Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma korpusu podoficerskiego - konstruktywnie.
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Masz dalej mentalność szeregowego żołnierza. Nie mam zamiaru dalej z Tobą dyskutować.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

To bardzo źle o Tobie świadczy jak oceniasz innych i odrzucasz możliwość dyskusji tylko dlatego, że ktoś ma zdanie odmienne od Twojego. Dyskusje prowadzi się merytorycznie, nie personalnie, a Ty starasz się za wszelką cenę udowodnić swoją "elitarność". Nie Tobie oceniać moją mentalność. EOT
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 773
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Byłem z Riczardem na podoficerce w Poznaniu. Szkoda na niego klawiatury. To jeden z tych co kurs podoficerski nazywa UKOŃCZENIEM ELITARNEJ SZKOŁY PODOFICERSKIEJ :efendi2:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Elita codziennie ogląda swoją elitarność na paragonie z Biedronki. I elitarność w tym miejscu się kończy.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

manfred napisał/a:
Elita codziennie ogląda swoją elitarność na paragonie z Biedronki. I elitarność w tym miejscu się kończy.


Idea jakoby elitarność ściśle wiązała się z grubością portfela nie jest nowa, ale, w realu, słabo się sprawdza.
Tą metodą poszła Rosja gdzie tabuny takzwiejuścich "noworuskich" wytworzyły nowe elity - nowobogactwo w stylu postradzieckim.

Nowobogaccy nie są, tak na ogół, uważani za elitę, elitarność jest więc znacznie bardziej skomplikowaną sprawą niż gruboportfelność.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

manfred napisał/a:
Elita codziennie ogląda swoją elitarność na paragonie z Biedronki. I elitarność w tym miejscu się kończy.


A Ty? ;)
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Ja się trzymam rady niezastąpionej red. Olejnik, która kiedyś nakrzyczała na śp. ministra Szczygłę, że po co żołnierzom takie podwyżki, bo przecież chyba służą dla Ojczyzny.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

focus napisał/a:
1.07.2004 r. był końcem korpusu chorążych, co uważam za największą demolkę. SCH i PSZ były jedną z najlepszych i trafnych inicjatyw w zakresie kształcenia przyszłych kadr. Wykształciły wielu fachowców z którymi miałem przyjemność służyć. Oficerowie po szkołach w "lini" uczyli się od nich rzemiosła wojskowego. Dzisiaj nie ma korpusu podoficerów, dzisiaj jest zbieranina nieudaczników, lawirantów i roszczeniowych pseudo podoficerów po niedzielnych szkółkach. Brak podstawowej wiedzy ni mówiąc o rzemiośle w danej SW. Nie można już bardziej spier ... reformy, już to zrobiono. Problem dotyczy również korpusu oficerskiego. :(

Zgadza się.
Choć korpus oficerski w zdecydowanie mniejszym stopniu to dotknęło.

Zburzenie tradycyjnego podziału "podoficer - chorąży - oficer" uważałem i nadal uważam za największą głupotę.

Nie przypominam sobie abym czegokolwiek uczył się od podoficerów. Natomiast z wiedzy i doświadczenia chorążych czerpałem przysłowiowymi garściami.
Miałem to szczęście, że w swojej drodze wojskowej trafiłem na chorążych, którzy nie traktowali mnie jako kandydata na oficera. A o dziwo - oficerowie starsi stopniem tak mnie traktowali.

Niestety, specjalistów od burzenia tego co dobre ci u nas dostatek.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

i napisał/a:
Zburzenie tradycyjnego podziału "podoficer - chorąży - oficer" uważałem i nadal uważam za największą głupotę.


Ja pamiętam dość powszechne przeświadczenie wśród oficerów, szczególnie wśród młodszych, że korpus chorążych był zbędny. No i ustawodawca posłuchał.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

javascript:em('PDT, ') przecież wiesz, że chodziło o pieniądze, TAK teraz również chodzi o pieniądze.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

ArturO napisał/a:
Riczard napisał/a:
ArturO, czy Ty jesteś e-learningowym podoficerem, czy byłeś na normalnej Szkole?


