Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pyt. i odpowiedzi dla chętnych do zaw. sł. woj.
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 28 Sie, 2019   

W wojsku brakuje przede wszystkim specjalistów typu kierowca C+E, spawacz, operatorzy wszelkiego rodzaju sprzętu itp. Kandydatów po gimnazjum i liceum, z prawem jazdy B, jest aż za dużo.
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Sro 28 Sie, 2019   

A co z oficerami, gdzie ich zakwalifikować? :cool:
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Sie, 2019   

Tytan, w zającowni przyjmą każdego, kto potrafi biegać zakosami od przeszkody terenowej do kolejnej i strzelać w kierunku przeciwnika. Tak by zamknąć temat kwalifikacji w 1Bpanc, z tego co wyczytałem na stronie WKU, szukali ratowników, kucharzy i kierowców kat. C.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Sro 28 Sie, 2019   

Ponoć slabo mają ratownicy medyczni w szpitalach to chyba w wojsku na ich brak nie powinni narzekać
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Czy prawo jazdy kat c jest respektowane i punktowane podczas procesu rekrutacyjnego do AWL?

Jestem szeregowym ktoremu armia zrobila "C" ale rzucam służbe na rzecz kadydowania na 5 letnie studia.
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Podczas rekrutacji do jakiejkolwiek uczelni wojskowej "respektowane i punktowane" są wyniki z matury i egzaminu sprawnościowego. Trzymaj się tego i będzie dobrze.
 
 
lucekdolata83 
2
lucekdolata83


Dołączył: 20 Mar 2019
Posty: 58
Skąd: Pleszew
Wysłany: Nie 05 Sty, 2020   Podstawowe pyt. i odpowiedzi dla chętnych do zaw. sł. woj.

misio napisał/a:
Najlepiej? Czy najszybciej czy najłatwiej? Co to dla Ciebie najlepiej?
Zostać szeregowym zawodowym i po paru latach się dostać do Szkoły podoficerskiej najlepiej.


Ta droga juz probowalem nie bylo na to szans za czasow mojej sluzby obowiazywala ustawa 12lat "gameover"
 
 
Furiensrc 
1


Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 2
Skąd: Elblag
Wysłany: Pią 28 Sie, 2020   

Witam, czy może ktoś zdradzić tajemnicę specyfiki służby na stanowisku dowódcy drużyny kursów pocztowych? Jakie są zadania i z jakim sprzętem pracują?
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 28 Sie, 2020   

Furiensrc napisał/a:
Witam, czy może ktoś zdradzić tajemnicę specyfiki służby na stanowisku dowódcy drużyny kursów pocztowych? Jakie są zadania i z jakim sprzętem pracują?


Wystarczy poszukać i poczytać - http://yadda.icm.edu.pl/y...09liberacki.pdf


W zależności od jednostki specyfika i sprzęt będzie nieco inny..
 
 
 
Furiensrc 
1


Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 2
Skąd: Elblag
Wysłany: Sob 29 Sie, 2020   

to czytałem ale nie jest tam napisane stricte jakie ma zadania drużyna kursów pocztowych tylko opisali ogólnie stację pocztową :)
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 29 Sie, 2020   

Główne zadanie, to dostarczanie poczty wojskowej na ustalonych trasach, do wszelkich instytucji wojskowych.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 29 Sie, 2020   

To zależy o drużynę w jakiej strukturze pytasz.
To co opisał Tytan w dresie., to drużyna pocztowa która mogłaby istnieć w Wojskowej Stacji Pocztowej w jakimś RCI. Chociaż tam inaczej to raczej nazywają.
Taka drużyna wtedy obsługuję lokalnie jednostki i instytucje w zakresie wymiany poczty pomiędzy nimi oraz pomiędzy nimi a placówkami poczty czy MSWiA.
Być może pytasz o drużynę kursów pocztowych na poziomie SD rozwijanego przez batalion dowodzenia.
Wtedy taka drużyna raczej służy do obsługi SD i kursuje pomiędzy SD wyższego szczebla a SD niższego szczebla, dodatkowo kursuje pomiędzy swoim SD a placówkami poczty i MSWiA.
Charakterystyka roboty zależy od właśnie tego miejsca w strukturze.
W RCI - będzie non stop jazda z pocztą.
W bdow - zgaduję że będą często wyjazdy żeby pracować na rzecz przełożonego, a jak nie będzie wyjazdów to będziesz robił co innego.
W kdow - będziesz robił inne rzeczy (ale tu ta struktura nie istnieje - jest tylko jej mały fragment).
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
luukasz9 
1


Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2020   Kwalifikacje w jenostce - procedura

Witam

Mam pytanie odnośnie etapów kwalifikacji w jednostce i etapów oraz terminów.. jest ktoś może po kwalifikacjach? . Jak długo czeka się na informację po testach ze sprawności fizycznej? , jaka forma dostaje się telefon jak to wygłada w kolejnych etapach i ile ważne są testy? . Ile trwa cała procedura? z góry bardzo dziękuje
 
 
jakubols 
1


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 5
Skąd: Nysa
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2021   

Czołem.

Mam pytanie odnośnie testów sprawnościowych.
Jak to teraz wygląda? Czy to prawda, że nie można już podciągać się na drążku technicznie?
Czy ktoś mógłby wrzucić jakie są normy.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Witam chciałbym zostać żołnierzem zawodowym. czytam i czytam i z tego co wyczytałem to, mam uderzyć do wku żeby dostać się na służbę przygotowawczą tak? i dopiero potem mam starać się o pracę/ służbę w wojsku? ile to trwa czasu mniej więcej? w rok dostanę się do jakiejś jednostki? :D jestem dosyć stary mam 32 lata więc lekko licząc mam 3 lata żeby załapać się na emeryturkę po 25 latach :D

drugie pytanie czy na kurs podoficerski biorą tylko tych że średnim wykształceniem? czy jak pokaże kwitek że uczęszczam do jakiejś tam szkoły zaocznej to będę mógł iść na taki kurs? xD jestem po zawodówce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group