Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy urlopu zdrowotnego
Opublikował Wiadomość
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   Dotyczy urlopu zdrowotnego

Cyt. z rozp. MON: "Urlop zdrowotny udzielany jest po powrocie do kraju w związku z zakończeniem służby poza granicami państwa, bezpośrednio przed wyznaczonym terminem stawienia się w jednostce wojskowej, w której żołnierz zawodowy pełni służbę"
Tylko czy ktoś mógłby jasno się wypowiedzieć od kiedy należy liczyć urlop zdrowotny po powrocie z misji, bo przeszukałem wiele artykułów i postów na ten temat i żaden go nie precyzował. Czy jest wogóle na to jakiś przepis, jeśli tak to proszę o podanie go.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ps. Do Admina- proszę nie pisać że dwoje i troje tematy, ponieważ przeszukałem to co mogłem i nie udało mi się odnaleść odpowiedzi na moje pytanie.
 
 
zzigi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 343
Skąd: z kont
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

wg nowej ustawy jest inaczej na urlop zdrowotny wysyła dowódca macierzystej jednostki po otrzymaniu orzeczenia z wojskowej komisji lekarskiej do tego czsu jestes w jego dyspozycji i nalezy ci się stawka 020.
Pozdrawiam
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Ale czy jest na to jakiś konkretny przepis, coś czym mógłbym się podeprzeć, gdyby nie uznali tego o czym mówisz. Bo z tego co czytałem to różnie to interpretują w różnych jednostkach.
Tak czy siak dzięki za odpowiedź.
 
 
Saxon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Roz Ministra ON w sprawie badan lekarskich zol zaw skierowanych do sluzby poza granicami panstwa oraz powracajacych do kraju po zakonczeniu tej sluzby
Ustawa o sluzbie wojskowej zolnierzy zawodowych
Roz Ministra ON w sprawie naleznosci zolnierzy zawodowych za przeniesienia sluzbowe i podroze sluzbowe
Pozdrawiam
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Ten urlop nazwany "zdrowotnym", o który pyta camerlengo to urlop w wymiarze 1 dzień urlopu za 10 dni pobytu na misji( tzw. adaptacyjny). To jest niezależne od decyzji komisji lekarskiej.
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Jest niezależne od decyzji komisji lekarskiej- czyli co? dalej stoimy na niczym. Bo skoro jest niezależnie od komisji, czyli 1 dnia po przylocie do kraju idziemy na urlop zdrowotny, dalej patrząc w niektórych jednostkach dają ten urlop w dniu orzeczenia komisji lekarskiej, a w jeszcze innych 7 dnia po przylocie. Ale ten 3 przypadek to już chyba niwłaśiwa interpretacja zapisu że w ciągu 7 dni należy rozpocząć badania lekarskie.
I proszę nie piszcie ile dni za co bo nie o to chodzi, tylko kiedy powinien się rozpocząć urlop zdrowotny.
Aha, w żadnej z ustaw czy też żadnym rozp.MON nie widzialem zapisu "ADAPTACYJNY" jedynie w gazetach, ale te z doświadczenia wiemy, że nie są wystarczająco rzetelne.
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Po przylocie do kraju kierują cię na dwa dni do ośrodka adaptycyjnego, robią podstawowe badania, po których stajesz na komisję lekarską. Dalej zależy od komisji. Ale i tak bez względu na Twój stan zdrowia należy Ci się urlop za 2005(jeżeli nie brałeś), tzw. urlop"zdrowotny" w wymiarze 1 dzień za 10 na misji oraz 56-60 dni wolnych za soboty i niedziele. Pełen zakres może wsynieść ok. 120 dni.
 
