Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze szkolenie jako rezerwista
Opublikował Wiadomość
Pseudokibic 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2023
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2023   Pierwsze szkolenie jako rezerwista

Cześć

jestem rezerwistą po SPR. Odbyłem 6 miesięczne przeszkolenie w 2000r. Przez lata miałem spokój, od początku sytuacji na Ukrainie dostałem przydział mobilizacyjny, był kilkakrotnie zmieniany, od pewnego czasu mam go do Kazunia. Teraz odebrałem wezwanie na 2 tygodniowe szkolenie we wrześniu.

Pytanie do zorientowanych - czego się spodziewać? Czy jest przepustka stała, czy trzeba tam siedzieć cały czas na miejscu? Jak wygląda program takiego szkolenia? Czy puszczą do domu na weekend? Czy można dojeżdżać na określone godziny, typu 7-15? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Będę wdzięczny za każde info, może być na priv.

Piotrek
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 122
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Sie, 2023   

Prawda jest taka, że jeśli coś nie jest określone przepisami, to odpowiedź może być tylko jedna: to zależy. Na długotrwałych ćwiczeniach rezerwy na których byłem do tej pory były normlanie przepustki stałe i jednorazowe, ale na tych krótszych już niekoniecznie... Ta stara rezerwa ma swoją reputację, i brak przepustek załatwia (przynajmniej teoretycznie) pewien problem :cool:

Ja bym się po prostu spróbował skontaktować z jednostką w której masz ćwiczenia i dowiedzieć się rzeczy które Cię interesują u źródła. Znów - dużo zależy od tego z kim będziesz rozmawiać, ja się spotkałem raz z odpowiedzią w stylu "nie udzielam informacji, żołnierz ma być przygotowany na wszystko" :D A tak wszystkie inne przypadki, jeśli tylko osoba z którą rozmawiałem miała jakieś informacje, to dało się tego dowiedzieć, np. czy jest gdzieś parking żeby można było przyjechać.
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Pseudokibic 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2023
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sie, 2023   

Dziękuję, trzeba będzie zrobić jak piszesz. Jedyny artykuł jaki znalazłem to ten:
https://www.polska-zbrojn...rticleShow/9936

Może ktoś kojarzy, czy należy się spodziewać czegoś podobnego?
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 23 Sie, 2023   

Zazwyczaj numer telefonu podany jest do sekcji personalnej, która wie kto gdzie i kiedy ma się stawić. Powiedzą o parkingu ale o przepustkach czy zajęciach już nie bo nie mają o tym bladego pojęcia. Nawet mogą nowe pokierować z kim się kontaktować bo tego też mogą i nie muszą wiedzieć.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Sie, 2023   Re: Pierwsze szkolenie jako rezerwista

Pseudokibic napisał/a:
Cześć

jestem rezerwistą po SPR. Odbyłem 6 miesięczne przeszkolenie w 2000r. Przez lata miałem spokój, od początku sytuacji na Ukrainie dostałem przydział mobilizacyjny, był kilkakrotnie zmieniany, od pewnego czasu mam go do Kazunia. Teraz odebrałem wezwanie na 2 tygodniowe szkolenie we wrześniu.

Pytanie do zorientowanych - czego się spodziewać? Czy jest przepustka stała, czy trzeba tam siedzieć cały czas na miejscu? Jak wygląda program takiego szkolenia? Czy puszczą do domu na weekend? Czy można dojeżdżać na określone godziny, typu 7-15? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Będę wdzięczny za każde info, może być na priv.

Piotrek


Napisz na priv. Miałem przydział do Kazunia, korpus szeregowych jako saper. Dwa ćwiczenia tam odbyłem.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group