Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Doliczenie pracy cywilnej
Opublikował Wiadomość
3333jacek 
1


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: lublin
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2023   Doliczenie pracy cywilnej

Witam formułowiczów odszedłem na emeryturę po 19 latach służby ze względu na wypadek komunikacyjny nie związany ze służbą.Byłem przyjęty do służby po 1999 więc art 15 a.posiadam lata cywilne sprzed służby.niestety nie mogę ich doliczyć.czy ukończenie 55 roku życia coś może to zmienić?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Niestety, wg obecnie obowiązujących przepisów prawa okres pracy wykonywanej przed powołaniem do zawodowej służby wojskowej nigdy nie zostanie Ci doliczony do wojskowej wysługi emerytalnej. Ukończenie 55 roku życia nic tu nie zmieni.
Natomiast po osiągnięciu 65 lat życia będziesz mógł pobierać dodatkowo emeryturę cywilną (ZUS-owską) i w tej wysłudze praca ta zostanie uwzględniona.
 
 
3333jacek 
1


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: lublin
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Dziękuję Szwejk tak myślałem.a gdybym miał 3 grupę inwalidzką w związku ze służbą?i 55 lat życia? też to nic nie zmieni?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Nie, nadal okres pracy nie mógłby być uwzględniony w wysłudze emerytalnej. Natomiast z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą, obojętne której grupy, przysługiwałoby Ci podwyższenie emerytury o 15% podstawy jej wymiaru. Ale, jak rozumiem, pytasz o to czysto teoretycznie, skoro wypadek nie pozostaje w związku ze służbą.
 
 
3333jacek 
1


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: lublin
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Tak czysto teoretycznie . dziękuję za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group