Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Procedura liczenia procentów za misję
Opublikował Wiadomość
rudasss102 
1


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Witam.Mam takie pytanie.Mianowicie w 2004 r. byłem na misji w Iraku "II" zmiana jako żołnierz służby nadterminowej.Służyłem tak prawie 7 miesięcy, co oznacza 3,5% za misję.Po powrocie podpisałem kontrakt na pełnienie służby zawodowej na 6 lat.Moje pytanie brzmi czy procenty, które tak uzbierałem nalezą się mi czy nie?Pytam dlatego, że kadrowiec w mojej jednostce twierdzi stanowczo że NIE.Czy ktoś zna jakieś przepisy prawne, które wyjaśnią moją sprawę.Dziękuję z góry.
 
 
jacbyd72 
5
od 31 stycznia emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 326
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

USTAWA
z dnia 10 grudnia 1993 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 ]
Emerytura wojskowa przysługuje żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej,
który w dniu zwolnienia z tej służby posiada 15 lat służby wojskowej w Siłach Zbrojnych
Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem żołnierza, który ma ustalone prawo do emerytury
określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej
z uwzględnieniem okresów służby wojskowej w Siłach Zbrojnych i okresów równorzędnych z tą służbą.

Art. 15.
1.20) Emerytura dla żołnierza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r.,
wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby wojskowej i wzrasta o:
1) 2,6% podstawy wymiaru – za każdy dalszy rok tej służby;
2) 2,6% podstawy wymiaru – za każdy rok okresów składkowych poprzedzających służbę,
nie więcej jednak niż za trzy lata tych okresów;
3) 1,3% podstawy wymiaru – za każdy rok okresów składkowych ponad trzyletni okres
składkowy, o których mowa w pkt 2;
4) 0,7% podstawy wymiaru – za każdy rok okresów nieskładkowych poprzedzających
służbę.
2. Emeryturę podwyższa się o:
1) 2% podstawy wymiaru za każdy rok służby pełnionej bezpośrednio:
a) w składzie personelu latającego na samolotach naddźwiękowych,
b) w składzie załóg okrętów podwodnych,
c) w charakterze nurków i płetwonurków,
d) w zwalczaniu fizycznym terroryzmu;
2) 1% podstawy wymiaru za każdy rok służby pełnionej bezpośrednio:
a) w składzie personelu latającego na pozostałych samolotach i śmigłowcach,
b) w składzie załóg nawodnych wojskowych jednostek pływających,
c) w charakterze skoczków spadochronowych i saperów,
d) w służbie wywiadowczej za granicą,
e) w oddziałach specjalnych.
3. Emeryturę podwyższa się o 0,5% podstawy wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia
służby na froncie w czasie wojny lub w strefie działań wojennych.

Kadrowiec nie nalicza Ci podstawy wymiaru emerytury - robią to biura emerytalne. Myślę, że już wszystko jasne.
:gent:
_________________

 
 
 
rudasss102 
1


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   

Czyli jak dobrze rozumiem należą mi się procenty za misję?Dziękuje za pomoc.Pozdrawiam
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   

Należą się ale żeby były uznane przez WBE (czyli dopiero po zwolnieniu do rezerwy, nie wcześniej) musisz mieć dwa wyciągi z rozkazu dowódcy PKW - o przybyciu w rejon misji i o ubyciu z niego. Jeśli tego nie masz to do czasu zwolnienia ze służby musisz uzyskać je z archiwum.
 
