Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odejścia z armii
Opublikował Wiadomość
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Kolejek nie ma, ale pojedynce osoby cały czas...
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

ArturO napisał/a:
Teraz kolejki? Kto rzuci wypowiedzenie teraz i ma prawa emerytalne ten straci. Kolejki to były w październiku i była masa wypowiedzeń.

Zgadza się.
 
 
hashtag 
2



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 58
Skąd: PL
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Kolejek nie ma, ale ponad 10% w skali MON to mało?
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Kolejki były w październiku. W listopadzie spokój, bo składając wtedy wypowiedzenie traciło by się i waloryzację emerytury i ewentualną podwyżkę uposażeń. Od grudnia znowu zapowiadają się wycieczki do jawnej, bo kwity będą stopniowo rzucać żołnierze, którzy wcześniej nie uzyskali praw emerytalnych. Kolejek do kancelarii nie będzie, ale każdego miesiąca jakaś liczba wypowiedzeń wpłynie.

P. S. słyszeliście o rekordowym batalionie, gdzie wypowiedzenie złożyło kilkaset osób? Plotki mówią, że ponad 300.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 774
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Dziwisz się, brakuje dosłownie "mysikłak" do tego, żeby zawodowi czyścili buty DZSW. Hrabiostwo przychodzi 07:30 do 15:30 nie ma opcji, żeby przyszli wcześniej, czy wyszli później. W weekendy nie robią bo weekend jest wolny. Na strzelnice jedynie autobusem, na pake nikt nie ma zamiaru wchodzić.

To ile tak można. Na moich oczach następuje zmiana pokoleniowa w jednostce. Starzy są wpierdalani (inaczej nie idzie tego nazwać) w najgorsze roboty, byle sami odeszli, a młodzi są głaskani, byle na facebooku czy tweeterze żaden nie wysprzęglił się jak to w wojsku ciężko, pod tweetem ministra czy innego papierowego komandosa.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

WG, nie dziwi mnie to ani trochę. Sam widzę jak zawodowa kompania przenosi się na kontenery, a ich miejsce w budynku zajmuje kolejna kompania DZSW.
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Największe straty dla armii to doświadczeni technicy/starsi technicy z wieloletnim stażem i umiejętnościami po chorążówkach, ciężko będzie ich zastąpić ludźmi po śmiesznych kursach online.
 
 
babuliniec 
1


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 34
Skąd: WL
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Jefrjeitor napisał/a:
Kolejki były w październiku. W listopadzie spokój, bo składając wtedy wypowiedzenie traciło by się i waloryzację emerytury i ewentualną podwyżkę uposażeń. Od grudnia znowu zapowiadają się wycieczki do jawnej, bo kwity będą stopniowo rzucać żołnierze, którzy wcześniej nie uzyskali praw emerytalnych. Kolejek do kancelarii nie będzie, ale każdego miesiąca jakaś liczba wypowiedzeń wpłynie.

P. S. słyszeliście o rekordowym batalionie, gdzie wypowiedzenie złożyło kilkaset osób? Plotki mówią, że ponad 300.


Wiem o batalionie gdzie na pewno złożyło wypowiedzenie prawie 100 żołnierzy.
 
 
hashtag 
2



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 58
Skąd: PL
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

W jednym z pułków, też brakuje ludzi do latania po ostatnich wypowiedzeniach.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022   

Jefrjeitor napisał/a:
WG, nie dziwi mnie to ani trochę. Sam widzę jak zawodowa kompania przenosi się na kontenery, a ich miejsce w budynku zajmuje kolejna kompania DZSW.

A do tego zaczyna się prawdziwa "zeta". I żeby nie było, że przez zawodowych. Skoszarowani dobrowolnie wojsko szaleje, jak ich poprzednicy, "niewolnicy'. Młodość ma swoje prawa. :lol:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

k_r_y_s napisał/a:
Największe straty dla armii to doświadczeni technicy/starsi technicy z wieloletnim stażem i umiejętnościami po chorążówkach, ciężko będzie ich zastąpić ludźmi po śmiesznych kursach online.

Ty to rozumiesz. Ja to rozumiem.
Niestety - decydenci nie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Gregor100 
3


Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 111
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

W 3 pierwszych kwartałach ponad 6200 odeszło ciekawe co przyniesie 4 kwartał
https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/16439-szeregowi-odchodza-z-wojska-bez-emerytury-czyli-swiadczenia-w-pigulce
 
 
RADO 
5
Prawda, że prawda to prawda.


Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 543
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

Jesuu, 5 tygodni szkolenia i powołanie do zawodowej służby wojskowej w służbie stałej, moja droga 1,5 roku zetki, 2 lata termita i kolejne 4 kontrakty, po 14,5 roku służby powołano mnie do służby stałej, po 18 udało mi się zdobyć normalne zakwaterowanie, 24 lata zajęło mi dojście do **** więc ostatni nigdy nie byłem, żadnego w-fu nie ściemniłem. Kur... :!:
 
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Wto 06 Gru, 2022   

RADO, którą SCh ukończyłeś?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 06 Gru, 2022   

Z opisu przebiegu służby wynika, że nie kończył SCh.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group