Uuu, grubo, nie idź tą drogą. Szkoła podoficerska nigdy nie tworzyła elit. Poprzednie kursy w założeniu nie różniły się niczym poza specjalnością wojskową, która była fikcją. Chcesz teraz dzielić elitę na tych po "normalnej szkole" i e-learningu? Jak można podoficera nazwać e-learningowym podoficerem? Masz w ogóle szacunek do innych? Czy uważasz się za taką elitę, że reszta nie dorasta Tobie do pięt?

Riczard napisał/a:

I jakie zachęcanie szeregowych? To oni powinni się starać, żeby do wojska przyjść. To co się teraz dzieje w Wojsku Polskim jest nie do pomyślenia. Szeregowy wali zwolnienia od wyjazdów na granicę z Białorusią. Dostaje czwórkę z opinii bo jeszcze by go zwolnili a mało ludzi jest. I jest coraz gorzej. A niektórym to polecam się otrząsnąć i rozejrzeć w jakim świecie teraz żyją. Dowódca każdego szczebla musi być elitą. Jeśli tak nie jest lub tak się nie czuję to nie ma w nim ani charyzmy ani autorytetu. I nie powinien nigdy zostać oficerem lub podoficerem.


Powinni się starać żeby przyjść na najniższą krajową? Nie żartuj, w pierwszej lepszej robocie w cywilu lepiej zarobią nie posiadając żadnych kwalifikacji. I przypominam, że sam przed chwilą byłeś tym szeregowym, na którego tak psioczysz. I wtedy też uogólniałeś jak robisz to teraz? Bo szeregowy rzucił L4? A podoficerowie tego nie robią? Dowódca każdego szczebla musi być elitą... O czym my mówimy.

Elita – kategoria osób znajdujących się najwyżej w hierarchii społecznej, pod jakimś względem wyróżnionych z ogółu społeczeństwa. Elity mają często zasadniczy wpływ na władzę oraz na kształtowanie się postaw i idei w społeczeństwie.

Może zajmijmy się robotą, a nie tworzeniem sztucznych elit na każdym kroku. A na żołnierzy nie ma co narzekać tylko trzeba ich kształtować. Wieczne narzekanie na słaby materiał nie stworzy mocnych żołnierzy.

Korpus podoficerski wymaga zmian, ale pod względem tworzenia fachowców. Potrzebujemy szkół specjalistów bo nam niedługo ich braknie.


Po pierwsze: Na czym opiera się armia amerykańska? Na podoficerach.
Po drugie: Co Ty możesz o tym wiedzieć jak było na półrocznej szkole skoro na niej nie byłeś? Ale po części się zgodzę. Szkoła podoficerską powinna trwać co najmniej 9-10 miesięcy jak dawniej.
Po trzecie: Byłem szeregowym i mam szacunek do szeregowych takich jak ja. Po ZSW a nie przyzakładówce NSR. Służby masz pewnie koło 5 lat, nurkowałeś sobie i poszedłeś na podoficerkę. A teraz nie możesz odnaleźć się na nowym stanowisku. Nie byłeś nigdy w kompanii bojowej. Nie wyszkoliłeś pewnie nigdy żadnego młodego rocznika. Więc proszę mnie nie pouczać.
Po czwarte: Można tak nazwać e-learnigowego podoficera. A wiesz dlaczego? Bo nic nie umiecie. Dla mnie jesteście na takim samym etapie jak podoficer po Legii Akademickiej. I nie ważne ile ma się służby. I tu się właśnie zaczyna to, czym różni się kapral od starszego szeregowego.
Po piąte: A propo elit. Miałeś przywództwo wojskowe na swoim kursie?
Po szóste: Pierwszy kontrakt powinien być okresem próbnym. I stąd minimalna krajowa.
A po siódme po zawieszeniu ZSW zauważyłem kryzys męskości wśród milenialsów. Dla mnie to lepiej, bo podrywam dziewczyny 10-15 lat młodsze ale dla społeczeństwa niekoniecznie to dobry trend.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Riczard napisał/a:

