Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Nie 25 Lut, 2007
Komendant ochrony
Opublikował Wiadomość
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Jestem tego samego zdania, tylko skąd MON znajdzie Pracowników Ochrony Fizycznej posiadających licencję ,itd ..... za takie zarobki, czyli ok 1200 zł netto /miesięcznie. No chyba iż znowu nasze władze wyślą kilka tysięcy mundurowych na wcześniejsze emerytury i tym samym zmuszą ich do pracy za 1870 zł brutto/na miesiąc. Potem taki Pan ZEMKE powie prasie iż tworzymy sobie miejsca pracy. Czy to nie skandal.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

adamfux,
znajdą się. Emeryt wojskowy przyjdzie dorobić ;) Tak sadzą. Zobaczymy jak to będzie w praktyce, zwłaszcza mając na uwadze Euro 2012. Oj, nie będzie to już takie proste, gdy zapotrzebowanie na tego typu pracowników stanie się faktem.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Diaderny 
4
jo


Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 202
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Panowie to nie jest tak szybko mi upada już trzeci przetarg na SUFO a nikt nie powie mi że jest lepsze od OWC a to z prostej przyczyny, wartownika OWC jak złapiesz na jakimś przewinieniu zabierasz mu premię itp. A SUFO jak jeszcze wygra firma z drugiego końca polski to życzę szczęścia już to przerabiałem, zwolnić go to od razu następny się nie pojawi. Nie wiem po co te naciski na wprowadzenie SUFO może trochę tańsi bo płaci się im za realną godzinę pracy na posterunku a nie za cały dzień ale za wynagrodzeniem idzie jakość. Co do kursów to sam jeżdżę po firmach i robię to w PISIE to w TECHOMIE a obsługi central GALAXY w Poznaniu, dzięki dowódcy jednostki bo on zgadza się na finansowanie tych kursów a naprawdę są bardzo pomocne. A jednostka ma na to pieniążki, jeśli szkoli się kierowców i innych żołnierzy to tym bardziej my powinniśmy szkolić się w swoim trudnym fachu. :czytanie:
 
 
Cuba 
1



Wiek: 53
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 36
Skąd: od Fidela
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Masz rację Diaderny, że OWC jest pod tym względem lepsze lecz pracownicy OWC wchodzą w struktury jednostek wojskowych i są traktowani jak pracownik wojska i stąd ten kłopot z ilością stanowisk w etacie jednostki, natomiast SUFO jest niezależne od struktur wojskowych i dlatego łatwiej jest zatrudnić takich pracowników. Oczywiście jest problem z pozyskaniem takich ludzi z najbliższego terenu.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Powiem iż SUFO jest d.d. Firma owszem wywiązuje się z obowiązku wystawienia pracownika i zabezpieczenia mu wyposażenia, poza tym wielkie nic, raczej wielki pic . Wygląda pięknie od zewnątrz, a który z Panów przerobił to od strony kierownika ochrony w takiej firmie ochroniarskiej. Proponuję zatrudnić się na kilka tygodni np. w SOLID S lub IMPEL..Gwarantowany ,,szok"?
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Diaderny 
4
jo


Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 202
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Tu się zgadzam do otwarcia bramki wychodzili bez nakryć głowy, pałek itp. Mieli wszelkie uwagi w d... , A ten pajac odpowiedzialny za nich jak przyjechał to tylko wzruszał ramionami. Oczywiści jak dobrze opisze sie w umowie specyfikacje funkcjonowania tej formacji to znowu nie masz nikogo kto przystąpi do przetaru i tak w koło. To że paracownicy OWC sa w etacie to dobrze wiem bo byłem 8 lat kadrowcem a i tak się zdarza że nie masz pełnego i stanu etatowego bo na paru etatach sa zatrudnieni inni ludzie np. z finasówki ha ha . :-o
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Rozumiem, że myślicie o swojej pozycji, o swoich interesach, ale chyba jest jakiś poziom kultury, który można zachować bez takich wypowiedzi, do tego połączonych z podawaniem nazwy firmy?:
adamfux napisał/a:
Powiem iż SUFO jest d.d. Proponuję zatrudnić się na kilka tygodni np. w SOLID S lub IMPEL..Gwarantowany ,,szok"?

