Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Swiadczenie motywacyjne
Opublikował Wiadomość
zwolniony 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 196
Skąd: wląd
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   Swiadczenie motywacyjne

Pewnie wielu z nas interesuje świadczenie motywacyjne i zasady wypłat. Jest tam jednak punkt, który mówi, że nie wypłaca się za okres innej nieobecności trwającej dłużej niż miesiąc kalendarzowy. Co to za nieobecność biorąc pod uwagę warunki służby? Kursy, misja? Czy nieobecność nie związana ze służbą?
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Nadmienić chciałem że powyższe świadczenie zwane jest "balkonikowe".
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Bez przesady.
Kursy, misje itp. to ustawiczna obecność w służbie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

zwolniony napisał/a:
Co to za nieobecność biorąc pod uwagę warunki służby? Kursy, misja? Czy nieobecność nie związana ze służbą?

Rzeczywiście, jest zagwozdka. Bo skoro przepis (art. 449) mówi, że świadczenia motywacyjnego nie wypłaca się za okres nieobecności trwającej co najmniej 1 miesiąc kalendarzowy, to rodzi się pytanie: nieobecności gdzie albo w czym? - w jednostce? w faktycznej służbie na stanowisku etatowym? w służbie w ogóle? Obawiam się wolnej amerykanki w stosowaniu tego przepisu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

I będzie tak jak z opiniowaniem, że żołnierza opiniuje się ... Dopiero wyprostowali to po przegranych sprawach sądowych.

i napisał/a:
Kursy, misje itp. to ustawiczna obecność w służbie.
Mylisz się, ponieważ można być nieobecnym z przyczyn służbowych. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
**** 
3


Dołączył: 28 Lis 2019
Posty: 103
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Zastanawiam się czy zapisy w ustawie dotyczące świdczenia motywacyjnego tj.
"Świadczenia motywacyjnego nie przyznaje się żołnierzowi zawodowemu.......i 7 pkt" Punkty szczegółowo opisują kiedy świadczenie się nie należy. Zastanawiam się czy będzie jakieś jeszcze szczegółowe rozporządzenie MON komu i na jakich warunkach przyznaje się to świadczenie. Tak do końca nie wierzę że będzie obligatoryjne.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Rozporządzenia dotyczącego świadczenia motywacyjnego nie będzie, bo nie ma w ustawie upoważnienia do uszczegółowienia tej kwestii aktem wykonawczym. Ale wydaje mi się, że odnośne przepisy ustawowe są tak skonstruowane, że nie dają pola do swobodnego ich interpretowania. Z jednym tylko wyjątkiem, o którym piszemy wyżej.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Wto 10 Maj, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
I będzie tak jak z opiniowaniem, że żołnierza opiniuje się ... Dopiero wyprostowali to po przegranych sprawach sądowych.

i napisał/a:
Kursy, misje itp. to ustawiczna obecność w służbie.
Mylisz się, ponieważ można być nieobecnym z przyczyn służbowych. :D

Tu się nie zgodzę.
Zawsze jesteś obecny. Tu albo tam gdzie cię skierowano.

Nigdy nie zapomnę tego co mnie spotkało:
Cytat:
Co pan tu robi?

Cytat:
Przyjechałem szkolić pańskich żołnierzy.

Cytat:
To niech pan sobie szkoli.

Nie chcę robić temu żołnierzowi, który przyjął mnie bardzo brzydko "koło pióra".

Bywa. Takie wojskowe życie.

Miałem ze sobą rozkaz dowódcy dywizji. Ale - nie jestem z tych aby straszyć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Golden1988 
1


Dołączył: 14 Maj 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Maj, 2022   

Witam
Orientuje się ktoś kiedy Ministerstwo uruchomi kolejna transzę dodatku motywacyjnego...Chodzi mi o to co było wypłacane z dniem 02.05...Podobnl ma być jakaś druga transza.
 
 
arczi0044 
2
prawie emeryt


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 83
Skąd: WLKP
Wysłany: Sob 14 Maj, 2022   

To musiała by być czwarta transza, trzecia była wypłacona 2.05.
 