Po pierwsze: Na czym opiera się armia amerykańska? Na podoficerach.
Po drugie: Co Ty możesz o tym wiedzieć jak było na półrocznej szkole skoro na niej nie byłeś? Ale po części się zgodzę. Szkoła podoficerską powinna trwać co najmniej 9-10 miesięcy jak dawniej.
Po trzecie: Byłem szeregowym i mam szacunek do szeregowych takich jak ja. Po ZSW a nie przyzakładówce NSR. Służby masz pewnie koło 5 lat, nurkowałeś sobie i poszedłeś na podoficerkę. A teraz nie możesz odnaleźć się na nowym stanowisku. Nie byłeś nigdy w kompanii bojowej. Nie wyszkoliłeś pewnie nigdy żadnego młodego rocznika. Więc proszę mnie nie pouczać.
Po czwarte: Można tak nazwać e-learnigowego podoficera. A wiesz dlaczego? Bo nic nie umiecie. Dla mnie jesteście na takim samym etapie jak podoficer po Legii Akademickiej. I nie ważne ile ma się służby. I tu się właśnie zaczyna to, czym różni się kapral od starszego szeregowego.
Po piąte: A propo elit. Miałeś przywództwo wojskowe na swoim kursie?
Po szóste: Pierwszy kontrakt powinien być okresem próbnym. I stąd minimalna krajowa.
A po siódme po zawieszeniu ZSW zauważyłem kryzys męskości wśród milenialsów. Dla mnie to lepiej, bo podrywam dziewczyny 10-15 lat młodsze ale dla społeczeństwa niekoniecznie to dobry trend.


O ile się nie mylę to miałeś już nie prowadzić ze mą dyskusji. Odpowiem po raz ostatni w temacie:

I - oczywiście, że na podoficerach. I co w związku z tym? Nigdy nie twierdziłem inaczej.
II - co Ty możesz wiedzieć o obecnej szkole pdf? Przecież nie byłeś na kursie w obecnej formie, a podstawowe szkolenie ma taki sam program jak szkolenie, które Ty przechodziłeś.
III - przestań bo się pogrążasz. Jesteś jednym z tych co krzyczy "ZETA GÓRĄ", a jak dla mnie to żołnierze po ZSW często pokazują, że zasługują jedynie na miano "szweja". Oczywiście nie wszyscy bo nie lubię szufladkowania. I uważasz, że bojówka jest lepsza od specjalistów? No to ciekawe dlaczego akurat nurków biorą bez problemu do WS, a typowy zmechol musi się nieźle postarać żeby w ogóle WS się nim zainteresowały. O moim nowym stanowisku nawet się nie wypowiadaj bo nie masz do tego prawa. Odnalezienie i dowodzenie na stanowisku to jedno, ale bycie specjalistą to zupełnie inna kwestia. I ciekawe czy Ty, Panie Elitarny, dałbyś sobie radę ze sprzętem specjalistycznym po swojej bojówce nie przechodząc żadnych kursów.
IV - to Twoja wypaczona opinia i zachowaj ją dla siebie, nie stosuj takich argumentów w dyskusji bo się ośmieszasz. Nawet nie staraj się insynuować mi, że nic nie umiem bo radzę sobie całkiem dobrze. Nie Ty jesteś od oceniania mnie i moich umiejętności.
V - miałem i co w związku z tym? Na przywództwie mówili zupełnie coś innego, mamy tworzyć zgraną ekipę z podwładnymi, a nie uznawać się za elitę i dystansować w stosunku do nich.
VI - pierwszy kontrakt powinien być okresem próbnym, ale płaca na nim nie powinna być inna. I nie jest więc tu nawet nie masz pola do dyskusji.
VII - dobrze, że jesteś taki alwaro, ja jako osoba, o stabilnej psychice stworzyłem stabilny związek, w którym żyje wiele lat. Ty dalej sobie wyrywaj dziewczyny i ciesz się ze swojej męskości. Ja mam trochę inne podejście w temacie.
Jeśli chcesz ciągnąć swoją prywatną wojnę dalej to zapraszam na PW.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 773
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Z Riczardem nie ma co dyskutować. On na podoficerce jak dowodził grupą przez 3 dni, ustanowił szefa grupy, technika, sztab grupy i służbę dyżurną. No i oczywiście, żeby być w jego grupie trzeba było przejść selekcję.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

:-o Ojej, brzmi to jak opis pewnego kompleksu.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
nudnygosc 
2


Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 31 Paź, 2021   

Czy ja dobrze rozumiem...że w nowej reformie znów zostanę zdegradowany? Jestem po SCh, kiedyś z chorążego zostałem w wyniku reformy zdegradowany na st.sierżanta, jak przyszły "widełki" dostałem młodszego chorążego w etacie a teraz jak zlikwidują młodszego chorążego zostanę znów st.sierżantem sztabowym??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group