Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie
Opublikował Wiadomość
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

kolega napisał/a:
Czy decyzja twojego Szefa,


Mój przełożony - Szef nie nakazał, lecz zlecił opiniującym, aby całościowy proces opiniowania zakończyli do 15.09.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Na jedno wychodzi. Zlecił bo wie, że szefowi się nie odmawia. To tak, jakby nakazał.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Focus, to nie o to chodzi, abym się czepiał. Jeżeli Ustawodawca, nakazuje i wyznacza termin to powinno się go szanować.
Czym różni się słowo zlecić od nakazać, niczym istotnym. Stanowi to raczej kolejny przykład głupoty w przepisach oraz wytycznych które są do nich wydawane i wszelkiego rodzaju pism w okulnikch od różnych decydentów na różnym poziomie organizacyjnym struktur SZRP.
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2023   

W pewnej jednostce szeregowych opiniuje nie dca drużyny tylko dca plutonu (oczywiście dca drużyny jest obecny). Spotkaliście się z czymś takim? Chyba już samo to jest podstawą do odwołania, tylko do kogo? Niezły cyrk....
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2023   

Opiniuje sam dowódca plutonu? Widać pracowity żołnierz :) .
Częściej spotykane jest, że d-ca plutonu czy kolejny przełożony nakazuje wystawienie oceny nie wyższej niż... bo inaczej ja ciebie odpowiednio zoopiniuję.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2023   

*333* napisał/a:
W pewnej jednostce szeregowych opiniuje nie dca drużyny tylko dca plutonu (oczywiście dca drużyny jest obecny). Spotkaliście się z czymś takim? Chyba już samo to jest podstawą do odwołania, tylko do kogo? Niezły cyrk....

No cóż. Tak to jest, gdy dowódcą drużyny zostaje ktoś, kto miesiąc wcześniej jako szeregowy siedział w sali z kolegami, spijał kawę, a teraz jest ich przełożonym...
Ostatnio była u mnie dyskusja, bo lujowi który często chodził na zwolnienia, ze trzy razy składał wypowiedzenie i je wycofywał, unikał służb i wart, dowódca drużyny chciał postawić 5. :zly3:
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2023   

Po pierwsze rzetelne i sumienne podejście do procesu opiniowania..
Po drugie likwidacja dodatku motywacyjnego uzależnionego od oceny z opinii.
Po trzecie zmiana arkusza do opiniowania.
 
 
m4ry514 
1


Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

Witam serdecznie.
Na początek przytoczę fragment ustawy ooo.
" Opiniowaniem służbowym obejmuje się żołnierzy zawodowych, którzy do dnia 15 sierpnia danego roku przez okres co najmniej sześciu miesięcy pełnili zawodową służbę wojskową."
Służbę zawodową pełnię od 1 kwietnia 2021 roku w maju 2023roku przeniosłem się do poblizszej jednostki na tożsame stanowisko.
2021r - brak opinii służbowej ze względu na niespełnienie wymogu pol rocznego okresu służby.
2022r - otrzymałem opinię służbową
2023r. - brak opinii służbowej ze względu na nie odsłuzenie w obecnej jednostce pol roku.
Moje pytanie brzmi, czy powinienem zostać opiniowany czy też nie. Jeśli tak to jak interpretować zapis z ustawy ooo.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

m4ry514 napisał/a:
Witam serdecznie.
Na początek przytoczę fragment ustawy ooo.
" Opiniowaniem służbowym obejmuje się żołnierzy zawodowych, którzy do dnia 15 sierpnia danego roku przez okres co najmniej sześciu miesięcy pełnili zawodową służbę wojskową."
Służbę zawodową pełnię od 1 kwietnia 2021 roku w maju 2023roku przeniosłem się do poblizszej jednostki na tożsame stanowisko.
2021r - brak opinii służbowej ze względu na niespełnienie wymogu pol rocznego okresu służby.
2022r - otrzymałem opinię służbową
2023r. - brak opinii służbowej ze względu na nie odsłuzenie w obecnej jednostce pol roku.
Moje pytanie brzmi, czy powinienem zostać opiniowany czy też nie. Jeśli tak to jak interpretować zapis z ustawy ooo.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
Pełnisz służbę zawodową, a że w innej jednostce, to nie ma znaczenia. Moim zdaniem, powinieneś być opiniowany.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 776
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

Oczywiście, że podlegasz opiniowaniu. Właściwym dla Twojej sytuacji jest Twój ostatni przełożony, więc jeśli on tej opinii nie wykona, to nie dopełni obowiązku.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

W odpowiedzi na zapytanie m4ry514 - z rozporządzenia:
Cytat:
§ 3.
6. Jeżeli od sporządzenia ostatniej opinii służbowej żołnierz miał kilku przełożonych, właściwy do sporządzenia opinii służbowej jest ten przełożony, któremu żołnierz podlega w dniu rozpoczęcia opiniowania.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   

W dniu rozpoczęcia czyli 15. sierpnia czy w dniu rozpoczęcia czyli gdy wódz mówi opiniujcie? :)
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group