Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie od dermatologa
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Znaczy inaczej:

O ile dobrze rozumiem, to jak koniecznie potrzeba, to dowódca może nakazać żołnierzowi postępowanie sprzeczne z regulaminem TEŻ.
Żołnierz ma taki rozkaz wykonać, bo to przestępstwem nie jest.

Pytanie czy dowodcy się opłaca taka zabawa w takiej pierdułkowatej sprawie jak broda.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Żaden normalny dowódca, nawet nie spróbuje podważyć orzeczenia lekarza. Dajmy spokój. :lol:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Maj Or napisał/a:
To dowódca zwalnia z wykonywania zadań na podstawie dokumentu wystawionego przez lekarza lub komisje lekarską. I tak na serio Dowódca jednostki może śmiało wylać się na dokument L-4 i nakazać żołnierzowi wykonywać zadania, ale bierze na siebie odpowiedzialność za to co wydarzy się ze zdrowiem żołnierza.
Dobre. :efendi2:
Dowódca jednostki w opisywanej kwestii to nic nie może, a nie "śmiało wylać się na dokument L-4 i nakazać żołnierzowi wykonywać zadania".
Podaje punkt do rozkazu o poniższej treści
Cytat:
mjr. Piotr Nowak, PESEL: 73122402694, przebywa od dnia 14.06.2014 r. do dnia 30.06.2014 r. na zwolnieniu lekarskim, wystawionym w dniu 14.06.2014 r. , seria AB nr 645287, w okresie którego przysługuje 80% uposażenia. Obowiązki w zastępstwie wykonuje mjr. Lech Nowak.

A jak mu się coś nie podoba to może skorzystać z art. 60e. ustawy.

Doczytaj ustawę oraz wytyczne DKadr MON. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021   

Panowie, to był przebłysk intelektu w wykonaniu kolegi.
Nic dodać :kopniak:
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 216
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

michqq napisał/a:
Nikt tutaj nie pisał o zwolnieniu kogokolwiek z zajęć tylko o literalnym przestrzeganiu regulaminu:
A ja się wypowiedziałem tylko i wyłącznie o zasadach kto zwalnia z zajęć. A komentując Twoje odwołanie się do regulaminu, mogę stwierdzić tylko jedno, prawdziwe regulaminy to były te w czerwonych okładkach. Były na tyle jednoznaczne, że każdy wiedział : "Żadnych własnych pomysłów" podczas ich realizacji. Obecne regulaminy właściwie pozwalają interpretować prawie każdy zapis jak mu się żywnie podoba.
michqq napisał/a:
Pismo od lekarza jest przewidziane w regulaminie, żołnierz mający takie pismo i brodę ZWYCZAJNIE postępuje zgodnie z regulaminem.
Co miałby więc nakazywac lub nienakazywać dowodca? Regulaminowy wygląd?
Może wyrażę się inaczej. Nie wszystkie zapisy Kodeksu Pracy obowiązują w wojsku, to chyba wiesz. I jednym z nich jest zapis o tym, że to Dowódca jednostki wojskowej zwalnia żołnierza z zajęć na podstawie L4 lub zaświadczenia jak w tym konkretnym przypadku. Tylko najgorsze w tym jest, że zaświadczenie od dermatologa, jest z reguły bezterminowe. Natomiast zapis w rozkazie dziennym powinien określać ramy graniczne zwolnienia.
Tytan w dresie napisał/a:
Żołnierz ma kwit od lekarza i nie dowódca, ale on sie może wylać na zdanie dowódcy.
To może mi wyjaśnisz, dlaczego żołnierz musi dostarczyć druk L4 w nieprzekraczalnym terminie (Wiem, że to już nieaktualne, ale czasem się zdarza, że pacjent dostaje dokument L4 do ręki) do jednostki wojskowej.
michqq napisał/a:
O ile dobrze rozumiem, to jak koniecznie potrzeba, to dowódca może nakazać żołnierzowi postępowanie sprzeczne z regulaminem TEŻ.
Żołnierz ma taki rozkaz wykonać, bo to przestępstwem nie jest.

Pytanie czy dowodcy się opłaca taka zabawa w takiej pierdułkowatej sprawie jak broda.
Teoretycznie tak. Nic się nie zmieniło, system feudalny dowodzenia jednostkami istnieje dalej.
Tytan w dresie napisał/a:
Żaden normalny dowódca, nawet nie spróbuje podważyć orzeczenia lekarza. Dajmy spokój.
Co nie zmienia faktu, że to on decyduje o zwolnieniu żołnierza z zajęć, a nie lekarz. Lekarz jest tu właściwie wnioskodawcą.
-=Alex=- napisał/a:
Dowódca jednostki w opisywanej kwestii to nic nie może, a nie "śmiało wylać się na dokument L-4 i nakazać żołnierzowi wykonywać zadania".
Podaje punkt do rozkazu o poniższej treści
Nie mi oceniać zasad prowadzenia rozkazu dziennego w Twojej jednostce wojskowej, zawsze dowódca określa co i jak powinno być w nim zapisane, w końcu to jego dokument i przez niego jest podpisywany. Ale prawidłowo powinno być zamiast słowa "przebywa" słowo "zwalniam z zajęć służbowych".
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 779
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Nie wierzę w to, co czytam.
Maj Or, Ty piszesz na poważnie? I na trzeźwo?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Maj Or napisał/a:
Nie mi oceniać zasad prowadzenia rozkazu dziennego w Twojej jednostce wojskowej,
To nie w mojej jednostce, tylko ten wzór punktu do rozkazu, to są wytyczne DKadr.
Maj Or napisał/a:
Ale prawidłowo powinno być zamiast słowa "przebywa" słowo "zwalniam z zajęć służbowych".
Jak wyżej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

