Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żarcie w wojsku
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

"... obiad na 12 godzin" ?
Czegoś nie rozumiem ?
Następny posiłek za 12 godzin ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

Nie wiem jak jest konkretnie w przypadku tego zdjęcia. Organizacja czasem bywa taka, że na zmianę ruszało się po jednym posiłku a dwa kolejne otrzymywało się po powrocie z paska po 13-14 godzinach...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
"... obiad na 12 godzin" ?
Czegoś nie rozumiem ?
Następny posiłek za 12 godzin ?


Przykład, jesz śniadanie o 6:00, wyjeżdżasz na pasek o 6:30, dojeżdżasz na 7:00, dostajesz obiad w okolicach 13. Zjeżdżasz z paska około 19:00, idziesz dopiero po zdaniu amunicji na kolację. Czyli w tych 12h na słupku jest jeden posiłek, reszta to pożywienie wydawane przed i po zmianie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

Czyli nie jest to obiad na 12 godzin.
Chleb przydziałowo, czy do woli można brać ?


P.S.
Ciekawie wyglądają te otwory na kartonie ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

U mnie z chlebem nigdy problemu nie było. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze umiejętność rozpalenia ognia i zagotowania wody żeby tę zupkę zalać :) .

A te dziury to wygląda na inwencje twórczą autora celem upiększenia przekazu zapisanego na kartonie zapewne wykonane kijem do smażenia kiełbasy ;)
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

przypadeek napisał/a:
Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze umiejętność rozpalenia ognia i zagotowania wody żeby tę zupkę zalać .
Warunek, trzeba mieć wodę.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

przypadeek,
Tak naprawdę to wygląda słabo tylko pod kątem żujących czasozapychaczy. Jeśli mówimy o tym samym zdjęciu, to mamy tam jakieś 200 g mięsa, zupkę chińską, masło i chleb. Prawdę powiedziawszy to niewiele więcej jedzenie dla mnie na cały dzień zakładając 10 km bieg.

Ale rzeczywiście przydałoby się więcej owoców i warzyw. No i wspomniane już wcześniej coś do powolnego przeżuwania dla zabicia czasu. Ale nie sądzę, żeby bochen tygodniowego chleba był najlepszą reklamą, a na suszoną wołowinę po 200 zł/kg raczej nas nie stać.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

KornikAmator, poza tym jesteśmy państwem katolickim a do 9 kwietnia obowiązuje post. Tym żołnierzom w doopach się przewraca. Jak komuś jest ciężko to niech obejrzy na yt powtórkę koncertu dla żołnierzy i będzie git.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

przypadeek,
Porównuję to z tym, ile jem w ciągu dnia. Chociaż z drugiej strony im dłużej patrzę tym więcej rzeczy, do których mogę się uczepić. Dlaczego jest jakąś sklepowa szynka konserwowa a nie, nie wiem, wieprzowina w sosie własnym z Arpolu?
Tylko musimy wziąć poprawkę na to, jakie mamy czasy. O ile wiem, tyle racji żywnościowych ile się dało poszło dla Ukraińców. Nad czym straszliwie boleję, bo kurczak curry czy lasagne z podgrzewaczem chemicznym to super sprawa na wycieczkę w góry.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2022   

Szynka, boczek z cebulką, masełko do chlebka :???: To co, może w domku lepiej żywią :?: Niejeden takie wiktuały tylko w TV widział. To jest służba dla Polski, zadanie bojowe, a nie tuczarnia :zly3: Po 3/4 tygodniach, darmowy wypoczynek np. w Lądku Zdroju/Mrągowie/Zakopanem. Tam się można najeść i poknurzyć do syta :cool: Do not cry, do your job :viktoria:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2022   

Jaki wypoczynek? O czym Ty mówisz? Jestem na granicy od października i ani razu nie pojechałem na wypoczynek, o którym mi tutaj piszesz. Łykasz propagandę?

Ludzie na słupkach chcą zjeść coś ciepłego, cała filozofia. Węgla nam już też nie dają, a śniegu nasypało trochę na Podlasiu. Jak słyszę takie teksty jak powyżej to mam ochotę kogoś za to udusić... Mrągowo haha, dobre sobie! 5 dni w domu, z czego jeden wolny po zjeździe, jeden w robocie, dwa weekendowe, poniedziałek na spakowanie i wtorek znowu wyjazd, a nie jakieś ośrodki wypoczynkowe, o których w telewizji tylko słychać (może nieliczni pojechali żeby było czym propagandę podeprzeć)...

I TO NIE JEST 200 gramów szynki tylko 110, to malutka puszka.

Co do chleba, zależy jak leży, raz pozwolą coś wziąć, a innym razem nie.

Zresztą, zapraszam osobiście cwaniaków tego pokroju na słupek bo mnie skręca świadomość tego jak można być tak oderwanym od rzeczywistości i gadać takie bzdury!
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2022   

ArturO, i widzisz jak to ludzie potrafią drwić z rosyjskiego wojska a sami nie widzą gdzie służą. 23 lata w NATO a my dalej mentalnie w układzie warszawskim.
Star660 napisał/a:
To jest służba dla Polski, zadanie bojowe, a nie tuczarnia
Jak morale mają być wysokie gdy ciągle się słyszy podejście jw.

Jak napisał jeden z forumowiczów:
Cytat:
Trzeba służyć w normalnych jednostkach i mieć normalny zespół w którym to my sami planujemy dni wolne,urlopy i czas pracy...
Widać jest podział wojska na A i B, w którym jedni są od zapierdalania a drudzy od brylowania.


Jedynym wygranym w tym układzie jest Straż Graniczna gdzie to ona ogłosi sukces w powstrzymaniu fali emigrantów i dodatkowo zyska setki chętnych do swoich szeregów z naszych żołnierzy, którzy już masowo szukają możliwości zmiany formacji lub odejścia do cywila.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2022   

ArturO napisał/a:
Ludzie na słupkach chcą zjeść coś ciepłego, cała filozofia.


A wojsko ma i kuchnie polowe, i menażki, i kucharzy, i receptury - to czego brakuje - o ile rozumiem - to decyzja, żeby owe kotły i gary uruchomić?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2022   

Brakuje czasu, tylko tyle. Jedzenie na słupki akurat u nas jest normalnie przygotowywane, my nie dostajemy czegoś takiego jak na zdjęciu, ale niestety jedzenie zanim zostanie rozwiezione na słupki jest już zimne. Bemary nie pomagają. Najpierw wozili w styropianowych tackach, później wrzucali w bemary i nakładali na pace. Problemem jest to, że ciepło z jedzenia szybko ucieka przy cyklu ciągłego otwierania i zamykania bemara.

Kwestia niskiej jakości pożywienia to osobna sprawa, ja sobie radzę, sam gotuje.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 31 Sie, 2023   

https://14das.wp.mil.pl/u/galleries/pictures/2023/8/b2_SjVFskL.jpg

Cytat:
I to wszystko ? :-o
:efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group