Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
opinia służbowa
Opublikował Wiadomość
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   opinia służbowa

Takie szybkie pytanie
czy odchodząc z wojska ze słuzby zawodowej dostaje się opinie służbową do ręki czy tylko sie ją podpisuje i idzie do akt
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Opinię służbową ? A może chodzi o świadectwo służby ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   Opinia służbowa

Na pewno o opinię służbową
Starając się o ponowne przyjęcie do wojska nowa jednostka chce opinie służbową Czy tylko można dostać opinie z archiwum
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

Powinieneś otrzymać kopię po sporządzeniu opinii i zapoznaniu się z nią.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

To ten sam wzór jak w opiniowaniu rocznym?
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

mariuha napisał/a:
czy odchodząc z wojska ze słuzby zawodowej dostaje się opinie służbową do ręki czy tylko sie ją podpisuje i idzie do akt

Nie znajduję przepisu, który aktualnie nakazywałby lub dopuszczał możliwość sporządzenia opinii służbowej na okoliczność zwolnienia z zawodowej służby wojskowej w czasie pokoju (w czasie wojny i owszem). A skoro tak, to nowa jednostka, do której będziesz chciał być ponownie powołany, może się dopominać jedynie opinii rocznej, której kopię powinieneś posiadać.

PS
Nie do końca wiadomo, jaka jest Twoja obecna sytuacja, a to ważne. Czy już zostałeś zwolniony z zawodowej służby wojskowej, a jeśli tak to kiedy (przepisy zmieniają się w czasie)? Czy już ubiegasz się o ponowne powołanie do konkretnej JW? Czy właśnie ta jednostka zażądała opinii, a jeśli tak, to konkretnie jakiej/której?
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

Już odpowiadam
Nie służę już od 2016 niestety nie załapałem się na ustawę brakło mi 2 miesięcy Staram się o przyjęcie do jw gdzie na stronie inforcyjnej jest napisane żeby posiadać przy egzaminie ostatnią opinie służbową Przy odchodzeniu z wojska dostałem do podpisania opinie i tyle ją widziałem Ale sprawę rozwiązałem w ten sposób Pismo do archiwum z proźbą o kopie ostatniej opini i teraz czekam Po tel do archiwum pani powiedziała że nie ma problemu wyślą
 
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 06 Lut, 2019   

mariuha, przejrzałem pobieżnie przepisy o opiniowaniu z 2016 roku i są one chyba takie same jak te obecne. Powinieneś więc otrzymać kopię opinii rocznej, a nie jedynie zapoznać się z nią i podpisać. Ale skoro jej nie posiadasz, to być może z powodu zaniedbania jednostki albo po prostu gdzieś ją zapodziałeś. Ówczesne przepisy także nie przewidywały opiniowania w związku ze zwolnieniem ze służby (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi). To, że opinię podpisywałeś na odchodnym, może wynikać stąd, że moment zwolnienia zbiegł się z okresem opiniowania albo, że "zapomniano" dać Ci ją do podpisania we właściwym czasie. Ale mniejsza z tym, na szczęście poradziłeś sobie.
 
 
lucekdolata83 
2
lucekdolata83


Dołączył: 20 Mar 2019
Posty: 58
Skąd: Pleszew
Wysłany: Sro 03 Lis, 2021   

Odświeżam temat...

Potrzebuję ostatnia opinie sluzbowa ze służby zawodowej, niestety nie otrzymałem kopii przy opiniowaniu, nie miałem wtedy wiedzy na ten temat.

Do jakiej kancelarii mogę się zwrócić pisemnie o prośbę wyciągnięcia z archiwum w byłej JW :?:
JW ma obowiązek mi pomóc czy kwestią dobrej woli :?:
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 03 Lis, 2021   

W twojej teczce jest opinia.
Idź do swojej JW i poproś o wgląd do teczki swojej.
 
 
lucekdolata83 
2
lucekdolata83


Dołączył: 20 Mar 2019
Posty: 58
Skąd: Pleszew
Wysłany: Sro 03 Lis, 2021   

Listownie tego nie załatwię?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group