Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Doliczenie dodatku o charakterze stalym do emerytury
Opublikował Wiadomość
WALT 
1


Dołączył: 09 Lip 2023
Posty: 6
Skąd: Whiskyonsin
Wysłany: Sro 06 Mar, 2024   Doliczenie dodatku o charakterze stalym do emerytury

Hej, mam taki problem, że powoli zaczynam oswajać się z myślą o emeryturze, niestety po 15 latach. Od 2008 roku do 2014 pełniłem służbe na stanowisku szkodliwym, z tym, że szkodliwe zostało mi wypłacane dopiero od 2009 roku, gdyż wcześniej nie miałem kursu uprawniającego mnie, do wykonywania określonych czynności na stanowisku, w związku z czym wykonywałem wszystkie inne czynności, oprócz tych, do których były mi potrzebne te uprawnienia. Wykonywałem je oczywiście w miejscu pełnienia służby.
No i teraz nastaje pytanie, czy żeby otrzymać 100% po 10 latach, to chodzi o 10 lat wypacania mi szkodliwego, czy 10 lat pełnienia służby na stanowisku szkodliwym ?
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Sob 09 Mar, 2024   

Wg mnie tylko i wyłącznie okres wypłacania.

Rozporządzenie o "dodatkach"
Cytat:
§ 25.
1.
Żołnierz zawodowy, który zajmuje stanowisko służbowe, na którym występują warunki szkodliwe dla zdrowia lub uciążliwe, otrzymuje dodatek specjalny o charakterze stałym, ustalony przy zastosowaniu mnożników kwoty obliczeniowej:


Ustawa oOO
Cytat:
Art. 439. [Dodatki do uposażenia zasadniczego]
9.
Żołnierzowi zawodowemu, który otrzymywał dodatek specjalny z różnych tytułów, w ostatnim miesiącu pełnienia służby przyznaje się dodatek specjalny z jednego tytułu w najwyższej wysokości. Wysokość dodatku specjalnego z jednego tytułu uzależnia się od wysokości dodatku i okresu jego otrzymywania. Przepis stosuje się również do dodatku służbowego.


:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group