 
rafaello 
2



Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Biorąc po uwagę obowiązujące przepisy (§ 3 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 16 czerwca 2004 r. w sprawi badań lekarskich żołnierzy zawodowych skierowanych do służby poza granicami państwa oraz powracających do kraju po zakończeniu tej służby w związku z § 13 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach, jak również § 27 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 25 maja 2004 r. w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa oraz opinii prawników wojskowych w w/w sprawie np. na łamach Wojsk Lądowych Nr 7 (120) 1-15.04.2005r. str. 19 pkt. 3) na urlop zdrowotny można skierować żołnierza dopiero po przeprowadzeniu badań lekarskich i otrzymaniu przez niego orzeczenia w sprawie zdolności do dalszej służby wojskowej.
_________________
"Za wszystkie dobre uczynki spotka Cię zasłużona kara"!
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

rafaello masz całkowitą rację, dlatego nazywając urlop zdrowotnym brałam to w cudzysłów( on tak się nazywa w przepisach , wiem że to kolejna skuchal)
 
 
Saxon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

zzigi napisał/a:
wg nowej ustawy jest inaczej na urlop zdrowotny wysyła dowódca macierzystej jednostki po otrzymaniu orzeczenia z wojskowej komisji lekarskiej do tego czsu jestes w jego dyspozycji i nalezy ci się stawka 020.


Drogi Panie Camerlengo
Podalem Panu akty prawne. Niech Pan w ramach wolnego czasu uwaznie je przeczyta, przeanalizuje wszystkie punkty, ktore Pana interesuja i znajdzie Pan w nich odpowiedz na swoje pytanie.
Nie trzeba interpretacji prawnikow czy tez zadnej innej poniewaz informacja ta wynika z ich tresci.

Natomiast odpowiedz na Panskie pytanie brzmi: na urlop zdrowotny w okreslonym wymiarze po zakonczeniu misji poza granicami kraju idzie sie(kieruje dowodca macierzystej jednostki) po otrzymaniu decyzji wojskowej komisji lekarskiej kompetentnej dla danego korpusu osobowego (RWKL, TWKL) okreslajacej przydatnosc do zawodowej sluzby wojskowej.

Pozdrawiam
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   Dotyczy urlopu zdrowotnego

Rozporządzenie MON z dn 27.02.2004 Dz U Nr 43 poz396 p 2 ppkt 2 za kazdy dzionek od przekroczenia granicy do momentu itrzymania orzeczenia lekarskiego 10,97 zł brutto a pózniej na urlop zdrowotny :gent:

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/0396.htm

/bond/
 
 
camerlengo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

:zly4:
Wszystko fajnie panie Saxon, ale zanim znowu zadałem moje pytanie uważnie przestudiowałem akty prawne które pan zacytował. Jednak musze stwierdzić że albo jestem ślepy albo tego poprostu tam nie było. No może z tą ślepotą to przesadziłem, ale i na pańskim przykładzie widać że człowiek jest omylny.
Dzięki Rafaello bo dopiero twoja odpowiedź jest wyczerpująca.
Należy się panie Saxon uczyć od takich ludzi jak Rafaello, bo gościu stanął na wysokości zadania a nie czepiał się o szczegóły. Często w tych przepisach chodzi też o odpowiednią interpretację, bo ja niebędąc radcą prawnym, nie mogę, a nawet nie potrafię podpierać się wyrwanymi z kontekstu fragmentami.
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

rafaello ci nic nie wyjaśnił, bo albo ty jesteś za przeproszeniem tak tępy albo on, że nie widzicie obaj, że o czym innym rozmawiacie.
 
 
rafaello 
2



Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

czarou napisał/a:
rafaello ci nic nie wyjaśnił, bo albo ty jesteś za przeproszeniem tak tępy albo on, że nie widzicie obaj, że o czym innym rozmawiacie.


czarou jeśli camerlengo uważa, że zrozumiał temat to dlaczego wątpisz w jego słowa??? :cool:
:efendi2: Łatwo jest pisać, że ktoś jest tępy - jak jesteś taki mądry to nie pisz tak chaotycznie. Dodatkowo jeśli wiesz lepiej o co chodziło "camerlengo" to czegoś tu nie rozumię??!! ;)
_________________
"Za wszystkie dobre uczynki spotka Cię zasłużona kara"!
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

Panowie, proszę skończyć "pyskówkę".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group