Albo połączonych z epitetami:
Diaderny napisał/a:
Mieli wszelkie uwagi w d... , A ten pajac odpowiedzialny za nich jak przyjechał to tylko wzruszał ramionami.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

lokom napisał/a:
Rozumiem, że myślicie o swojej pozycji, o swoich interesach, ale chyba jest jakiś poziom kultury, który można zachować bez takich wypowiedzi, do tego połączonych z podawaniem nazwy firmy?:


Kolego SUFO to nie nazwa firmy tylko: specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne.
Natomiast d.d odczytaj jak chcesz możesz np. do duszy, lub dobre duże, lub dzień dobry,....
Co do interesu to mój mam zawsze przy sobie lub w dobrych rękach, chyba że chciałeś powiedzieć o obronności państwa, to też myślę iż chciałbyś by ochraniali je ludzie profesjonalnie podchodzący do zagadnienia. W ostatnich czasach jest zbyt wielu amatorów i to szczególnie w wojsku.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Adamfux, albo nie wiesz co piszesz, albo nie wiesz co czytasz.
Przeczytaj swój post, albo mój cytat - podałeś nazwy 2 firm.
Nie wiem, czy są to te, które akurat działają w Twojej jednostce/instytucji, wiem jednak, że podałeś te nazwy w kontekście bardzo źle o nich świadczącym.

Ps. Aluzje co do słowa interes daruj sobie, nie ten poziom forum, na innych możesz tak się produkować.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Diaderny 
4
jo


Wiek: 51
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 202
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Nie, to nie my myślimy o interesach, bo jaki interes ma w komendant ochrony drogi kolego Lokom, chyba, że byłeś kiedyś na tym etacie i miałeś z tego jakieś profity tak wynika z Twojej wypowiedzi i podejrzeń, co do nas. A tak jak napisał kolega Adamfux to d.... może oznaczać duszę lub dyspozycje, chyba, że koledze kojarzy się to tylko z jednym i nikt tu nie używał wulgarnych określeń. A żaden komendant ochrony nie ma interesu w żadnej z tych wymienionych formacji a tylko więcej obowiązków i stresów, ale może Ty drogi kolego wiesz na ten temat więcej z doświadczenia na tym stanowisku. Serdecznie pozdrawiam urażonego kolegę.

[ Dodano: Sob 15 Mar, 2008 ]
Ale dla rozluźnienia sytuacji to nie długo się spotkamy znowu na kursie komendantów z tego co czytałem w maju i będziemy mogli na spokojnie wymieniać doświadczenia i spostrzeżenia oczywiście bez epitetów :viktoria: Jeśli ktoś sobie życzy to z poprzedniego kursu mam trochę zdjęć. Pozdrawiam serdecznie
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   

lokom napisał/a:
Adamfux, albo nie wiesz co piszesz, albo nie wiesz co czytasz.
Przeczytaj swój post, albo mój cytat - podałeś nazwy 2 firm.
Nie wiem, czy są to te, które akurat działają w Twojej jednostce/instytucji, wiem jednak, że podałeś te nazwy w kontekście bardzo źle o nich świadczącym.


Może wyjaśnię jeszcze iż wymieniłem tylko część nazwy firmy, bo np. SOLID SECURITY to kilka firm, a konkretnie SOLID SECURITY S.A, SOLID SECURITY sp.ZO.O, SOLID SECURITY KRAKÓW, SOLID SECURITY Agencja Ochrony. A o firmie możesz poczytać np. tu http://pracownik.net.pl/m...rz_kontra_solid
http://f.kafeteria.pl/tem...871519&start=30
Jeszcze o naszej pozycji: to raczej jest bardzo trudna, przełożeni myślą o ochronie jak o złu koniecznym, wymogi duże, nakłady poniżej krytyki. ,,Radź sobie sam" - bo i tak musisz zadbać o wszystko.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Johnny72 
1
Emeryt



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   Od czego zacząć ma swoją pracę K-t Ochrony

Zostałem wyznaczony na stanowisko K-ta Ochrony w nowo formowanej JW i na już mam przedstawić swojemu D-cy harmonogram czynnośći do wprowadzenia systemu ochrony od 1 stycznia 2009r. i niewiem o czegpo zacząć? :cry:
Panowie Komendanci!!! Jak stworzyć taki harmonogram i jak go zralizować? Czy są jakieś wzory, kości......?
Jesli możecie to pisać na pw - proszę używać języka jak dla nowicjusza :modli:
Temat jest PILNY :czytam:
_________________
Emeryt 2010:)
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   Re: Od czego zacząć ma swoją pracę K-t Ochrony

Johnny72 napisał/a:
proszę używać języka jak dla nowicjusza

Podejrzewam, że Twojemu przełożonemu chodzi o sporządzenie harmonogramu, w którym przedstawisz potrzeby dostosowania jednostki w zakresie ochrony do obowiązujących przepisów. Dlatego proponuję, abyś zaczął od obowiązujących aktów normatywno-prawnych w tym zakresie.

