Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana czasu
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 29 Mar, 2015   

Kolejny głos za bezsensownym zmienianiem czasu na letni i zimowy:



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015   

Wystarczy podzielić godzinę na pół - i zrezygnować z tego bezsensownego zmieniania czasu.
Kto stał dziś godzinę w pociągu, wie jak to irytujące.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015   

Cytat:
Eksperci o zmianie czasu
Dziś w nocy spaliśmy godzinę dłużej. Zmiana czasu ma oznaczać oszczędności, ale eksperci mają co do tego coraz więcej wątpliwości.
Analityk biura maklerskiego TMS, Bartosz Sawicki podkreśla, że gospodarstwa domowe zużywają na oświetlenie mniej niż 20 procent energii. Rozmówca IAR wyjaśnia, że w kolejnych latach udział gospodarstw domowych i oświetlenia w zużyciu energii powinien maleć.

Analityk zastrzega jednak, że w niektórych branżach przesunięcie wskazówek może przynieść korzyści. Chodzi przede wszystkim o rolnictwo i prace, które są wykonywane na zewnątrz. Bartosz Sawicki wyjaśnia, że w Polsce, ze względu na niskie temperatury te zmiana czasu nie ma większego wpływu na produkcję.

Profesor Konrad Świrski z Politechniki Warszawskiej wyjaśnia, że ówczesna zmiana miała przynieść wymierne oszczędności. Ekspert w rozmowie z IAR przypomina, że wówczas większość zużycia prądu przypadała na oświetlenie. Profesor Świrski dodaje, że zmiana czasu zawsze była wprowadzana, w czasie lub tuż po kryzysach energetycznych. Rozmówca IAR, choć sam sceptyczny wobec przestawiania zegarów, przyznaje, że sami naukowcy nie mają jednolitego stanowiska w tej sprawie.

Czas jako pierwsi zaczęli zmieniać Niemcy podczas I Wojny Światowej w 1916 roku. W Europie czasu nie zmieniają jedynie Islandia, Rosja i Białoruś.

http://biznes.pl/magazyny...ie-czasu/4h18v7
Jeden z komentarzy
Cytat:
~brus : Coś z tą zmianą czasu nie jest tak. Rano w domu wstajemy i w pokojach, kuchni i łazience w sumie przed wyjściem do pracy i szkoły świecimy jakieś 35 minut. Po południu każdy w swoim pokoju świeci kilka godzin a na pewno o godzinę dłużej niż w czasie letnim. Do tego używamy różne sprzęty elektryczne. Ewidentnie widać że energii elektrycznej zużywamy wielokrotnie więcej a nie oszczędzamy.

No i komentujący ma rację, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tylko czyje ? Zarabiają (oszczędzają) na pewno, ale nie nasze gospodarstwa domowe.

[ Dodano: Pią 28 Paź, 2016 ]
Przypominam, że soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegarów cofniemy z godziny 3.00 na godzinę 2.00. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

I jak tam po kolejnej zmianie czasu?
Chyba się starzeję. Bo z ośmioma zegarkami dałem sobie radę. Przy dziewiątym poległem.
Ale nie narzekam. 8 do jednego to całkiem dobry wynik.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Jeszcze ręcznie ustawiane? To całkiem sporo. Ja wszystkich razem nie mam chyba 8. A swoją drogą osobiście lubię zmianę czasu. Zimową, bo zawsze godzina dłużej snu, a letnia dlatego, że nagle dzień trwa godzinę dłużej.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Osobiście preferuję czas letni, bez kombinacji i zmiany. Przestawiłem jeden zegarek ''ręczny", pozostałe - elektroniczne (12 sztuk) same dostosowały czas.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Mikrofalówka, ekspres do kawy, samochód...
Copółroczna tradycja - Pan Domu obchodzi gospodarstwo, ustawiając czas.
Wiecie co? Co miesiąc powinna być zmiana czasu. Każdego 1szego danego miesiąca zsynchronizawać wschód słońca z szóstą rano.
I w każdym województwie z południkiem ratusza miasta głównego.
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Ja wolę czas zimowy.

U mnie jedynie w laptopie nastąpiło samoustawienie czasu. Reszta ręcznie - komórka, piekarnik, radio, budziki ...
W zegarku "naręcznym", wskazówkowo - cyfrowym nie zmieniam czasu. Mam zawsze ustawiony czas letni. Wskazówki pokazują czas letni, wyświetlacz cyfrowy czas zimowy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Zazdroszczę wam. U mnie tylko w komórkach i laptopach czas sam się przestawia.
A jakoś żaden zegar / zegarek (czy to ścienny, czy to przyłóżkowy) nie chce tego zrobić sam.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 25 Paź, 2021   

Będą "testy". :efendi2:
Cytat:
Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad zmianami. Wiceminister Olga Semeniuk przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że prowadzony jest proces legislacyjny, który ma na celu odwołanie czasu letniego w latach 2022-2026.
https://www.o2.pl/informa...97295202630208a
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

FAZI 1 napisał/a:
Jak dla mnie niech z jednego czasu odejmą 30 minut a do drugiego dodadzą 30 minut I będzie wilk syty I owieczka cała.

Cały czas to postulowałem.
Tfu - użyłem słowa "czas".

Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy lubują się w komplikowaniu spraw prostych.
Owe pół godziny załatwia sprawę.
Idealne rozwiązanie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 29 Paź, 2021   

i napisał/a:
Idealne rozwiązanie.


Idealne rozwiązanie to zmieniac czas co tydzień, każdego weekendu z soboty na niedzielę w srodku nocy, tak aby godzinę szostą rano zgrywać ze wschodem słońca w Polsce centralnej.
O kilka minut co weekend.
Wszak telefony komórkowe i komputery przestawiają się same!
Zegarki nakrecane i tak trzeba nakrecac, i w tym momencie się je dosynchronizuje.

System działałby wiec zarówno z zegarkami archaicznymi, tj nakręcanymi, jak i z supernowoczesnymi (komputer, telefon) ktore się same synchronizują do wzorców czasu.

Wschód słońca nad Świnoujściem i wschód słońca nad Bieszczadami rozjadą się od Polski centralnej o 20 minut (plusminus, takie są rożnice czasu słonecznego), co wydaje się byc jeszcze do przełknięcia.

:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 31 Paź, 2021   

Uff.
Prawie wszystkie już przestawiłem.
Zostały mi tylko cztery: dwa naścienne, mechaniczne oraz zegar w liczniku rowerowym i w samochodzie.

Tylko, że swojego rytmu dobowego nie przestawię z dnia na dzień.

Powiedzcie mi - czy to przestawianie nie jest głupotą?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 31 Paź, 2021   

i, jeżeli wejdą te planowane zmiany to będzie 5 lat spokoju z przestawianiem zegarków. :)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 31 Paź, 2021   

3 telewizory,
3 komputery,
1 tablet,
lodówka (WFi),
pralka (WFi),
piekarnik (WFi),
mikrofala (WFi),
sterownik od pieca grzewczego;
stacja pogodowa;
telefon;
14 podzespołów samo się przestawiło, natomiast zegarek nie !, najważniejsze urządzenie do właściwego funkcjonowania. ;)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group