Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy naleznosc dla cyberzolnierzy jest dla RCI?
Opublikował Wiadomość
Kincaid 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 47
Skąd: MON
Wysłany: Wto 12 Mar, 2024   

i napisał/a:
Kincaid napisał/a:
Bzdurne stwierdzenie. To nie jest kwestia poczucia obowiązku, tylko wykształcenia i kompetencji których starzy żołnierze nigdy nie mieli okazji posiąść.

Nie takich jak Ty sprowadzałem na ziemię.

Bardzo merytoryczny komentarz. Nie kusi cię załączyć do niego zdjęcie twoich lampasów?

Sprowadzałeś na ziemię dzięki mocy stopnia wojskowego. Teraz jesteś frustratem bez argumentów na forum internetowym. I co ten Twój wężyk znaczy?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Mar, 2024   

Ja tylko napomknę, jako, że pracowałem przez kilka lat w korporacyjnym IT: rynek IT w Polsce zaczął się kurczyć.
Zaczęły się zwolnienia, czasami i masowe. Spowodowane to jest tym, że przestaliśmy być tani. Tylko dlatego. Sektor IT jest bardzo szeroki i pracę mógł tam znaleźć każdy kto chciał. Setki specjalizacji i nisz, ja też miałem swoją. Najbliżej w odbiciu wojskowym tego co robiłem w cywilu jest grupa osobowa eksploatacji systemów informatycznych z korpusu osobowego łączności i informatyki.

I o ile rozumiem frustrację, bo za lata nauki i szlifowania zdolności ktoś rzuca im ochłapy, przez co idą szukać pracy w sektorze cywilnym, tak rynek polskiego IT się kurczy.
Remedium to szukanie pracy za granicą, zdalnie lub z relokacją.


i, widzisz, ja bardzo bym chciał trafić do grupy osobowej którą wymieniłem wyżej, ale załapałem się na coś innego, bo tylko to było. Byle się zahaczyć w służbę.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sro 13 Mar, 2024   

Cytat:
Sektor IT jest bardzo szeroki i pracę mógł tam znaleźć każdy kto chciał. Setki specjalizacji i nisz, ja też miałem swoją.


Zdaje się że w krajach wysoko rozwiniętych już około, żebym nie skłamał, cztery procent wszystkich zatrudnionych to są ludzie z jakiejś gałęzi IT.
Co do wątpliwości "i" - jeżeli ktoś ma kompetencje i wykształcenie np. lekarza, to nikogo nie dziwi że jako lekarz wojskowy dostaje podobne pieniądze co lekarz cywilny. I nie dokładamy do tego jakiejś specjalnej filozofii. Podobnie powinno być w niszowych zakresach IT. Specjalista od czyszczenia drukarek to nie jest specjalistą od cyberbezpieczenstwa. Z całym szacunkiem dla czyszczących drukarki, ale podobny "rozrzut" jest w branży szpitalnej. Jeden zamiata korytarze a drugi jest neurochirurgiem. Ich pensje nijak podobne nie są.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 13 Mar, 2024   

Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie:
Skoro tak dobrze płacą w cywilu to po co ci ludzie pchają się do wojska?

Zaś wypowiedzi niedowartościowanych frustratów nie ma sensu komentować.
W psychologii takie wypowiedzi nazywają się projekcją.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Kincaid 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 47
Skąd: MON
Wysłany: Sro 13 Mar, 2024   

i napisał/a:
Zaś wypowiedzi niedowartościowanych frustratów nie ma sensu komentować.
W psychologii takie wypowiedzi nazywają się projekcją.

Czy to już było to sprowadzenie na ziemię którym się odgrażałeś?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

i napisał/a:
Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie:
Skoro tak dobrze płacą w cywilu to po co ci ludzie pchają się do wojska?


Nie wiem, ale ja się przyjąłem bo chciałem i chce połączyć moje doświadczenie z IT wraz z służbą. Ciągle wierzę, że mi się uda.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Artur90 
1


Dołączył: 26 Lut 2024
Posty: 3
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Reasumując, żołnierz zajmujący się kryptologią na szczeblu RCI nie może liczyć na żadne dodatki związane z pełnieniem funkcji tak?
 
 
Kincaid 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2023
Posty: 47
Skąd: MON
Wysłany: Czw 14 Mar, 2024   

Artur90 napisał/a:
Reasumując, żołnierz zajmujący się kryptologią na szczeblu RCI nie może liczyć na żadne dodatki związane z pełnieniem funkcji tak?

Rozporządzenie niestety mówi o tym jasno. Tak samo jak z dodatkiem bojowym który pominął połowę liniowych jednostek.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 19 Mar, 2024   

No to teraz poczytajcie co "piszą eksperci" na ten temat
Cytat:
Czy zgodnie z zapisami ustawy o szczególnych zasadach wynagradzania osób wykonujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa, żołnierze na etatach administratorów w jednostkach podległych ministrowi obrony narodowej mają prawo do świadczenia teleinformatycznego?

Zgodnie z brzmieniem art. 448 ust. 1 ustawy, żołnierzowi zawodowemu realizującemu zadania, o których mowa w art. 5 z 2 grudnia 2021 roku o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa, przysługuje świadczenie teleinformatyczne, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, na czas wykonywania tych zadań, w wysokości ustalonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 8 ust. 1 tej ustawy. W konsekwencji powyższego kryterium determinującym możliwość otrzymania przedmiotowego świadczenia jest wykonywanie określonych zadań, a nie zajmowanie określonego stanowiska służbowego. Odnosząc się zatem do pytania, należy wskazać, że opierając się jedynie na fakcie zajmowania przez żołnierza danego stanowiska służbowego, nie jest możliwe rozstrzygnięcie o istnieniu prawa do omawianej należności.
https://www.polska-zbrojn...ia-i-odpowiedzi

:oops1:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Sro 20 Mar, 2024   

W końcu ktoś się za to bierze ... żeby tylko te zapisy były respektowane ... nie tylko domena cyber jes ważna ...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

Gveir napisał/a:
i, widzisz, ja bardzo bym chciał trafić do grupy osobowej którą wymieniłem wyżej, ale załapałem się na coś innego, bo tylko to było. Byle się zahaczyć w służbę.

I za to Cię szanuję.

Za to, że masz cel, do którego dążysz.

Zaś nie szanuję ludzi, którzy prezentują postawę: Dać mi. Bo ja jestem wysokiej klasy cyber-specjalistą.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

i napisał/a:
Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie:
Skoro tak dobrze płacą w cywilu to po co ci ludzie pchają się do wojska?.

Cóż pieniądze to nie wszystko...

W cywilu dobrze płacą - dobrym pracownikom
:cool:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

Lumen napisał/a:
W cywilu dobrze płacą - dobrym pracownikom
Dlaczego napisałeś to kursywą ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

By lepiej oddać to jacy "specjaliści" trafiają do budżetówki... :gent:
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Nie 31 Mar, 2024   

Ktoś może w końcu zrobi jakiś audyt czy każdy kto otrzymuje świadczenie teleinformatyczne powinien je otrzymywać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group