Aby wykonać harmonogram, musisz najpierw poznać wymagania w zakresie ochrony fizycznej oraz starać się je dopasować do wymogów w Twojej jednostce. Chodzi mi przede wszystkim o klauzule tajności przechowywanych i udostępnianych materiałów niejawnych, ilość wykonawców, magazyny broni, potrzeby w zakresie wydzielenia stref, kancelarie tajne, krypto, tajna-zagraniczna, systemy teleinformatyczne służące do przetwarzania informacji niejawnych.

Piszesz, że Twoja jednostka jest nowo formowana. Dlatego musisz dokonać analizy stanu aktualnego: zabezpieczeń technicznych (SKD, SSWiN, monitoring), fizycznych (strefy administracyjne, bezpieczeństwa, szafy stalowe odpowiedniej klasy, drzwi antywłamaniowe, kraty w oknach itd.). Podejrzewam, że według nowych realiów organizujecie już SUFO.

Dlatego powinieneś zacząć od przeczytania nw. Ustaw, aktów wykonawczych, wydawnictw:
- ustawa z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych;
- ustawa z dnia 22 sierpnia 1997r. o ochronie osób i mienia;
- rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 czerwca 2007 roku
w sprawie szczegółowych zadań pełnomocników ochrony oraz szczególnych wymagań w zakresie ochrony fizycznej jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych;
- rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 roku
w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne terenów komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej;
- decyzja Nr 448/MON z dnia 4 października 2007 roku
w sprawie trybu akredytacji bezpieczeństwa fizycznego i technicznego pomieszczeń specjalnych;
- decyzja Nr 390/MON z dnia z dnia 28 września 2006 roku
w sprawie ograniczeń w używaniu urządzeń do rejestracji, kopiowania lub transmisji obrazu i dźwięku w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych;
- zarządzenie Nr 25/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia z dnia 17.11.2005 rokuw sprawie szczególnego sposobu organizacji kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za rejestrowanie, przechowywanie, obieg i udostępnianie materiałów niejawnych, stosowania środków ochrony fizycznej oraz obiegu informacji niejawnych;
- Poradnik komendanta ochrony.

Na początek powinno to wystarczyć.
 
 
Johnny72 
1
Emeryt



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   PILNE!!!

Zrozumiałeś mnie doskonale, tylko jak to zrobić przez weekend, masz do tego jakies linki, ustawę i zarzadzenia znajdę na stronie informacji niejawnej (choć poradnika K-ta ochrony niema w mojej bibliotece jawnej i niejawnej) ale "kości" i wzorów do stworzenia wszystkich dokumentów nie stworzę w trzy dni, nawet w m-c, wiesz sam, że to niemozliwe, szukam więc doświadczonych K-tów Ochrony aby mi pomogli przesłali materiały (kości, gotowce, wzory, itp.) dotyczące wszystkiego co dotyczy K-ta Ochrony.
Może jesteście w stanie przesłać mi równiez taki wzór harmonogramu wdrożenia systemu ochrony w jednostce nowoformowanej i sposób jego realizacji (kości, gotowce, wzory, itp.)
Doświadczonych i chętnych do pomocy K-tów ochrony proszę o przesłanie materiałów na mój mail; obywatel2@op.pl
Jak możecie to pomóżcie.
PILNE!!!
_________________
Emeryt 2010:)
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008   Re: PILNE!!!

Johnny72 napisał/a:
...nie stworzę w trzy dni, nawet w m-c, wiesz sam, że to niemozliwe, szukam więc doświadczonych K-tów Ochrony aby mi pomogli przesłali materiały (kości, gotowce, wzory, itp.) ...

Nie chciałbym Ciebie obrazić, ale wydaje mi się, że sobie żartujesz.
Kości, gotowce???? jak sobie to wyobrażasz??? Jestem pewien, że po dwugodzinnym rekonesansie w Twojej jednostce, miałbym gotowy materiał do opracowania harmonogramu, którego sporządzenie to kwestia 1 dnia. Przecież Twój dowódca chce jedynie ogólnego zarysu potrzeb, a nie planów organizacyjno-użytkowych.
Na pewno chce wiedzieć, jakie wstępnie nakłady finansowe należy zaplanować i na kiedy, aby dostosować ochronę jednostki do wymogów przepisów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group