Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awl
Opublikował Wiadomość
Logstics 
1


Dołączył: 30 Wrz 2021
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Dlaczego nie widzicie mnie w służbie?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Bo nie wiesz czego chcesz. Wiesz ile pokoleń zdecydowało się na szkołę oficerską, zanim powstał internet? Nie mieli możliwości zadawania setek pytań, a mimo to zdecydowali się zostać żołnierzami. Wiedzieli czego chcą i brali to w ciemno.
 
 
Logstics 
1


Dołączył: 30 Wrz 2021
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Piszę ponieważ chciałem się zorientować aby wiedzieć w co dokładnie idę i aby nie zabierać komuś miejsca.
Jestem taką osobą ,która woli coś przemyśleć a nie działać na rympał a potem obwiniać cały świat.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Nie jesteśmy w stanie ocenić jednoznacznie, gdzie miałbyś najlepiej.
 
 
Logstics 
1


Dołączył: 30 Wrz 2021
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Ok chciałem się tylko zorientować jako jeszcze cywil jak wyglądają poszczególne kierunki rozwoju.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

To chyba wyjątki i zależne od specjalności oraz kierunku na szkole oficerskiej, gdzie nie jako młody podoporucznik nie dowodzisz. Przychodzi mi na myśl podporucznik po Dęblinie, jako pilot myśliwca, chociaż mogę się mylić.
Kończąc szkołę i uzyskując patent oficerski, Twoim pierwszym stanowiskiem jest stanowisko dowódcze. Będziesz miał pod sobą wielu żołnierzy, czasami zdarza się, że podporucznik/porucznik dowodzi całą kompanią. To ogromną odpowiedzialność.

Jak usłyszałem od mojego dowódcy w stopniu kaprala: "tylko szeregowi zawodowi lgną na studium oficerskie. Jak myślicie, dlaczego podoficerowie nie są tacy chętni? Bo bardzo często mają to wszystko na codzień, zrzuca się na nich ogrom pracy porównywalnej z tą, którą wykonuje oficer i nie chcą iść dalej."

Najlepiej idź do podoficerkę, doczołgaj się do sierżanta i ciepłej posadki w magazynie ;)
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Do autora.
Również idąc do szkoły wojskowej /WAT/ tak naprawdę nie wiedziałem, co mnie czeka, po co idę i co będę po szkole robił. I gdzie. Nie było netu. Nie miałem w wojsku rodziny, znajomych. Większość pukała się w głowę gdy mówiłem o swoim pomyśle.
Minęło 5 lat, dostałem pluton (o podobnej specjalności ale sprzęt nieznany). Szeregowych zsw i doświadczonych podoficerów. Łatwo nie było. Dużo się nauczyłem.
Jeśli wojsko nie jest dla Ciebie, zawsze możesz zrezygnować. I nie myśl za dużo.
Powodzenia.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Logstics 
1


Dołączył: 30 Wrz 2021
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Wiecie chcę podjeść do tego na zasadzie wiem w co idę i w to idę.
A nie np. nie podoba mi się rzucam zabawki i się nie znamy ,mam kilku mundurowych w rodzinie i też tak patrzą albo wiesz w co idziesz albo w to nie idź.
Chciałem pozyskać informację jak to wszystko wygląda dlatego pisałem na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group