Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RWKL, a THC
Opublikował Wiadomość
jacekjack1010 
1


Dołączył: 24 Paź 2023
Posty: 2
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 24 Paź, 2023   RWKL, a THC

Cześć. W najbliższym czasie czeka mnie komisja lekarska do zawodowej służby wojskowej. Dzisiaj przeglądałem sobie internet pod kątem informacji nt badań które mnie czekają. Z tego co wyczytalem to mocz jest badany m.in pod kątem narkotyków, czy to prawda? Niestety kilka dni temu przebywałem za granicą na urlopie, podczas którego paliłem ze znajomymi kilkukrotnie marihuanę... Pragnę dodać, że nie stosuje marihuany na co dzień, a w państwie w którym przebywałem posiadanie marihuany jest legalne. Dzisiaj wykonałem sobie test z pod kątem thc w moczu, który dał niestety wynik pozytywny... Czy mógłby ktoś potwierdzić informację czy mocz jest badany pod kątem THC na komisji? Zdaje sobie sprawę z tego jak źle to wygląda, ale do służby przygotowywałem się od dłuższego czasu, a urlop miał być swego rodzaju czasem na regenerację i odpoczynek od codziennych obowiązków... Czy badania laboratoryjne są bardzo szczegółowe? Co mnie czeka w przypadku wyniku pozytywnego na thc w moczu podczas takiego badania? Czy to mnie całkowicie przekreśla? Proszę o odpowiedzi bez szydery. Zdaje sobie sprawę jak się to wszystko czyta... Pozdrawiam
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 24 Paź, 2023   

Tak, badania obejmują testy na narkotyki.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Poczekaj jeszcze 3 miesiące na nowy demokratyczny rząd. Na pewno coś się zmieni, nie będzie już takiego zamordyzmu, dyktatury. Uśmiechnieta Polska, lekarze w komisji.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Tak w RWKL będzie badanie krwi i moczu, w tym na narkotyki THC.

W sumie ćpunów w armii nam nie trzeba.

Także wybieraj albo ćpanie albo wojsko. Mnie nieraz ktoś na coś głupiego namawiał, to zawsze mu grzecznie odmawiałem. Także jak znajomi Ci oferują takie "przyjemności" po prostu odmawiaj.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Internet podaje:
Cytat:
Po sporadycznym spożyciu THC wyniki testów wykrywających jego obecność w moczu mogą być dodatnie przez 7–10 dni, u osób używających marihuanę regularnie – przez 2–4 tygodni, natomiast u osób stosujących THC przewlekle i w dużej ilości – nawet przez kilka miesięcy.

Dlatego też coś mi nie pasuje w podanych przez Ciebie faktach.
Ile czasu minęło od "sporadycznego" użycia?

Owo "kilkukrotne" spożywanie może podchodzić pod regularne.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

gathern napisał/a:
ćpunów w armii nam nie trzeba


Fakt, wystarczająco dużo jest tam pospolitych chlorów i innych patusów. Jak dla ciebie gość co przypali trawę to ćpun to nie mam pytań.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Utero napisał/a:
gathern napisał/a:
ćpunów w armii nam nie trzeba


Fakt, wystarczająco dużo jest tam pospolitych chlorów i innych patusów. Jak dla ciebie gość co przypali trawę to ćpun to nie mam pytań.
A kto? Przyszły generał?
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

239099 napisał/a:
A kto? Przyszły generał?


A czemu by nie mógł być przyszłym generałem? Myślisz że oni nie zapalili trawki w liceum, czy technikum? Co to ma w ogóle jedno z drugim wspólnego?

Jak zwykle z prostego pytania potraficie rozciągnąć temat na kilkanaście stron z wieloma wątkami pobocznymi....

jacekjack1010, oprócz RWKL podczas służby również możesz się spotkać z kontrolą na THC. Mi przez 16 lat zdarzyło się to trzykrotnie.
Osobiście uważam, że alkohol jest dużo bardziej szkodliwy niż marihuana ale przepisy są takie a nie inne a służba w wojsku to nie jest zwykła praca. Wykup sobie test przed RWKL, kosztuje kilkanaście złotych, wpiszesz w wyszukiwarkę to znajdziesz. Będziesz wiedział na czym stoisz. Jeżeli wyjdzie Ci w tym teście wynik pozytywny, to na Twoim miejscu nie poszedłbym na tą komisje(oczywiście jeśli jesteś teraz cywilem, bo jeśli pełnisz służbę to musisz się wstawić). A będąc w służbie unikaj, bo narobisz sobie kłopotów.
Pozdrawiam!
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Riczard napisał/a:
bo jeśli pełnisz służbę to musisz się wstawić

Lepiej niech się nie wstawia na służbie. :)
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

manfred napisał/a:
Poczekaj jeszcze 3 miesiące na nowy demokratyczny rząd. Na pewno coś się zmieni, nie będzie już takiego zamordyzmu, dyktatury. Uśmiechnieta Polska, lekarze w komisji.


Dlaczego temat stricto "medyczny", sprowadzasz do polityki ?

jacekjack1010, zadał konkretne pytanie na które oczekuje odpowiedzi w obszarze jego zainteresowania.

Nie masz nic konkretnego do powiedzenia, nie wypowiadaj się.
Ponadto ostrzegam, jeżeli w każdy wątek (post) tematu stricte spoza min. takich spraw, będziesz uprawiał *** politykę i propagandę, wylecisz na urlop.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   

Wzoruję się na twoich idolach.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 26 Paź, 2023   

Riczard napisał/a:
239099 napisał/a:
A kto? Przyszły generał?


