Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odprawa mieszkaniowa
Opublikował Wiadomość
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
Anewik napisał/a:
Czy jeśli żołnierz by złożył wniosek o zwolnienie z zawodowej służby wojskowej to oprócz odprawy mieszkaniowej otrzymał by 12 pensji.
Nie.
Cytat:
Art. 95. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94, przysługują następujące należności pieniężne:
1) przez okres jednego roku po zwolnieniu ze służby wypłacane co miesiąc świadczenie pieniężne w wysokości kwoty uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego w ostatnim dniu pełnienia służby;

Cytat:
Art. 96. 1. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, przysługuje żołnierzowi, z zastrzeżeniem ust. 2–4, który pełnił nieprzerwanie zawodową służbę wojskową przez okres co najmniej piętnastu lat. Przepis art. 94 ust. 3 stosuje się odpowiednio.


Dosłuż te 9 miesięcy. Choćby "na szpilkach".


A co jeżeli np kontrakt mam od 1.09.2010 do 30.08.2025 ciągłości to się liczy jako 15 lat czy będzie brakować 1 dnia ??
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   

Zależy kto będzie liczył. ;)

Odnosząc się do tych wyroków, to muszę stwierdzić, że osoby reprezentujące AMW to są fachowcami wysokich lotów, albo mają takie parcie z góry, że robią z siebie idiotów.
Przecież na forum pisało się kilka lat temu, że te sprawy nie mają odzwierciedlenia w wyrokach NSA na które się powołują.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2021   

No cóż.
Złożę dokumenty o odprawę mieszkaniową jakie są wymagane zgonie z tym co AMW ma opisane na swojej stronie. Zobaczę jaki będzie wynik.
Najgorzej jak nie przyznają na dzień przeze mnie wskazany (4 normy) a ja będę musiał się odwołać od decyzji (bo zgodnie z pismem AMW będzie oceniać rzeczywiste normy na stan obecny to mi ucieka 1 norma) . Najgorsze jest w tym, że jak się odwołam to i tak będę musiał opuścić mieszkanie w ciągu 30 dni od dnia wydania decyzji.
Będę mieszkał z rodziną pod mostem i czekał. :(
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
Odnosząc się do tych wyroków, to muszę stwierdzić, że osoby reprezentujące AMW to są fachowcami wysokich lotów, albo mają takie parcie z góry, że robią z siebie idiotów.

Zmieniają się prezesi AMW, i to dość często, a "polityka odprawowa" pozostaje bez zmian. Z tego wniosek, że robienie z siebie idiotów, a z żołnierzy ofiary swoich idiotyzmów, mają nakazane odgórnie. Panie Błaszczak, skończ pan z tym swoim oszukańczym procederem!
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2021   

Mam pytanie. Kiedy najlepiej złożyć wniosek o odprawę mieszkaniową? Odchodzę z wojska 30.11.2021 r. Wniosek złożyć jak jestem jeszcze w służbie czy po 30.11.2021 ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
staffs 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 31
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2021   

Kwestia analizy ceny 1m2 GUS za kwartał poprzedzający kwartał, w którym uprawomocniła się Twoja decyzja o zwolnieniu (gdy składasz jako żołnierz) w stosunku do ceny 1m2 GUS za kwartał poprzedzający zwolnienie (gdy składasz jako emeryt), której jeszcze nie znasz. Jakoś tak to było. Jeśli decyzja uprawomocniła się w miesiącach 4-6 to cena 1m2, jeśli złożysz jeszcze przed odejściem będzie 4 944 PLN. Cenę za 3 kwartał poznasz prawdopodobnie pod koniec października więc zostanie trochę czasu na decyzję.
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Też tak myślałem. Czyli poczekam. Mam jeszcze 3 pytanka:
1. Ile dni mam na złożenie wniosku o odprawę mieszkaniową po dniu kiedy nastąpi zwolnienie ze służby (30.11.2021r)?
2. Czy w ciągu tych dni mogę zajmować kwaterę do dnia złożenia wniosku o odprawę mieszkaniową?
3. Czy jak będę się odwoływał od Decyzji dyrektora oddziału AMW to mogę zajmować nadal kwaterę aż przyślą Decyzję Prezesa AMW?

Dzięki za wszelką pomoc.
Zbieram wszelkie informacje żeby przygotować się do walki z AMW (bo rozmowa z Panią z AMW o której pisałem wyżej mnie rozwaliła). Mam nadzieję że w NSA się nie skończy, tylko podejdą do sprawy zgodnie z Ustawą.
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

A z jakiego powodu ci ucieka norma.
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Ucieka bo Pani z AMW powiedziała że zgodnie z tym pismem co było rozesłane do wszystkich JW (jest gdzieś na forum) Prezesa AMW (Prezes AMW opiera się o jakąś opinię z Prokuratorii Generalnej) i mówiła że mają takie wytyczne, będą uznawać normy rzeczywiste (moje to 3 normy na dzień dzisiejszy) a nie z dnia wskazanego przez żołnierza (miałem 4 normy, córka już się ożeniła i nie mieszka ze mną). :(
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Jak się córka ożeniła to nie dobrze ... ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Ale na dzień wskazany przeze mnie była panną.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

I to się zgadza. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maybah 
1


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 15
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Czyli 4 normy powinienem dostać?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Pisałem o tym już kilka razy, ale powtórzę jeszcze raz: interpretacja, rezultatem której jest twierdzenie, że dzień wskazany przez żołnierza to dzień zwolnienia ze służby, jest z gruntu fałszywa. Do takiego wniosku musi dojść każdy, nawet średnio rozgarnięty człowiek. Więc urzędnicy w ten sposób interpretujący przepisy o odprawie mieszkaniowej są albo idiotami, albo oszustami.
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2021   

Wyroki sądu są jedno znaczne data wskazana przez żołnierza i.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group