Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie lekarskie na "kaca"
Opublikował Wiadomość
blaca87 
1


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 47
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   Zwolnienie lekarskie na "kaca"

Witam.
Mam chyba nietypowe pytanie.
Mianowicie w cywilu gdy dostajemy zwolnienie lekarskie z kodem C tzw na kaca nie należy się zasiłek chorobowy przez pierwsze 4 dni zwolnienia.
Jak to wygląda w wojsku. Np potrzebuje odchorować kaca jeden dzień, czy dostanę za ten dzień 80 procent dniówki czy nie?
Tylko proszę bez drwin. Każdemu zdążają się gorsze dni.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Z wykładni wynika, że nie dostaniesz wynagrodzeniaw przypadku MON.

Cytat:
kod C – oznacza niezdolność do pracy spowodowaną nadużyciem alkoholu; pracownikowi, który otrzymał zwolnienie lekarskie z kodem C nie przysługuje prawo do wynagrodzenia ani zasiłku przez pierwsze 5 dni od daty rozpoczęcia zwolnienia.


Nie opłaca się. Lekarz ma do dyspozycji inne kody, które dają 80% np. na zmęczenie psychiczne czy inne. Wachlarz jest dość duży.
_________________
....
 
 
blaca87 
1


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 47
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

No właśnie problem jest w tym, że nie potrafię, nie chce i nie umiem ściemniać. Prawdomówność chyba mam w genach i nie przejdzie mi ściema przez gardło niestety
 
 
Bierut 
3
Bierut


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

blaca87 napisał/a:
No właśnie problem jest w tym, że nie potrafię, nie chce i nie umiem ściemniać. Prawdomówność chyba mam w genach i nie przejdzie mi ściema przez gardło niestety


To ty się do wojska nie nadajesz.
Kariery też raczej nie zrobisz🤪
 
 
blaca87 
1


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 47
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Bierut napisał/a:
blaca87 napisał/a:
No właśnie problem jest w tym, że nie potrafię, nie chce i nie umiem ściemniać. Prawdomówność chyba mam w genach i nie przejdzie mi ściema przez gardło niestety


To ty się do wojska nie nadajesz.
Kariery też raczej nie zrobisz🤪


Nie zmierzam i nie zamierzałem robić kariery w wojsku. Mam lekka pracę/wręcz leżącą , pieniędzy wystarcza na wszystko, stresów brak i to mi w zupełności wystarczy. Co 3 lata dostaje awans bez wchodzenia nikomu w tyłek i jakoś to życie leci. Nie każdy będzie generałem.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Założyciel temytu pyta: pracownikowi korzystającemu ze zwolnienia lekarskiego z powodu kaca wynagrodzenie/zasiłek nie należą się, a jak to wygląda w przypadku żołnierza?

Pierwszy odpowiadający wyjaśnia: żołnierz nie otrzyma wynagrodzenia, bo... pracownikowi nie należy się.

Ot logika!
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Żołnierz tu jest traktowany jako pracownik. Ot brak logiki :lol:
_________________
....
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Brzytwa, widzę że poczułeś się dotknięty, albo próbujesz polemizować ze mną dla zasady. Moim zamiarem nie było urażenie Cię, a jedynie zwrócenie uwagi na jakże częste rozmywanie tematów oraz brak logiki w dyskusjach prowadzonych na Forum. Padło akurat na ten temat, co nie oznacza, że problem dotyczy tylko Ciebie.
A skupiając się na niniejszym temacie, to rzecz w tym, że w ślad za stwierdzeniem, iż w danej kwestii żołnierz jest traktowany jak pracownik, powinno iść powołanie się na przepis albo na konkretną wykładnię prawną lub - jeśli nie posiadamy wiedzy na ten temat - wyjaśnienie, że wiemy to ze słyszenia, że tak nam się wydaje, albo tp.
 
 
pchorek89 
4


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 196
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

jak zaczniesz nadużywać zwolnienia typu C, to Cie wyślą na RWKL z podejrzeniem choroby alkoholowej
jak wiesz, że idziesz do pracy / służby w dniu następnym to po co chlać w umur..
jak się źle czujesz, dzownisz do przełożonego że jesteś chory, lekarz wystawia Ci L4 chodzone na 1-2 dni i wszystko, chyba że chcesz się pogrążyć, a pamiętaj, że w ankietach bezp też zaznaczasz opcje CZY ZDARZA CI SIĘ... a przełożeni nie patrzą przychylnie jak ktoś daje w gaz, lepiej być chorym niż skacowanym....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group