Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Wto 07 Lut, 2006
WOJSKOWE KOMISJE LEKARSKIE
Opublikował Wiadomość
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pią 11 Lut, 2022   

Raczej wątpliwe aby wyniki badań, opinie specjalistów WKL wpisywano do systemu.
 
 
Patryk2801 
1


Dołączył: 12 Lut 2022
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 12 Lut, 2022   

Cześć wszystkim
W październiku skończyłem służbe przygotowawczą i złożyłem papiery do jednostki .
W międzyczasie zachorowałem na zakrzepice żył głębokich . Czy to mnie dyskwalifikuje z służby zawodowej ? Podejrzewam, że nie ma szans aby rwkl mnie dopuściło do służby.
_________________
...
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2022   

Ma ktoś wiedzę na temat nie stawienia się na wyznaczoną komisję lekarską w związku z ponad 3 mieś zwolnieniem lekarskim?
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Wiedza jest w ustawie .

Cytat:
Art. 111. Żołnierza zawodowego zwalnia się z zawodowej służby wojskowej wskutek:

4) odmowy przyjęcia skierowania do wojskowej komisji lekarskiej lub nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się do tej
komisji w określonym terminie i miejscu albo niepoddania się badaniom, do których został zobowiązany przez komisję lekarską;
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

archibald napisał/a:
Wiedza jest w ustawie .
Której ?
Bo czy nie obowiązuje ustawa o obronie Ojczyzny ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

I w starej i nowej wiedza na ten temat jest taka sama jak również konsekwencje niestawienia się na komisje.Ustawa o Obronie Ojczyzny nie obowiązuje. Ustawa wejdzie w życie 30 dni od publikacji, czyli 23 kwietnia 2022 r




Cytat:
Art. 226. Żołnierza zawodowego zwalnia się z zawodowej służby wojskowej wskutek:/..../
4) odmowy przyjęcia skierowania do wojskowej komisji lekarskiej lub nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się do tej
komisji w określonym terminie i miejscu albo niepoddania się badaniom, do których został zobowiązany przez komisję
lekarską;
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2022   

Dzięki za odp. Nie stawiłem się na komisję z winy poczty, listonosz polecony podpisał że niby ja odebrałem, zgłosiłem na policji zawiadomienie i skargę na poczcie. Nie wiem co jeszcze powinienem zrobić. Miałem wypadek w pracy, jestem ponad 3 mieś na chorobowym po zabiegu, dostałem z wszw skierowanie na komisję po zakończeniu leczenia (jeszcze trwa) a tu d-ca skierował mnie na komisję w związku z nieobecnością w pracy. Nie wiem czy to jest zasadne przecież wiedział o moim wypadku??
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2022   

Trzeba jak najszybciej przygotować pismo i wysłać listem poleconym do komisji lekarskiej i dowódcy jednostki. W piśmie proszę opisać przyczyny niestawienia czyli zaniedbania poczty w przedmiocie dostarczenia przesyłki.W piśmie należy również zamieścić informacje o działaniach które podjąłeś wobec poczty.Pisma należy wysłać pilnie.
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2022   

Dziękuję za informację i piszę pisma. Pozdrawiam.
 
 
silv7r 
1


Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2022   

Witam

Szykuje się do zawodowego wojska.

Mam pytanie odnośnie komisji lekarskiej. Co ile lat jest się odbywa? Czy za każdym razem jak przedłużamy kontrakt? Czy również jak zmieniamy jednostkę wojskową? Czy mają wgląd do historii leczenia (internetowe konto pacjenta) ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2022   

Cytat:
Co ile lat jest się odbywa?
Odbywa się wówczas kiedy jesteśmy na nią skierowani.
Cytat:
Czy za każdym razem jak przedłużamy kontrakt?
Z tego co mówili na palarni to nie ma już służby kontraktowej. :-o
Cytat:
Czy mają wgląd do historii leczenia.
Dostęp co do historii naszego leczenia będą mieć zawsze lekarze rodzinni. Zgodę na udostępnienie dokumentacji lekarzowi specjaliście czy szpitalowi trzeba już udzielić, i można to zrobić tylko przez IKP. Nie ma też możliwości ograniczenia dostępu do danych od konkretnego lekarza, np. psychiatry czy seksuologa.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
silv7r 
1


Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
Co ile lat jest się odbywa?
Odbywa się wówczas kiedy jesteśmy na nią skierowani


Rozumiem, że jak jesteśmy w jednostce przez np. 10 lat i nic nie wywijamy to komisji lekarskich nie mamy. Tylko przy przyjmowani się do jednostki (gdy przyjmujemy się pierwszy raz, zmieniamy jednostkę , skierowani zostajemy na szkołę podoficerską/oficerską oraz po 3 miesięcznym l4?) to wtedy mamy wojskową komisje lekarską?

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
Czy za każdym razem jak przedłużamy kontrakt?
Z tego co mówili na palarni to nie ma już służby kontraktowej.


Czyli po nowemu jak już będzie tylko służba stała i dowództwo nas przekieruje do innej jednostki to będziemy mieć komisje czy nie?

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
Czy mają wgląd do historii leczenia.
Dostęp co do historii naszego leczenia będą mieć zawsze lekarze rodzinni. Zgodę na udostępnienie dokumentacji lekarzowi specjaliście czy szpitalowi trzeba już udzielić, i można to zrobić tylko przez IKP. Nie ma też możliwości ograniczenia dostępu do danych od konkretnego lekarza, np. psychiatry czy seksuologa.


Czyli rozumiem ,że komisje lekarskie nie mają wglądu do historii leczenia, recept itp. Z tego co się jednak orientuje podczas niedawno przyjętej ustawy mowa była o tym ,że wojsko będzie miało nieorganiczny dostęp do informacji czy komisji to też dotyczy ??
 
 
adrian5389 
1


Dołączył: 08 Sie 2022
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Sie, 2022   

Witam. Zaczynam niedługo dobrowolną służbę wojskową. Później chciałbym się starać na zawodowego żołnierza. Martwię się czy przejdę komisję ponieważ na jednej nodze mam żylaki, nie są to duże ale są. Czy ktoś wie czy mnie dyskwalifikuje taka przypadłość.?
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 09 Sie, 2022   

adrian5389 napisał/a:
Witam. Zaczynam niedługo dobrowolną służbę wojskową. Później chciałbym się starać na zawodowego żołnierza. Martwię się czy przejdę komisję ponieważ na jednej nodze mam żylaki, nie są to duże ale są. Czy ktoś wie czy mnie dyskwalifikuje taka przypadłość.?


Być w długich spodniach i nic nie mów.
 
 
DawdiDDD 
1


Dołączył: 13 Sie 2022
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 13 Sie, 2022   

Witam. Czy orientuje się ktoś czy wraz z Ustawą o Obronie ojczyzny została zwiększona maksymalna wada wzroku? Nowy wykaz chorób wskazuje ,że osoby z " Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5 z korekcją szkłami sferycznymi powyżej ±3,0 D do ±6,0 D lub cylindrycznymi powyżej±1,0 D do ±3,0 D" kwalifikować jako Z/N. Czy mając wadę wzroku -4,75 mam szanse dostać się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a następnie zawodowej czy moim jedynym wyjściem jest laserowa korekcja wzorku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group