Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Sharimsejn 
1


Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2022
Posty: 6
Skąd: Spod Kielc
  Wysłany: Wto 24 Maj, 2022   

Witam. Postanowiłem, że chcę iść do wojska. Mam 31 lat. Liczę na komentarze zgodne z prawdą oraz w miarę aktualnymi informacjami, a nie sprzed 10 lat.
Tak jak w temacie, zastanawiam się między jednym, a drugim, a z niczym nie miałem styczności. Zacznę od szkoły podoficerskiej gdzie z cywila można się zgłosić do kandydackiej do Dęblina na egzaminy.
1) Czy ktoś w ostatnich 2 latach brał udział w tych egzaminach i podzieli się jakie są wymagania co do języka angielskiego, sprawności fizycznej itp? Jak zadzwoniłem to dowiedziałem się tylko, że z podstaw angielskiego (cokolwiek to znaczy). Może jakieś przykłady?
2) Tak samo ze sprawnością. Ile mniej więcej czego zrobić żeby myśleć o dostaniu się?
3) Skoro to szkolenie jest krótsze od mojej drugiej opcji to domyślam się l, że ogólnie będzie też ciężej już po dostaniu się?

Co do służby zasadniczej dobrowolnej to będzie pewnie podobna do do tej obowiązkowej z tym, że na miarę obecnych lat, a nie jakiejś komuny. W tym temacie za wiele nikt pewnie nie napisze skoro to nowość.

Ogólnie pytania.
Nie będę zmyślał więc i na takie odpowiedzi liczę.
Miałem ostatnimi czasy mniej ruchu oraz niedawno rzuciłem fajki, raczej z powodzeniem bo Desmoxan, który biorę pomaga. Ważę 103 kg przy wzroście 187,5 cm, a powinienem ważyć około 87-90 kg. To wszystko przekłada się na gorszą kondycję. 2 tyg temu przed badanami zacząłem ćwiczyć ale musiałem przerwać na ich czas i wróciłem. Widzę, że wydolność itp się poprawia ale tutaj mam właśnie pytania:
1) Do Dęblina jakoś chyba od listopada, a do dobrowolnej jak dostanę jedną decyzję za około miesiąc. Czy próbować od razu czy dać sobie więcej czasu? Znajomy powiedział mi żebym szedł od razu i tak się tym nie przejmował ale mam takie myślenie, że nie chcę się ośmieszyć bo nie dam rady. Może więc dać sobie więcej czasu czy może nie czekać?
Ze słyszenia wiem, że gorsi przychodzą i dają rade ale jak w wygląda w praktyce?

Trafiłem na to forum z innej strony i z góry będę bardzo wdzięczny za szczere odpowiedzi.

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2022 ]
Zapomniałem dodać. Znajomy mi doradzał spróbować na pdf bo jak będę miał pecha na dobrowolnej zasadniczej to mogę zostać szeregowym do końca. On sam zrezygnował po chyba 6 latach bo ciągle kłody mu rzucali jak chciał do pdf.

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2022 ]
Ktokolwiek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group