Strona Główna

<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MSBS 5,56 x 45
Opublikował Wiadomość
Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Niewazne, co wybierzesz, i tak kojot ci udowodni, ze zrobiles bledny wybor.

"A tak poza tym, to Amerykanie już konflikt w Iraku wygrali, więc i tak nie ma to znaczenia" - Remov, 12/0/2008
"choć samolot lata i dwupłatowiec lata - to jednak obie te konstrukcje nie są samolotami" Remov
"Pozwól zatem, zanim Cię zablokuję, bo tego rodzaju chamstwa nie lubię, że wytłumaczę, że wszystkie moje teksty na temat broni (za czasów dziennikarskiej pracy) były i są obiektywne. 06/03/2021 Remov

REMOV 
9

Snake_Plisken napisał/a:
Cóż, strzelnica stowarzyszenia ma osie długości 50 m. Owszem, boczny zapłon strzelamy tam stojąc i leżąc. Niemniej mam niedaleko dwie inne strzelnice, które mają osie 100 m. No i chciałbym spróbować pójść w dynamiczne.
Czyli niewielki dystans, duże zużycie taniej amunicji. Taniej, czyli najczęściej 3,56 g. Sam sobie odpowiadasz, czego potrzebujesz. Inna sprawa, że przy prowadzeniu ognia na takim dystansie to skok bruzd ma niewielkie znaczenie. Możesz brać dowolny i tak będzie (wystarczająco) dobrze.

Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

o.. az zaniemowilem

Schylam glowe i przepraszam, mylilem sie.

Wbrew przewidywaniom, cwany kojot nie udowodnil ze zrobiles bledny wybor bez wzgledu co wybierzesz:( lecz stwierdzil, ze cokolwiek wybierzesz bedzie wystarczajaco dobre.. dla Ciebie

"A tak poza tym, to Amerykanie już konflikt w Iraku wygrali, więc i tak nie ma to znaczenia" - Remov, 12/0/2008
"choć samolot lata i dwupłatowiec lata - to jednak obie te konstrukcje nie są samolotami" Remov
"Pozwól zatem, zanim Cię zablokuję, bo tego rodzaju chamstwa nie lubię, że wytłumaczę, że wszystkie moje teksty na temat broni (za czasów dziennikarskiej pracy) były i są obiektywne. 06/03/2021 Remov

Snake_Plisken 
2

Papla napisał/a:
cokolwiek wybierzesz bedzie wystarczajaco dobre.. dla Ciebie

Instruktorka na kursie przed egzaminem mówiła mi żebym nie patrzył co ludzie kupują, a kupują, bo "wszyscy" tak robią. W sensie, że od razu wymieniają spusty, przyrządy, chwyty itd. Skąd masz wiedzieć jaki np. spust będzie dla ciebie dobry? Może fabryczny będzie dla ciebie akurat w sam raz? Jak nie postrzelasz, to się nie dowiesz. Postrzelasz, zbierzesz obserwacje i w razie czego będziesz zmieniał, kupisz nowe, inne.
Na przykład wczoraj na zawodach dostałem do pistoletu centralnego zapłonu taki ze strasznie długim spustem. Naciskam, naciskam, naciskam, cholera zepsuty czy co? Strzelił! Potem patrzę w lunetę i większość przestrzelin mam ściągnięte na lewo. I to mnie właśnie wkurza w broni klubowej, że nie wiem czy to moja wina pracy na spuście, czy przyrządów, choć obstawiam swoją winę :D

REMOV 
9

Snake_Plisken napisał/a:
Postrzelasz, zbierzesz obserwacje i w razie czego będziesz zmieniał, kupisz nowe, inne.
To też jest zwodnicze, bo możesz się przyzwyczaić do tego co masz i opanować to w sposób mistrzowski. Warto pamiętać, że modyfikacje to świeża sprawa, a ludzie lata strzelali z tego, co było. Warto także porównywać i zestawiać z innymi, nie zapominając jednak o jednym. Broń w zasadzie zawsze celnie strzela, to strzelec jest elementem zakłócającym ten proces.
Cytat:
patrzę w lunetę i większość przestrzelin mam ściągnięte na lewo. I to mnie właśnie wkurza w broni klubowej, że nie wiem czy to moja wina pracy na spuście, czy przyrządów, choć obstawiam swoją winę
Obstawiałbym złą pracę na spuście, biorąc pod uwagę gdzie grupują się przestrzeliny. Być może wynika to z nieprzyzwyczajenia do takiego, a nie innego mechanizmu. Cóż, z bronią klubową jest jak z samochodem z wypożyczalni. Nigdy nie wiadomo, na co się trafi.

Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

Ja bym sugerowal, zapytaj sie tych, co maja praktyczne doswiadczenie, nie tych co pisza, a potem wyprobuj to co ci powiedzieli. Osobiscie, bardzo lubie rozmawiac np. z wlascicielami, lub starszym personelem sklepu z bronia, ktorzy nie tylko obracali dziesiatkami/setkami typow i modeli, ale rowniez maja doswiadczenie rusznikarskie.

o kurcze.. i znowu troche puszczania bakow na lace

"bron w zasadzie zawsze celnie strzela" i' "strzelec zakloca ten proces".

hmm... ktos chyba nigdy w reku nie mial np. Bajkala i pewnie nigdy nie mial kilku rodzajow amunicji tego samego kalibru i wagi.