michqq już przytoczył stosowny zapis (zmieniłem jedynie wytłuszczenie):
Cytat:
96.
Żołnierz - mężczyzna, ma mieć krótko ostrzyżone włosy i ogoloną twarz. Może mieć krótko przystrzyżone wąsy. Krótko przystrzyżoną brodę może nosić ze względu na wskazania lekarza odnotowane pisemnie lub za zgodą dowódcy jednostki wojskowej.

Nie rozumiesz znaczenia spójnika "lub"?"
Spójnik "lub" łączy dwie równorzędne sprawy. Czyli - może lekarz, może dowódca (sam z siebie - bez lekarza). Nikt tu nie potrzebuje parafowania czyjejś decyzji.

Miałbyś rację gdyby ten zapis brzmiał tak:
Cytat:
(...) ze względu na wskazania lekarza odnotowane pisemnie o ile dowódca jednostki wojskowej wyrazi na to zgodę.

Ale ten zapis tak nie brzmi.
Jak lekarz udzieli takiego wskazania to dowódca jednostki wojskowej ma już gie do decydowania.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Maj Or w jakim zadupiu służysz ze swoim dowódcą?
Kiedyś miałem takiego betona za dowódcę jednostki, który zadzwonił do lekarza - psychiatry z pretensją dlaczego wystawił tyle i tyle zwolnień lekarskich jego żołnierzom.
Lekarz w porównaniu z dowódcą jednostki był kulturalny a także elokwenty i przekazał dowódcy, że przyjmuje w gabinecie w takie dni i godziny oraz dowódca może przyjść na wizytę celem opisania jakie ma problemy zdrowotne. :viktoria:

:gent:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Maj Or, odpowiadam na pytania do mnie, już bez ich cytowania. Lekarz nie jest wnioskodawcą, tylko decydentem, a zwolnienie ukazuje sie w rozkazie dowódcy zaledwie, w celach ewidencyjnych i finansowych.
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 216
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Wycofuję się z tej dyskusji, ze względu na zaległości.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 27 Paź, 2021   

Poległeś. Wyniosą Cię na tarczy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Czw 28 Paź, 2021   

Podsumowując dyskusję.

"dowodzisz-szkolisz-odpowiadasz”
 
 
Piootr0017 
1


Wiek: 27
Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

zwolniony napisał/a:
A ile Ty chłopie masz służby? Jak składałeś wniosek o powołanie do służby to wiedziałeś, że trzeba się golić? Proszę o odpowiedź bo mam jeszcze kilka pytań.

Mam 5 lat służby. Możesz pytać o co chcesz. Tak wiedziałem, że trzeba się golić ponieważ przez te lata się goliłem.
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2022   

Riad69 napisał/a:
Mam takich młodych u siebie. Pierwsze dwa dni i już zwolnienie z golenia. Strasznie wrażliwa cerę ma ta nasza młodzież. No cóż summa summarum... Pierwsi do wyróżniania dodatkowymi zadaniami


o i odezwał się stary trep, któremu przeszkadza broda. Do twojej wiadomości to nie wygląd świadczy o możliwościach żołnierza jakbyś był na misji to byś o tym wiedział, ale widzę że ty żyjesz jeszcze starym zwyczajem że żołnierz ma wyglądać i pachnieć.

[ Dodano: Sro 13 Kwi, 2022 ]
Tytan w dresie. napisał/a:
Ten prowadzący na pewno ma szczelną maskę. :lol:


Co ty masz z ta maską ??? jakieś urojenie z lat młodzieńczych jak musiałeś latać w słoniu czy co ???
A co do regulaminów to niech lepiej wszyscy patrzą na siebie czy na prawdę wszystko robią zgodnie z nim i czy przypadkiem go nie omijają.

[ Dodano: Sro 13 Kwi, 2022 ]
Maj Or napisał/a:
regulaminy a golenie czachy


A co powiesz na temat golenia się na łyso ?? przecież tylu żołnierzy to robi a jak wiadomo zezwolić na to może tylko lekarz, to co zakaz golenia się na łyso bo tak jest w regulaminie ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group