 
Golden1988 
1


Dołączył: 14 Maj 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Maj, 2022   

No właśnie babeczka z Kwestury twierdziła że nasza jednostka dostała listę za późno i czekają na uruchomienie drugiej transzy przez ministerstwo do 3 części tego dodatku motywacyjnego. I właśnie tak się zastanawiałem czy to wogole możliwe czy czasem nie robiła mnie w konia. Listę mają moje nazwisko jest na liście ale przelewów nie zrobili bo aktualnie nie mają środków. I tak czekam i się zastanawiam.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Czw 30 Cze, 2022   

Czy orientuje się ktoś w kwestii wypłaty świadczenia motywacyjnego ( dodatek po 25 i 28,5 roku służby) w miesiącu w którym żołnierz któremu to świadczenie przysługuje ale jest nieobecny w pracy bo jest cały miesiąc na urlopie wypoczynkowym. Ciekaw jestem waszej interpretacji bo niektórzy twierdzą że w takim przypadku on nie przysługuje.
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
artur7314 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 210
Skąd: mazowsze
Wysłany: Czw 30 Cze, 2022   

należy się
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 01 Lip, 2022   

Z uzasadnienia do projektu ustawy:
Cytat:
Jednocześnie mając na względzie motywacyjny charakter świadczenia, przyjęto, że nie będzie ono wypłacane za okres nieświadczenia służby z innych przyczyn niż korzystanie z urlopu wypoczynkowego lub dodatkowego oraz czasu wolnego od służby udzielonego w zamian za czas służby przekraczający normę, tj. w okresie:
1) korzystania z urlopu bezpłatnego;
2) przerw w wykonywaniu obowiązków służbowych (samowolne opuszczenie miejsca pełnienia służby lub pozostawanie poza nim albo odmowa pełnienia służby bądź wykonania obowiązku wynikającego z tej służby);
3) zawieszenia w czynnościach służbowych albo tymczasowego aresztowania;
4) zwolnienia z zajęć służbowych, we wskazanych w ustawie przypadkach;
5) innej nieobecności trwającej co najmniej 1 miesiąc.

A więc założenie było takie, że pkt 5 nie będzie obejmował urlopu wypoczynkowego.Tylko dlaczego tego nie napisano w samej ustawie (art. 449 ust. 5)? Przecież źródłem prawa są akty prawne, a nie ich uzasadnienia!
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Pią 01 Lip, 2022   

Szwejk napisał/a:
Z uzasadnienia do projektu ustawy:
Cytat:
Jednocześnie mając na względzie motywacyjny charakter świadczenia, przyjęto, że nie będzie ono wypłacane za okres nieświadczenia służby z innych przyczyn niż korzystanie z urlopu wypoczynkowego lub dodatkowego oraz czasu wolnego od służby udzielonego w zamian za czas służby przekraczający normę, tj. w okresie:
1) korzystania z urlopu bezpłatnego;
2) przerw w wykonywaniu obowiązków służbowych (samowolne opuszczenie miejsca pełnienia służby lub pozostawanie poza nim albo odmowa pełnienia służby bądź wykonania obowiązku wynikającego z tej służby);
3) zawieszenia w czynnościach służbowych albo tymczasowego aresztowania;
4) zwolnienia z zajęć służbowych, we wskazanych w ustawie przypadkach;
5) innej nieobecności trwającej co najmniej 1 miesiąc.

A więc założenie było takie, że pkt 5 nie będzie obejmował urlopu wypoczynkowego.Tylko dlaczego tego nie napisano w samej ustawie (art. 449 ust. 5)? Przecież źródłem prawa są akty prawne, a nie ich uzasadnienia!

Dziękuję za informację i pozdrawiam.
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group