Snake_Plisken 
2

REMOV napisał/a:
Obstawiałbym złą pracę na spuście, biorąc pod uwagę gdzie grupują się przestrzeliny. Być może wynika to z nieprzyzwyczajenia do takiego, a nie innego mechanizmu. Cóż, z bronią klubową jest jak z samochodem z wypożyczalni. Nigdy nie wiadomo, na co się trafi.

Najpewniej tak było. Zanim ściągnąłem spust, to już mi ręka zaczynała latać więc i palec pewnie źle ułożony. W ogóle mnie ten model zaskoczył, a zapomniałem zapytać co to było, bo po pierwszym magazynku chcę go wyjąć, a tu nie ma co wcisnąć. Poprosiłem sędziego o pomoc, okazało się, że manipulator zrzutu magazynka stanowił część kabłąka. Natomiast zrzut zamka był w postaci długiego i wąskiego manipulatora, coś jak drewniana drzazga.
A wracając do tematów wojskowych, to rzeczona instruktorka jest poza tym żołnierzem WOT i raz pokazywała nam instrukcję do VIS-a 100, którą ściągnęła sobie z internetu, bo od wojska tego nie dostała.

REMOV 
9

Snake_Plisken napisał/a:
Najpewniej tak było. Zanim ściągnąłem spust, to już mi ręka zaczynała latać więc i palec pewnie źle ułożony.
Grupowanie się w tym miejscu świadczy właśnie o błędach związanych ze ściąganiem spustu. Ale to też kwestia przyzwyczajenia do broni.
Cytat:
A wracając do tematów wojskowych, to rzeczona instruktorka jest poza tym żołnierzem WOT i raz pokazywała nam instrukcję do VIS-a 100, którą ściągnęła sobie z internetu, bo od wojska tego nie dostała.
A to już kwestia "wschodniej" kultury w wojsku. Gdyby się zwróciła po linii służbowej to by dostała. Jest też w ich systemie informatycznym, do którego dostęp mają żołnierze TSW.

Ale normalnie do każdego pistoletu instrukcja jest. Tylko leży bezpiecznie od żołnierza w skrzyni, aby się nie zgubiła. Bo dla wojska bardziej ważne jest, aby znajdowała się na stanie, w magazynie, niż, aby została wydana do zniszczenia czy zgubienia. Bo inaczej, to odpowiedzialny za magazyn broni będzie miał kłopot. Więc nie wydaje. Dlatego producent rozpowszechniał instrukcję także w wersji elektronicznej.

Snake_Plisken 
2

Już wiem z czego strzelałem. Przejrzałem internet i był to Walther P99 :cool:

gathern 
10

Strzelałem z P99 i on ma MEEEEGA długi spust (kolega z policji mi potem wytłumaczył że to system anty-stres).

I mega źle się mi z niego strzelało, jak dla mnie najgorszy spust jaki dotychczas miałem okazję strzelać.

VIS 100M1 ma całkiem przyjemny spust, zdecydowanie nie ma takiego "ciągania" jak w P99.

A jeśli przestrzeliny układały Ci się w dół na lewo to znaczy że zerwałeś strzał, czyli w ostatnim momencie ściągania spustu musiałeś za mocno pociągnąć.

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire

Snake_Plisken 
2

gathern napisał/a:
A jeśli przestrzeliny układały Ci się w dół na lewo to znaczy że zerwałeś strzał, czyli w ostatnim momencie ściągania spustu musiałeś za mocno pociągnąć.

To były raczej równomiernie w lewo ściągnięte poza czarne, w którym też kilka było. O tyle dla mnie zaskakujące, że ja w innych pistoletach mam tendencję do prawo-góra. Skupienie jest ale potrzeba pracy nad błędami. Coś w rodzaju jak raz zrobił z nami pewien instruktor. Tarcza w odległości nawet nie 10 m i obserwacja, gdzie pacjent trafia.

Harpooner 
5

Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Tutaj analiza błędów na tarczy (j. angielski):
https://www.gungoddess.co...analysis-charts

Ogólnie, keyword: pistol correction chart

Dodatkowo, literatura po angielsku:
US Army Pistol Marksmanship Training Guide

oraz książka Bolesława Wasilewskiego "Sztuka celnego strzelania".
D.J.T. 07/06/2017

Bucior 
1

Wysłany: Czw 30 Wrz, 2021   

Star podskoczył na dziurze karabinek udeżył o drewnianą ławkę i oto efekt
http://www.nfow.pl/album_pic.php?pic_id=4773

Bol3k 
3

Taaaa...a szef w to uwierzył?

-=Alex=- 
Guru

Wyklepie się ... ;)

Masz problem, pisz na forum. Nie pomagam na PW !

Odpowiedz do tematu