "z powodu obłożnie chorej nie może sprawować opieki nad dzieckiem. - 2 tygodnie) / Muszę do tego pisać wniosek o opiekę, załączyć to zaświadczenie i czekać na zgodę dcy? czy muszę udać się do lekarza rodzinnego dodatkowo po druk zus zla ?
Zaświadczenie wystawiono dla zakładu męża. Jak to ugryźć jednostce ?
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 03 Sie, 2014   

Z tego co wiem takie sprawy powinny być załatwiane natychmiast. Ty siedzisz i sprawujesz opiekę a reszta powinna się załatwiać. Złóż wniosek o zwolnienie z zajęć służbowych celem sprawowania opieki nad najbliższym członkiem rodziny i dołącz zaświadczenie. Tylko z tego co się dowiedziałam te zwolnienie nie wlicza się do lat służby.

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2014 ]
Witam wszystkich po 5 latach mam powtorke z rozrywki Teraz maz musi zajac sie corka i tu moje pytanie. Czy nadal te zwolnienie do 50 dni jest 100% platne? Nigdzie nie znalazlam przepisu o tym zeby nie bylo No ale w ciagu 5 lat moglo cos sie zmienic w tej kwesti tak jaj z L4. Pisze z telefonu takze przepraszam za bledy i interpunkcje oraz brak polskich znakow.
 
 
Korki8877 
1


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   opieka

Witam Wszystkich,
mam takie pytanie odnośnie właśnie zwolnienia na opiekę. Otóż czy dostając takie zwolnienie od lekarza muszę coś dostarczyć do pracy( oprócz oczywiście L4) typu wniosek? Bo jedni mówią że tak a drudzy że nie bo wystarczy samo l4. Dla mnie trochę dziwne byłoby gdybym musiał latać po sztabach i załatwiać jakiś wniosek skoro muszę opiekować się chorym dzieckiem. dziękuję za odpowiedź:)
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Nie musisz nic dostarczać ,wystarczy L4.
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Witam :gent:
Mam małą zachłostkę i liczę na Waszą pomoc :)
Moja żona jest w ciąży zagrażającej przedwczesnym urodzeniem. Prawdopodobnie od połowy listopada aż do rozwiązania czyli początku lutego będzie przebywała w szpitalu. Na wychowaniu mam sześcioletnią córkę. W tej sytuacji zmuszony będę wziąć zwolnienie - opiekę, ale na kogo? Żonę czy córkę?
Pozdrawiam
 
 
rozsądny 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 233
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Proponuję opiekę na córkę.
 
 
Amos2021 
1


Wiek: 37
Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 6
Skąd: Radom
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Czy ktoś podpowie jak to jest na dzień dzisiejszy z możliwością otrzymania 50 dni w roku zwolnienia z zajęć w związku z opieką na członka rodziny? Czy to zwolnienie jest płatne?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13478
Skąd: ---
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

A czy aby owa liczba "50" nie pomyliła Ci się z wiekiem?
Z tego co pamiętam to 14. Ale - mogę "jechać" na starych danych.
Nie chcę wprowadzać w błąd. Może ktoś będący "na bieżąco" nam podpowie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Napisz, czy to dziecko czy nie i w jakim wieku, bo to zależy.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Amos2021 
1


Wiek: 37
Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 6
Skąd: Radom
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

U S T AWA
z dnia 11 września 2003 r.
o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych Art. 62 pkt. 11.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group