 
dyrekcja2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   

Jeśli się mogę wtrącić szanowni koledzy, to nigdy nie otrzymywaliśmy dwóch wyciągów z rozkazów dowódcy PKW. Zawsze na zakończenie misji otrzymujemy zaświadczenie od kiedy i do kiedy oraz na jakim stanowisku pełniliśmy służbę w strefie działań wojennych. Od moich szanownych kolegów odchodzących na emeryturę wymagano tylko zaświadczenia o pobycie w strefie działań wojennych. Przecież było by to tylko piętrzeniem dokumentów. Jeśli jest wszystko opisane ( a byłem na kilku misjach) na jednym zaświadczeniu, podpisanym i opieczętowanym przez personalnego to na pewno wystarczy. Zresztą mam kontakt z WBE Warszawa i wszystko jest do sprawdzenia. Oto numery do Wojskowego Biura Emerytalnego Misje Pokojowe 879-075 oraz WBE Warszawa 879-359. Pozdrawiam.
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Może i słusznie dyrekcja2 zauważyłeś. Ważne aby mieć potwierdzone przebywanie w rejonie misji.
 
 
rudasss102 
1


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Mam taki kwit z misji na którym jest napisane, że od tego do tego służyłem w Iraku. Jest podany dzień wyjazdu i przyjazdu ale kwit ogólnie dotyczy otrzymania urlopu nagrodowego za misję. Oryginał znajduje się w mojej teczce u kadrowców. Czy ten kwit wystarczy do naliczenia mi procentów? Pozdrowienia
Proszę o więcej staranności w redagowaniu postów. Literówki, brak odstępów po znakach interpunkcyjnych sprawia, że post jest mało czytelny. Poprawiłam.
Staramy się tu również używać normalnej polszczyzny, bez skrótów.
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 13 Lut, 2009   

Rudasss102 jest zasada: "umiesz liczyć licz na siebie". A innymi słowy, nie licz na dokument z TAP. Generalnie nie powinien zniknąć ale 6% to zbyt dużo aby stracić. To Ty powinieneś mieć oryginał tego dokumentu, aby go przedstawić w WBE.
 
 
jacbyd72 
5
od 31 stycznia emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 326
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 14 Lut, 2009   

W zaświadczeniu powinno być napisane np:
Jan Kowalski od .. do... pełnił służbę w Republice Iraku.
Na podstawie /tutaj podstawa/ strefa ta została uznana za strefę działań wojennych. Kolego rudasss102 takiego dokumentu jak Ty masz nie będzie honorowało żadne WBE. Jak kolega zagubił powyższe zaświadczenie proponuję zwrocić się do własciwego archiwum o wydanie zaświadczenia na podstawie archiwizowanej dokumentacji podając rok /zmianę/miejsce/pododział itd. podczas pełnienia służby w Iraku.
_________________

 
 
 
dyrekcja2
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lut, 2009   

Zgadzam się jacbyd72. Sprawdzone. jacbyd72 aby do Kielc.
 
 
rudasss102 
1


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

Dziękuję koledzy za radę.Teraz wiem co mam zrobić.Pozdrawiam
 
 
ADI241176 
1
ŚMIGACZ



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: KROSNO
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Witam. Mam pytanie.Jak uzyskac duplikat zaświadczenia o przebywaniu w strefie działań wojennych?
Do jakiego archiwum sie zwrocic?
Ile trwa taka procedura?
 
 
heklerkoch 
2


Wiek: 50
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 73
Skąd: z za Buga
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   wojenne %

Cześć.
Oddział Organizacyjno Ewidencyjny Kontyngentów WP. Numery telefonów na priv.
Wniosek o wydanie duplikatu zaświadczenia o przebywaniu w strefie działań wojennych wyślij poleconym. Czas oczekiwania około 2 tygodnie. Wniosek idzie bez drogi służbowej. Jest to Twoja prywatna sprawa. Podaj we wniosku dane, które jak najlepiej ułatwią zidentyfikowanie kto, gdzie i kiedy był na jakiej zmianie, którego kontyngentu. Ale najlepiej najpierw zadzwonić.
Pzdr.
 
 
ADI241176 
1
ŚMIGACZ



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: KROSNO
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Dziękuje koledze. Pozdrawiam.
_________________
ADI
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Nie 09 Mar, 2014   

Witam, koledzy proszę o Waszą interpretację naliczenia % za strefę
1 zmiana - 7 m-cy i 3 dni
2 zmiana - 7 m-cy i 14 dni
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group