Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koledzy po misji w Iraku.
Opublikował Wiadomość
Kain
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   Koledzy po misji w Iraku.

Mój dobry kolega wrócił właśnie z Iraku z II zmiany. Zmienił się nie do poznania. Czy ta misja aż tak zmienia ludzi, czy to tylko przypadek incydentalny?
 
 
Gość

Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   Re: Koledzy po misji w Iraku.

Kain napisał/a:
Mój dobry kolega wrócił właśnie z Iraku z II zmiany. Zmienił się nie do poznania. Czy ta misja aż tak zmienia ludzi, czy to tylko przypadek incydentalny?


Witaj.

IMVHO:Niewatpliwie misja w zmienia ludzi w mniejszym lub wiekszym stopniu. Sam jestes tego swiadkiem. Kazdy kto styka sie przez 6 miesiecy z permanentnym zagrozeniem wlasnego zycia, widzi krzywde bliskich sobie osob, a takze czesto niewinnych cywili, jest zmuszony do egzystecji w duzym zageszczeniu, bez mozliwosci odrobiny prywatnosci i wielomodalnego kontaktu z najblizszymi, jest zfrustrowany indolencja i indyferentnym stosunkiem decydentow, jest niewatpliwie narazony na zmiane zachowan w stopniu zauwazalnym dla innych (z poza dziedziny wymienionych doswiadczen.) Pojawia sie zasadne pytanie czy takie zmiany sa chwilowe czy moga miec trwaly charakter? Odpowiedz uzalezniona jest od calego wachlarza indywidualnych predyspozycji i wczesniejszych doswiadczen uczestnika misji. A takze, a moze przede wszystkim, od charakteru doswiadczen traumatycznych - o ile takie mialy miejsce (mysle tu o szczegolnie traumatycznych wydarzeniach, takich ktore sa wymieniane w klasyfikacji DSM - PTSD czy ICD-10 - F.43.1).

Troche chaotycznie, ale jestem mocno zajety

Pozdrowienia dla wszystkich,
a calusy dla mojej zony :)

Klin :buzka:
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   Re: Koledzy po misji w Iraku.

odsyłam do tematu II zmiana PKW, tam poruszony jest temat żołnierzy, którzy wrócili z Iraku, mój chłopak też się zmienił a mi pozostaje cierpliwie czekać az wszystko będzie OK :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group