Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FTTP - 100 megabitów w domu? - ciekawostki
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   FTTP - 100 megabitów w domu? - ciekawostki

Firma Verizon zainwestuje ok. $800 mln. w budowę sieci FTTP. Najpierw powstanie ona w Teksasie, a następnie na Florydzie i w Kalifornii. Przedsiębiorstwo ma zamiar zaoferować mieszkańcom miasteczka Keller (stan Teksas) łącza o przepustowości rzędu 5, 15 i 30 megabitów na sekundę. Miesięczny abonament za 15-megabitową opcję (z 2-megabitowym uploadem) wyniesie $44,95. (Fiber to the Premises) to technologia, która w bliskiej przyszłości ma zastąpić xDSL. Bazuje ona wyłącznie na światłowodzie i oferuje maksymalną prędkość przepływu rzędu 100 megabitów na sekundę. Kiedy u nas?
źródło: www.commsdesign.com

-------------------------------------->

Nowy rekord prędkości transmisji danych

1 września tego roku California Institute of Technology (Caltech) oraz CERN zrzeszone w projekcie Internet2 przy współpracy między innymi Microsoft Research czyli specjalnego oddziału Microsoftu zajmującego się technologiami które mają wejść do użytku dopiero za kilka lat, AMD oraz Cisco pobiły rekord prędkości transmisji danych przez Internet przy użyciu IPv4. Udało się przesłać w ciągu 17 minut 859GB danych na odległość 16,000 km ze średnią prędkość 6.6 Gbps :-o – około 10,000 razy szybciej niż poprzez zwykłe połączenie szerokopasmowe.

Technologia stojąca za tą kosmiczną prędkością to S2io Xframe® 10 GbE Server, routery Cisco 7600, procesory AMD Operon, Intel Itanium oraz 64-bitowa wersja Windows Server 2003. Nowy rekord jest o tyle znaczący że pierwszy raz udało się osiągnąć barierę 100 petabitów na sekundę (jeden petabit to 1,000,000,000,000,000 bitów). Podczas gdy każdy dostrzeże oczywiste profity płynące z tak dużej prędkości przesyłu – jak na przykład możliwość wideo-konferencji z doskonałą jakością obrazu - profesor fizyki Harvey Newman z uniwersytetu Caltech widzi w Internecie2 przede wszystkim pole rozwoju nauki. Roztacza on wizje systemów rozproszonych zaprzęgniętych do symulacji procesów fizycznych wymieniających ze sobą w każdej sekundzie terabajty danych. Ktoś może zadać sobie pytanie czy taka prędkość Internetu nowej generacji naprawdę się komuś do czegoś przyda? No cóż, kiedyś 640KB miało wystarczyć każdemu.

Źródło: http://pr.caltech.edu

Informacje z serwisu "Infojama"

:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group