Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej z szeregowymi?
Opublikował Wiadomość
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

Niestety korpus szeregowych oparty jest na archaicznych zasadach. Praktycznie opiera się to na szkielecie z czasów zetki. System wymaga całkowitej reformy. Plan zajęć dla żołnierzy z 15 letnim doświadczeniem? Jaki to ma sens? Zawodowcy z kilkuletnim stażem powinni pomagać w szkoleniu - a nie sami być szkoleni w kółko z tego samego (jak zolnierze zsw) Ważniejsze stanowiska powinni obsadzać zawodowcy na służbie stałej, natomiast reszta etatów powinna być obsadzona przez żołnierzy rezerwy, wotu itp
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

Pilsner11 napisał/a:
Plan zajęć dla żołnierzy z 15 letnim doświadczeniem? Jaki to ma sens? Zawodowcy z kilkuletnim stażem powinni pomagać w szkoleniu - a nie sami być szkoleni w kółko z tego samego (jak zolnierze zsw)

Z tym przekonaniem, że każdy szeregowy już wszystko wie i umie to byłbym ostrożny. Nawet pilot co NAPRAWDĘ umie już latać, szkoli się ciągle np. dla podtrzymania nawyków.
A często szeregowy jak nie wyrabiał się z założeniem maski p.gaz. tak nadal tego nie umie i gdyby nie przycisnęło go z egzaminami do SP to zapewne trwał by tak bez końca narzekając jak to jego półtora-komandosa nie chcą wziąć z marszu do SP a "plecaków" biorą....


Pilsner11 napisał/a:
Ważniejsze stanowiska powinni obsadzać zawodowcy na służbie stałej, natomiast reszta etatów powinna być obsadzona przez żołnierzy rezerwy, wotu itp


Czyżbyś sugerował częściowy powrót do ZSW ? ;-)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

[quote="Brat"]
Riczard napisał/a:
Są pomysły, żeby szeregowych powoływać do służby stałej. Co o tym sądzicie?

Faktycznie - jest taki pomysł. Ma to swoje plusy i minusy. Nie wiem poza tym czy szeregowi, którzy na dziś cieszą się z tego, jednocześnie wiedzą, że to oznacza m.in. większą elastyczność w ich wyznaczaniu na inne stanowiska służbowe (w innych garnizonach). Dziś kontrakt w pewnym sensie ich przed tym chroni.

Brat napisał/a:
MON nie potrafi zachęcić do wstąpienia do WOTów. To jak ma zachęcić do wstąpienia do zawodostwa?

Pocz ym wnioskujesz, ze jest problem z rekrutacja do WOT ? Wg mnie całkiem szybko osiągnęli ponad 17.000 żołnierzy i idą dalej.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
markii 
5


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 315
Skąd: otwock
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

Ja jeszcze raz "z uporem maniaka" :x żadna służba stała i tego podobne. Podstawa to powinien być system izraelski gdzie każdy obywatel ma przejść przeszkolenie wojskowe oprócz - w naszym wydaniu księży i biskupów. Albo system amerykański oparty na kilkuletnich KONTRAKTACH i do cywila. Ale Błaszczaka głowa tego nie pojmie
 
 
Sierżant Brzuch 
Banita


Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 12
Skąd: Skancy
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2019   

markii napisał/a:
Ja jeszcze raz "z uporem maniaka" :x żadna służba stała i tego podobne. Podstawa to powinien być system izraelski gdzie każdy obywatel ma przejść przeszkolenie wojskowe oprócz - w naszym wydaniu księży i biskupów. Albo system amerykański oparty na kilkuletnich KONTRAKTACH i do cywila. Ale Błaszczaka głowa tego nie pojmie


Tak i oczywiście kontrakty dotyczą tylko szeregowych. My - KADRA, to wiadomo, że stała :cool:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2019   

looker, nigdzie dalej nie idą. Ogromne cięcia, a zawodowi szeregowi niedługo pożegnają się z WOT.

markii, zgadzam się z Tobą.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Tytan,
rzucasz bardzo ciekawe i zachęcające do zgłębienia hasła. Przybliż z tymi szeregowymi w WOT, bo jedyne o czym ja wiem, to fakt wyhamowania przenoszenia szeregowych zawodowych z innych JW do WOT.
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Ciekawe komu przyjdzie służyć za te 5-7 lat, jak 'stare wojsko' co jeszcze na starych zasadach służy pójdzie na emeryturę :-o
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Gveir, wiem od szeregowych którzy odeszli do WOT. Mają wolną rękę z przeniesieniami. Kierowcami nowych Jelczy i T6 będzie weekendowe wojsko, bo zawodowi szeregowi będą wracać do jednostek operacyjnych.
Życzę powodzenia, tylko nowego sprzętu szkoda, bo długo to tak nie pojeździ.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019   

Tytan,
a dziękuje za życzenia, ale ja już nie w służbie ;) do 15 kwietnia mam z niej ubyć, rozkaz już się dawno ukazał. Wczoraj zdałem plecak mundurów w magazynie i wolny człowiek ze mnie.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Wto 07 Maj, 2019   

C1CHY napisał/a:
Ciekawe komu przyjdzie służyć za te 5-7 lat, jak 'stare wojsko' co jeszcze na starych zasadach służy pójdzie na emeryturę :-o


Nikt nie będzie służył. Dlatego teraz panicznie szukają i zachęcają ludzi do wstąpienia w szerego MONu.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 07 Maj, 2019   

Brat, co z tego że "zachęcają"???? Nawet jeżeli jest chętny człowiek, to po zderzeniu z wojskową rzeczywistością, chęci maleją drastycznie.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Maj, 2019   

A tam, nie trzeba zderzać się z ogólnowojskową głupizną czy rzeczywistością służby. Wystarczy kilka wizyt w RWKL czy poradniach psychologicznych, zwłaszcza tych :D
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 10 Maj, 2019   

Gveir, powiem tak Poradnia w Siedlcach - super, same pozytywne uwagi.
Koszykowa 78 - cóż, szczere uwagi kosztowałyby mnie co najmniej czerwoną kartkę :D :D
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 10 Maj, 2019   

Sporo żołnierzy odchodzi po pierwszym kontrakcie. Większość to młodzi ludzie, których wojsko było pierwszym pracodawcą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group