Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Broń pancerna na świecie
Opublikował Wiadomość
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3274
Skąd: z cywila
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2021   

michqq napisał/a:
]Mowi się: "podły manipulatorze"
Tyle że nawet nie wiem o jakie cytaty mogoby Ci chodzić, i dociekać nie będę, ja nie jestem od tego żeby podskakiwać na Twoje rozkazy. Przeczołgaj sobie kogo innego, kolego.

A wiec podły manipulatorze - otrzymam cytaty w których np.
michqq napisał/a:
zas cenę pocisków moździerzowych porownac do wspołczesnego czołgu, żeby wyszło tak jak ma wyjść.


Oczywiście wiem ze nie otrzyma takiego cytatu - gdyż te bzdury są tylko wymysłem kolegi michqq, który nie może pogodzić się z tym ze ktoś się nie zgadza z wizją pt " jak to super byłoby kupić wyrzutnie super drogich super fajnych pocisków ppanc o zasięgu większym niż te byle jakie 4,5-5,5 km...


Oby w najbliższych latach środków starczyło nie tylko na borsuki - ale i na gąsinicowe BWR, TRI i Raki...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2021   

Cytat:
te bzdury są tylko wymysłem kolegi michqq, który nie może pogodzić się z tym ze ktoś się nie zgadza z wizją pt " jak to super byłoby kupić wyrzutnie super drogich super fajnych pocisków ppanc o zasięgu większym niż te byle jakie 4,5-5,5 km...


A.
To taki jest tytuł Mojej Wizji.

Powoli sie wyrabiasz, mianowicie Twoje odpyskiwania są bardziej zwarte, przez co łatwiej się je czyta.

Rozumiem że teraz dalszy scenariusz w planach jest taki, że mamy sobie wzajemnie zarzucać iż: "wcale nie powiedziałem to co Ty napisałes że ja powiedziałem".

Heh - To teraz ucz się:

Poddaję się.

Dokładnie taką miałem wizję, tylko nie umiałem jej sprecyzować, a teraz Ty nie tylko mi ją precyzyjnie wyłożyłeś, ale też całkowicie mi ją odwizjowałeś.

Uprzejmie pozdrawiam tych który jeszcze mają siłę to czytać.
:gent:

Cytat:
Oby w najbliższych latach środków starczyło nie tylko na borsuki - ale i na gąsinicowe BWR, TRI i Raki.


Jak najbardziej. Oby.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2021   

Lumen napisał/a:
Pod warunkiem że cel będzie w zasięgu "detekcji" głowicy
To oznacza że musisz mieć dokładny "azymut" bo na tych 20 km naprawdę można "przestrzelić"
A to oznacza że tak naprawdę nie strzelasz w ślepo - jak się niektórym wydaje...
Tylko że możesz korygując lot pocisku "naprawić" błędy w rozpoznaniu...
I tyle...

Jakiej detekcji? Jeśli operator widzi to co mu pokazuje obraz z kamery to już sam decyduje gdzie kierować pocisk, więc głowica niczego nie wykrywa tylko oczy operatora.
Co do dokładności azymutu, to też nie wiem o czym mówisz, bo jeśli operator widzi wszystko od początku do końca, to jak ma się "przestrzelić"?

Cytat:
Nieee skądrze... A po co bawimy się w systemy kierowania ogniem?

Chyba ktoś myli pojęcia... Napisz co masz na myśli mówiąc SKO,

Cytat:
Przy czym powtarzam to jak mantra - nie strzelamy do jednego celu tylko grupy celów...
Bo przecież czołgi czy inne transportery nie będą pałętały sie samotnie tylko grupami - w sile plutonu, kompani, batalionu...

No i niby salwa plutonu czy kompanii moździerzy będzie miała taki efekt że zastąpi ppk? Nie.. nie będzie.
Zacznijmy od tego, że moździerz to bardzo słaba broń na czołgi. Trzeba by bardzo blisko trafić żeby go uszkodzić bardziej niż zadrapać farbę. Długi czas lotu pocisku dodatkowo utrudnia zadanie. Nawet zakładając że mamy jakaś cudowną amunicję, to i tak sprawność całego procesu od wykrycia do rażenia będzie wielokrotnie niższa niż skuteczność użycia ppk klasy Spike.
Nawet jeśli zakładasz rażenie celu obszarowego, to i tak można to co najwyżej traktować jako uzupełnienie, a nie substytut ppk.

Cytat:
Istota sporu polega na tym ze wobec problemów WP a więc niedopobru środków rozpoznawczych, oraz symbolicznej ilości środków ppanc w jednostkach ogólnowosjkowych (a mówiąc wprost - ile Spike masz w brygadzie zmechanizowanej) rozważania na temat pułku ppanc i spec-wyposażenia dla tego pułku są bardzo szkodliwe...

Tłumacząc jak chłop krowie - za dużo myślimy o środkach ogniowych a za mało o rozpoznaniu i dystrybucji informacji...

