Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Minister zniósł limity awansowe dla żołnierzy
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 22 Lip, 2021   

wolfik1977 napisał/a:
...zaciągnąłem trochę informacji od kolegów z innych JW to komplet dokumentów ma wyjść z jednostki z uzasadnieniem dlaczego nie.

Czyli d-cy JW muszą słać wyjaśnienia (komu?) dlaczego nie mianują lub nie wnioskują o mianowanie żołnierzy spełniających ustawowe warunki do mianowania? Czy dotyczy to także mianowań przyspieszonych żołnierzy z oceną 6? Czyje to polecenie? Jakieś stare, czy tegoroczne? Czy ktoś coś wie na ten temat?
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Czy spełniając warunki decyzji o limicie awansowym można awansować na U-5 mimo braku kursu na podoficera? Załóżmy, że ukończyłbym go w innym, późniejszym czasie :D
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Przecież awans na U5 odbywa się poza limitem właśnie na podstawie ukończenia kursu i wyznaczenia na stanowisko.
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

ArturO, dzięki za odpowiedź. Czy jest wymagany jakiś minimalny okres posiadania stopnia by móc zostać skierowanym na takowy kurs?
 
 
JozinM 
1


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Nie ma takich wymagań, ale i tak wszystko zależy od jednostki w której służysz.

[ Dodano: Wto 27 Lip, 2021 ]
Jestem ciekaw czy jeszcze gdzieś niż poza moja jednostką ktoś wpadł na pomysł aby awansować tylko tych żołnierzy którzy spełniają wymagania odnośnie lat w stopniu, opini służbowej i ... oceny 5 z ostatniego sprawdzianu sprawności fizycznej. Przypomnijmy że ten odbył się dwa lata temu.
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

JozinM napisał/a:
Nie ma takich wymagań, ale i tak wszystko zależy od jednostki w której służysz.

[ Dodano: Wto 27 Lip, 2021 ]
Jestem ciekaw czy jeszcze gdzieś niż poza moja jednostką ktoś wpadł na pomysł aby awansować tylko tych żołnierzy którzy spełniają wymagania odnośnie lat w stopniu, opini służbowej i ... oceny 5 z ostatniego sprawdzianu sprawności fizycznej. Przypomnijmy że ten odbył się dwa lata temu.


Tak, 1. SLT zrobiło tak samo, ale w zeszłym roku :cool:
 
 
JozinM 
1


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

jazz84, W tym roku chyba powielili temat.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Do 13.08 zostało już tylko 2 tygodnie (w tym dniu ma być obchodzone Święto Wojska Polskiego) czy w którejś JW jest już potwierdzona informacja co do osób do mianowania z oceną 6 :?: Pytam bo są duże kolejki do obszywania mundurów i może zabraknąć czasu do ich przygotowania.

Tak to jest przedstawione na Portalu Mundurowym:
"
Wzorowi awansują szybciej?

Jednocześnie minister Mariusz Błaszczak w decyzji nr 103/DK zaleca, by w przypadku gdy przemawiają za tym potrzeby Sił Zbrojnych RP, oficerowie młodsi i podoficerowie mogli być awansowani już po dwóch latach zajmowania stanowiska a szeregowi zawodowi – po trzech latach, przy czym ten minimalny, niezbędny staż mija 15 Sierpnia br. lub 11 Listopada br. Warunkiem jest posiadanie oceny wzorowej z ostatniej opinii służbowej".
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

bodzio1973 napisał/a:
Pytam bo są duże kolejki do obszywania mundurów i może zabraknąć czasu do ich przygotowania.
Jak to jest z tym obszywaniem ? Wręczenie aktów 13.08, a mianowanie jest z dniem 15.08. Występowanie na zbiórce z niezgodnym stopniem (np. w legitymacji) ?

Byli tacy co się poobszywali, a nie dostali awansu.
Osobiście miałem zdarzenie, że byłem mianowany, a zbiórka była dwa dni przed datą mianowania. W czasie wręczania aktu, dowódca zapytał się dlaczego nie występuję w "nowym" stopniu. To odpowiedziałem, że ten stopień będę miał dopiero za dwa dni, a nie dzisiaj (na zbiórce).
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Ja nigdy o awanse nie zabiegałem.
O tym, że będę awansowany dowiedziałem się dzień wcześniej.
Ile mnie to zabiegów kosztowało aby się obszyć to tylko ja wiem.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
k.com 
1


Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: MTK
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

podwyżki dla polityków podpisane a bużetówka tylko miska bez ryżu :zly4:
 
 
pchorek89 
4


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 196
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

wszystko zależy od decyzji dowódcy, dowodcy uroczystości itp
teoretycznie mianowany jesteś Z DNIEM wiec występujesz w starym stopniu ale z kolei inaczej to wygląda jak jesteś na placu, co kraj to obyczaj :)
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Czy u was też, ci którzy mogliby awansować są skreślani z listy? U mnie to jeszcze nie jest oficjalne ale awansuje tylko 1/4 z tych, którzy by mogli. Co ciekawe tych skreśleń dokonał nie dowódca jednostki a dowódca dywizji...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
hindus 
1


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

U mnie podobnie - "Departament Kadr" skreślił osoby, które miałyby dostać awans po 2,5 roku, oczywiście z ocenami wzorowymi.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Nie 08 Sie, 2021   

Niesamowite. Pytanie brzmi czym kieruje się Departament Kadr w ocenie wniosków (analizując kryteria temu damy a temu nie). :x
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group