Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Sharimsejn 
1


Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2022
Posty: 6
Skąd: Spod Kielc
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022   

Witam. Mam przed oczami rozporządzenie dla wojskowych komisji lekarskich i szczerze mówiąc nie zbyt ogarniam ten urzędowy żargon. Czy ktokolwiek będzie w stanie mi pomóc albo odpowiedzieć jaka jest granica w uszkodzonym/brakującym uzębieniu by JESZCZE się dostać?

Obecnie niebawem zgłaszam się na dobrowolną zasadniczą ale ciekawy jestem czy to samo obowiązuje dla wszystkich nawet zawodowych. Np. słyszałem, że piloci nie mogą w ogóle mieć plomb ani kanałowego.

Generalnie mam brak szóstki dolnej prawej, a lewa szóstka dolna nadłamała się ale została nadlana. Prawa siódemka dolna ta sama sytuacja co ta dolna szóstka lewa. Oba zęby oprócz tego jednego brakującego całkowicie spełniają rolę zdrowych zębów i nie ma tu żadnego upośledzenia zgryzu czy problemów z jedzeniem (uprzedzając pytania).

Generalnie od dwóch miesięcy byłem już chyba na 8 wizytach na NFZ i prywatnie dodatkowo wydałem 600 zł by usunąć wszystkiego próchnice itp. Stomatolog stwierdził, że stan jest OK i nie ma żadnych zmian niekorzystnych. Wiem, że to wymaga jakiejś wiedzy i pewnie mnie odeślecie ale kto pyta nie błądzi prawda?
Zadowolę się czyimiś historiami z tym związanymi aby mieć jakieś porównanie. Poniżej link do rozporządzenia jeśli ktoś chce podejrzeć. Niżej gdzieś jest odnośnie uzębienia.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220001243
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022   

Ważna jest zachowana, w iluś tam procentach zdolność zgryzu. Nie muszą to być zęby prawdziwe.
 
 
Sharimsejn 
1


Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2022
Posty: 6
Skąd: Spod Kielc
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022   

No w sumie to napisałeś tyle co wiem ale i tak dzięki po podbiłeś temat.

Sprostuję bo dowiedziałem w RWKL się, że na dobrowolną nie ma stomatologa. Dopiero na zawodowego, szkołę pdf itp. Mimo to zapytanie pozostaje bo i tak na pdf czy zawodowego będę chciał iść.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2022   

Pokaż rozporządzenie stomatologowi? Cały paragraf 24 jest wyjaśniony, powinien się zorientować.
Potem patrzysz na kolumnę wg. której będziesz kwalifikowany i będzie odpowiedź.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group