Z tym bym się mógł zgodzić, gdyby nie to, że nie mamy nawet środków ogniowych. Rozpoznanie mamy (teoretycznie) na głębokości pozwalającej na użycie artylerii klasy Kraba, czy wspomnianego Spike NLOS, ale praktycznie to potrzebujemy jednego i drugiego. Oczywiście oprócz szeregu innych rzeczy.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Unkas 
6


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 1457
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 01 Paź, 2021   

Zbudowano/przebudowano gdzieś Abramsa, zmieniając armatę na "długą lufę"?
 
 
deacon fr3y 
5
wieczny student


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 937
Skąd: Góry Świętokrzyskie
  Wysłany: Pią 01 Paź, 2021   

Według tej strony,
https://www.reddit.com/r/...ntent=post_body
Reñscy zapakowali L55 ale stabilizacja już się nie zmieściła.


Edit: nie reñscy ale armata zaadaptowana z L55 Leoparda. Nie wiem na ile sensowne to źródło, wszystkie wyniki zawalone przez gierki komputerowe.
_________________
Byłe niebydło zorientowało się, że jest poślednim sortem. Kwik wzbił się pod niebiosa!
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3274
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 02 Paź, 2021   

W Leo jest podobnie - tj. nie da się bezboleśnie wstawić L/55 z uwagi na stabilizacje

Kanadyjczycy coś tam w tej materii ćwiczyli - nim A6 kupili.
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Amerykanie pracowali nad 120 mm armatą XM360E1 o długości 50 kalibrów dla M1 Abrams. Ciut krótsza, ale problemów mniej.

 
 
deacon fr3y 
5
wieczny student


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 937
Skąd: Góry Świętokrzyskie
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Ciąg dalszy kołowrotu z Ajaxem:
https://www.defence24.pl/...riora-komentarz
Notabene, Anglicy w komentarzach na forach twierdzą że winą należy obarczyć nędzne wykonania kadłubów z Hiszpanii. Te spawane na Wyspach rzekomo są OK :efendi2:
_________________
Byłe niebydło zorientowało się, że jest poślednim sortem. Kwik wzbił się pod niebiosa!
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3274
Skąd: z cywila
Wysłany: Wto 02 Lis, 2021   

https://www.defence24.pl/...edem-hybrydowym

Cóż de facto nowy czołg na bazie Abramsa to już Amerykanie mieli pod koniec lat 80tych.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6049
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 05 Lis, 2021   

https://www.novinky.cz/do...d-stul-40377130
Dobrze szło - a zdechło...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pią 05 Lis, 2021   

Odsunięcie spraw w czasie teoretycznie daje szanse "wskoczenia" z Borsukiem (teoretycznie)
(Całkiem niźle Google translate radzi sobie z czeskim, wot tiechnika)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6049
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 05 Lis, 2021   

Wątpie -Czesi po przygodach z bezzałogową RCWS nie chcą słyszeć nic o bezzałogówkach
ASCOD był mocnym faworytem (bo GDLS siedzi w Czechach) ale po tym jakie są akcje z Ajaxem w UK chyba się boją utopić...

Żeby Borsuk miał szanse to musieli byśmy coś od nich kupić np.
- Danuty z czeskiego demobilu - i zmodernizować je
- nakupować Tatr na aplikacje z którymi Jelcz sobie średnio radzi...
Na czesko-polskiego Kryla z farszem po izraelsku za późno... Ale tak AG-35 na Tatrze
https://preview.redd.it/8surkbw5d4171.jpg?width=586&format=pjpg&auto=webp&s=90f3d513d2a834e64abc755c9a2f7dd9b26322d7
Z piorunami?
Mostów szturmowych dla batalionów na KTO też nie ma https://militaryleak.com/2018/09/21/tatra-am-50-ex-bridge-layer/

[ Dodano: Pią 13 Maj, 2022 ]
https://www.novinky.cz/do...iliard-40396869
Pepiki chcą leopardy 2A... - 44 kupia, a 20 (pewnie 14) leo 2A4 dostana - jako rekompensata za T-72...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3274
Skąd: z cywila
Wysłany: Pią 13 Maj, 2022   

https://twitter.com/bttr01438851/status/1525139446676463616
Niemiaszki od Rheinmetala kombinują z wieża...
A kadłub gdzie? :cool:
 
 
CromCruach 
5


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 479
Skąd: z Wrocka
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

ten fragment dot. Borsuka jest ciekawy

Cytat:
Producent deklaruje możliwość dostarczenia ok. 60 pojazdów w pierwszym roku produkcji seryjnej i ok. 120 w latach kolejnych. W praktyce oznacza to możliwość przezbrajania do dwóch batalionów zmechanizowanych (etatowo – 58 pojazdów) rocznie. Zakładane przezbrojenie co najmniej 10 batalionów zmechanizowanych nastąpiłoby zatem po około 5-6 latach.


reszta tutaj
https://tech.wp.pl/bojowy-woz-piechoty-borsuk-czyli-jak-dokonano-cudu-laczac-pancerz-i-sile-ognia,6777204022368832a
_________________
Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor!!!
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3274
Skąd: z cywila
Wysłany: Czw 06 Lip, 2023   

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=40563
Godne odnotowania Renk to nie jest "jakaś firma" z sektora zbrojeniowego...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group