Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
owc
Opublikował Wiadomość
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 16 Cze, 2007   

artuditu38, według mnie nie chodzi o opłacalność jest to zwykła "spychologia" co jest nagminne łatwiej oddac coś w zarządzanie komuś innemu oby dalej od "nas ".. a to napewno kiedys się zemści...jak dla mnie mogą juz rozwiązywać OWC ja jestem za ..trzeba pamietac o tym że umowa nie będzie podpisywana dożywotnio z taka firmą rynek pracy sie gruntownie zmienia i za dwa lata moze się okazac że firma prywatna będzie dyktować warunki ale kto o tym mysli???..
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
bravo1 
5
już na emeryturze


Pomógł: 5 razy
Wiek: 65
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 312
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Wto 19 Cze, 2007   

artuditu38 napisał/a:
Ciekawe czy są mniej kosztowni od owc?


Oczywiście. OWC to:
1. uposażenie;
2. 13 pensja;
3. umundurowanie;
4. nadgodziny;
5. inne świadczenia socjalne (np. wg Kodeksu Pracy).

SUFO to 11 - 14 zł za godzinę (z bronią) i ochrona wg podpisanej umowy.
_________________
IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ
 
 
wolf1
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

brawo1 co ty za bzdury piszesz z tym 14 zl na godz . moj syn pracuje i ma 5.50 na godzine to przy normie wychodzi jakies 900 zl na reke
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 09 Lip, 2007   

wolf1, rodzinna tradycja ;)
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 56
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 09 Lip, 2007   

Prawda prawie żadna agencja nie płaci wiecej niz 4.5-5.5zł/h. A warunki takie że lepiej niemówić.Ciekawe że prawie niesłyszy sie nic o kontrolach w agencjach co do przestrzegania kodeksu pracy i przestrzegania odpowiednich ustaw.
 
 
bravo1 
5
już na emeryturze


Pomógł: 5 razy
Wiek: 65
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 312
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Sro 25 Lip, 2007   

wolf1 napisał/a:
brawo1 co ty za bzdury piszesz z tym 14 zl na godz


Ja mówię o cenie jaką trzeba zapłacić firmie za jeden posterunek z bronią. To, że pracownik dostaje tyle ile piszesz to "insza inszość".

Nawiasem mówiąc oferty składane przez firmy w ostatnim roku bardzo wzrosły. Wyczuli pismo nosem, że armia idzie w kierunku SUFO.
_________________
IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 26 Lip, 2007   

bravo1 napisał/a:
Nawiasem mówiąc oferty składane przez firmy w ostatnim roku bardzo wzrosły. Wyczuli pismo nosem, że armia idzie w kierunku SUFO.


i bardzo-dobrze :) i oby wzrosły kilkakrotnie ,może decydenci zaczną traktować OWC poważnie a nie jak piąte koło u wozu ..
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 56
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Nasz k-dant był na szkoleniu w Orzyszu i po powrocie rozeszły się pogłoski ze wartownicy pełniący służbe na biurze przepustek mogą dostać niższe pobory? Bo pełnią służbe w pomieszczeniach. Tylko ciekawe jak sprawdzają pojazdy z rampy? Jeżeli ktoś coś wie to prosze o informacje. Ponoć tak jest w jw . Grudziadz?
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

artuditu38 napisał/a:
Tylko ciekawe jak sprawdzają pojazdy z rampy?
nie macie lornetki na biurze przepustek ?;),co ma piernik do wiatraka gdzie pełnisz służbę?,plotka plotka i jeszcze raz plotka jak większośc rzeczy które docierają do PW a czemu się tak dzieje a to dlatego że nie informuje się pracowników o niczym, robi się szkolenia i inne zebrania, odprawy poniedziałkowe gdzieniegdzie i piątkowe i poco to?,jak jakiekolwiek wiadomości docierają albo juz po fakcie albo kilka dni przed ,z takim obiegiem informacji daleko nie zajedziemy ...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 56
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 02 Lis, 2007   

W sprawie czasu pracownika OWC. Czy podczas służby 12h jest wymagana ilość godin wystana na posterunkach? I jeszcze sprawa druga to posiłki regeneracyjne, ostatnio K-dt wywiesił ogłoszenie że należą sie osobą pracującym na powietrzu i wydatkującym 1500 kcal. Jak w takim razie przedstawia się praca na BP gdzie od 7-15 sprawdza sie kilkadziesiat czy nawet więcej pojazdów to niejest praca na powietrzu? I po trzecie jak przedstawia się sprawa planowania służb, kiedys grafik był rozpisany na cały miesiąc w tej chwili max wiem 2-3 slużby do przodu kiedy mam przyjść a reszta to wielka niewiadoma?

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2007 ]
W nr.47z dn.18.11.2007r w Polsce Zbrojnej w art. red.Piotra Bernabiuka zostały opisane perypetie pracowników OWC z 7BOW w Słupsku. Już dużym sukcesem jest sam fakt że pracownikom udało sie zainteresować swoim problemem media wojskowe.Co do faktu że SUFO zatrudniają osoby niepełnosprawne to pod względem finansowym stawia je w pozycji uprzywilejowanej,zus,koszty. Tylko czy taką ochrone chcą mieć napewno poszczególni d-cy? Czy pryzmat kosztów nie odbije się na jakości tej ochrony. Koszt to niewszystko! Widać to po banalnych sprawach takich jak np.mydło które nie pachnie i niepieni się prawie. Ale nazywa się mydłem. Polecam artykuł i zapraszam do dyskusji gdyż temat OWC jakby troszeczke uspiony.
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
dziorasix
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

A jak u Was z premią na święta. U mnie dostaliśmy talon na 60 zł.
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 56
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

Wszystko tajne łamane przez poufne! Może bedzie 400zł netto. Wesołych Świąt!
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group