Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagospodarownie
Opublikował Wiadomość
SatoshiNakamoto 
1


Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 3
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   Zagospodarownie

Witam,
Moja sytuacja jest następująca służę około 1.5 roku w wojsku. Aktualnie postanowiłem odejść ze służby wojskowej tj. wypowiedzenie złożyłem 14 maja 2022 roku z wnioskiem o skrócenie wypowiedzenia do 1 miesiąca. Wypowiedzenie liczy się od 1 czerwca do 30 czerwca, aktualnie w jednostce były podawane w rozkazie osoby do wypłacenia zagospodarowania. Dlatego też moje pytanie brzmi czy mi przysługuje takie świadczenie czy też nie ?

W dzienniku ustaw - art 82 z dn 26 maja 2022 roku nie było nic napisane co by mogło wskazywać że mi się nie należy.


Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

To zależy, czy przeszedłeś na służbę stałą, czy zostałeś na kontrakcie. W pierwszym przypadku się należy, w drugim nie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
SatoshiNakamoto 
1


Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 3
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

manfred napisał/a:
To zależy, czy przeszedłeś na służbę stałą, czy zostałeś na kontrakcie. W pierwszym przypadku się należy, w drugim nie.


Tak przeszedłem na służbę stałą. Czekam jeszcze za odpowiedzią radcy prawnego na batalionie bo w sumie on uważa że mi się nie należy.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

A dlaczego?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

SatoshiNakamoto napisał/a:
złożyłem 14 maja 2022 roku z wnioskiem o skrócenie wypowiedzenia do 1 miesiąca. Wypowiedzenie liczy się od 1 czerwca do 30 czerwca,


Wypowiedzenie biegnie od 14 maja (od dnia złożenia wypowiedzenia) i następuje z ostatnim dniem miesiąca. To tak dla ścisłości. ;)

SatoshiNakamoto napisał/a:
on uważa że mi się nie należy.


Należy się w trybie art. 790 Ustawy ooO.

Wnioskuję, iż w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy, nie złożyłeś rezygnacji ze służby zawodowej?

Wobec powyższego z dniem 23.04.2022 r. stałeś się żołnierzem zawodowym i spełniłeś określone kryteria wskazane w uooO. Dokonanie wypowiedzenie stosunku służbowego, nie jest ustawową przeszkodą do wypłaty zasiłku na zagospodarowanie. :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

Wątpliwości radcy prawnego batalionu (?) wynikają zapewne z niezrozumienia użytego w art. 790 ust. 3 sformułowania "wygaśnięcie kontraktu".:
Cytat:
Art. 790.
3. Zasiłek na zagospodarowanie wypłaca się żołnierzowi służby kontraktowej, który dotychczas nie otrzymał tego zasiłku, w przypadku dalszego pełnienia przez niego zawodowej służby wojskowej bezpośrednio po wygaśnięciu kontraktu.

Bo czy kontrakt wygasa z dniem upływu okresu, na jaki został zawarty, czy z dniem, w którym żołnierz kontraktowy stał się żołnierzem zawodowym w rozumieniu nowej ustawy? Są to jednak wątpliwości pozorne, gdyż nieistniejący kontrakt nie może wygasnąć w przyszłości. On wygasł w momencie przejścia żołnierza ze służby kontraktowej do nowej służby zawodowej.

PS
Zacytowany przepis jest trochę mętny, gdyż zapomniano postawić przecinaka przed słowem "bezpośrednio".
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 27 Cze, 2022   

Szwejk napisał/a:
gdyż zapomniano postawić przecinaka przed słowem "bezpośrednio".


Również zwróciłem na to uwagę, lecz w ocenie całościowego zapisu "nie budzi on wątpliwości", co do intencji ustawodawcy. :cool:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
SatoshiNakamoto 
1


Dołączył: 27 Cze 2022
Posty: 3
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Wto 28 Cze, 2022   

Dzięki bardzo za odpowiedź, przedstawię te argumenty w personalnej zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2022 ]
W personalnej dalej robią pod górkę, jutro porozmawiam z naszym prawnikiem,który jest po stronie ciemnej strony mocy. Dzwoniłem do Pani od finansów i powiedziała że należy mi się jak najbardziej. Trudne to prawo skoro każdy rozumie je inaczej.
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 46
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Sie, 2022   

Krótko - kończę Akademię Wojskową, kierują mnie w celu pełnienia dalszej służby wojskowej do JW. Czy należy mi się zwrot kosztów dojazdu a w przypadku dużej odległości zwrot kosztów za nocleg (ewentualnie ryczałt)?
_________________
autor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group