Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownicy RON fodpowiedzailnosc materialna
Opublikował Wiadomość
Piter71 
1


Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 20 Sie, 2021   Pracownicy RON fodpowiedzailnosc materialna

Witam :)
Moje pytanie dotyczy czy pracownikowi RON można powierzyć , przekazać urządzenia i sprzęt wojskowy za który będzie odpowiadał materialnie ? ( nie mówię o sprzęcie typu drukarka, komputer czy telefon )( sprzęt, który np. znajduję się na podwoziu samochodowym , kontenerowy wyposażony w elektronikę i jest znacznej wartości wraz z wyposażeniem dodatkowym)
Przykład:
-w etacie w danej komórce występuje żołnierz i pracownik RON
- żołnierz ubywa do rezerwy lub się przenosi
- żołnierz na swoim stanie posiada sprzęt wojskowy
i teraz moje pytanie ?
- czy można temu pracownikowi RON przekazać ten sprzęt wojskowy jeśli tak to na jakiej zasadzie ?
- jakie zasady , przepisy to regulują ?
Czy jest jakaś umowa o odpowiedzialności materialnej pomiędzy Dowódcą a pracownikiem RON którą podpisuje radca prawny JW ?
- czy pracownik RON może odmówić przyjęcia takiego sprzętu?
Bardzo proszę o pokierowanie mnie w tej sprawie z góry dziękuję za każdą podpowiedź?
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Pią 20 Sie, 2021   

W DD - zarządzanie eksploatacją - zasady ogólne - jest zapis o przydzielaniu sprzętu wojskowego. Nie zacytuję, bo jestem poza jednostką.
Umowa o odpowiedzialności to trochę sztuka dla sztuki (w przypadku żołnierzy). Do obciążenia finansowego wystarczy dokument finansowy.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Piter71 
1


Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 20 Sie, 2021   

chyba o ten dokument chodzi ?
DD/4.22.13(A). (2018). Instrukcja zarządzania eksploatacją sprzętu wojskowego w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zasady ogólne. Bydgoszcz: Wyd. MON.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 15 Lip, 2022   

Minął prawie rok i nie wiem czy użytkownik uzyskał satysfakcjonującą odpowiedź. Nie mniej jednak dla celów innych użytkowników to te sprawy reguluje Kodeks Pracy (pod niego podlegają pracownicy RON) a w nim Dział Piąty Odpowiedzialność materialna pracowników (szczególnie rozdział II. Odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi). Powoływanie się na jakieś DD itp podobne dokumenty ma rację bytu tylko w wypadku zapisu w preambule "...wprowadzam do użytku w resorcie ON" i podpis MONa (ewentualnie z up. MONa) a nie jak jest zazwyczaj "wprowadzam do użytku w Siłach Zbrojnych RP" i podpis Szefa SG WP. Pracownik RON nie jest członkiem SZRP i jego przepisy wprowadzane do użytku w SZRP co do zasady nie dotyczą.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group