A czemu by nie mógł być przyszłym generałem? Myślisz że oni nie zapalili trawki w liceum, czy technikum? Co to ma w ogóle jedno z drugim wspólnego?
No cóż jeśli myślisz ze "każdy choć raz spróbował" - to jesteś oczywiście w błędzie

Ale odnosząc się do wątku generała - coz czytales uwaznie?
jacekjack1010 napisał/a:
Cześć. W najbliższym czasie czeka mnie komisja lekarska do zawodowej służby wojskowej. [...]
Niestety kilka dni temu przebywałem za granicą na urlopie, podczas którego paliłem ze znajomymi kilkukrotnie marihuanę... [...]
Dzisiaj wykonałem sobie test z pod kątem thc w moczu, który dał niestety wynik pozytywny... Czy mógłby ktoś potwierdzić informację czy mocz jest badany pod kątem THC na komisji? Zdaje sobie sprawę z tego jak źle to wygląda, ale do służby przygotowywałem się od dłuższego czasu, a urlop miał być swego rodzaju czasem na regenerację i odpoczynek od codziennych obowiązków...

Gosc niby od wielu miesięcy szykował się do służby ale nie przeszkodziło mu to bez weryfikacji i bez zastanowienia zażywać... A teraz myśli co z tym fantem zrobić...
Czy ktoś kto ma problemy z planowaniem w tak krótkiej perspektywie nadaje się na generała? Czy generałem może być ktoś to podejmuje decyzje nie próbując nawet ustalić ew. konsekwencji (patrz dopiero po fakcie zaczął się interesować ew. badaniem na obecność )
I jak w tym świetle wyglada sprawa*

*Pomijam już to ze zupełnie nie wierze w te bajki...[/center]
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
jacekjack1010 
1


Dołączył: 24 Paź 2023
Posty: 2
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 26 Paź, 2023   

Informacyjnie zrobiłem sobie badanie laboratoryjne na THC w moczu, na szczęście z wynikiem ujemnym. Tak jak wcześniej pisałem, tamta sytuacja była czystą głupota z mojej strony i bardzo tego żałuję. Od siebie mogę powiedzieć, że taka sytuacja nigdy w przyszłości z pewnością się nie powtórzy i mam nadzieję że uda mi się przejść komisję jako zdolny do służby. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi negatywne i pozytywne. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoim postem... Pozdrawiam
P.S badanie moczu jakie wykonałem to "jakościowe badanie moczu na THC" czy taka sama technika jest wykorzystywana na RWKL?
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023   

jacekjack1010 napisał/a:
Informacyjnie zrobiłem sobie badanie laboratoryjne na THC w moczu, na szczęście z wynikiem ujemnym. Tak jak wcześniej pisałem, tamta sytuacja była czystą głupota z mojej strony i bardzo tego żałuję. Od siebie mogę powiedzieć, że taka sytuacja nigdy w przyszłości z pewnością się nie powtórzy i mam nadzieję że uda mi się przejść komisję jako zdolny do służby. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi negatywne i pozytywne. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoim postem... Pozdrawiam
P.S badanie moczu jakie wykonałem to "jakościowe badanie moczu na THC" czy taka sama technika jest wykorzystywana na RWKL?


Nie obiecuj nam, bo to nikogo nie obchodzi. Obiecaj sobie. Czyny nie słowa... Technika jest podobna, więc się pilnuj i nie rób rzeczy, na które prawo nie zezwala. Powodzenia!
239099 napisał/a:

Czy ktoś kto ma problemy z planowaniem w tak krótkiej perspektywie nadaje się na generała? Czy generałem może być ktoś to podejmuje decyzje nie próbując nawet ustalić ew. konsekwencji (patrz dopiero po fakcie zaczął się interesować ew. badaniem na obecność )
I jak w tym świetle wyglada sprawa*

*Pomijam już to ze zupełnie nie wierze w te bajki...[/center]


Czy oceniasz ludzi zero jedynkowo?
Na szczęście nie można zostać generałem po V module Legii Akademickiej.
To wymaga wielu lat a mężczyzna dojrzewa z wiekiem.
To był oczywiście tylko taki przykład. Nie oceniaj kogoś po jednym głupstwie i to jeszcze pewnie jak ma ze dwadzieścia kilka lat. Stawiasz pod względem rozumowania dwudziestolatka i na przykład czterdziestolatka pod wspólnym mianownikiem? No chyba nie bardzo.
Taki jesteś święty?
Ja sam nie jestem święty ale zawsze dawałem szanse jako dowódca żołnierzom nieco niepokornym. I najczęściej to byli najlepsi żołnierze z ikrą!

Nie jest sztuką kupić oszlifowany diament. Sztuką jest go oszlifować...

Pozdrawiam!
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 28 Paź, 2023   

Kiedyś, jak byłem jeszcze młodym żołnierzem na szkółce to nam rozdali takie ankiety. I tam było pytanie
Cytat:
czy nadużywasz alkoholu?


i wstał - jak się później okazało taki gazior Mataczyński -i się pyta wychowawczego
Cytat:
co to znaczy nadużywać

a on mu na to
Cytat:
jest pan co drugi dzień trzeźwy?

a on zrobił minę, jakby sobie coś przypominał i mówi
Cytat:
co drugi? no co drugi to jestem

Cytat:
to pan nie nadużywa

i na komisji też mu nic nie wyszło (chociaż wtedy nie było testów).
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group