Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Czw 02 Mar, 2023
STOWARZYSZENIE OBRONY PRAW MIESZKAŃCÓW OSIEDLI WOJSKOWYCH
Opublikował Wiadomość
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
  Wysłany: Czw 27 Kwi, 2006   STOWARZYSZENIE OBRONY PRAW MIESZKAŃCÓW OSIEDLI WOJSKOWYCH

Witam wszystkich!!!

Z nieukrywaną radością chciałbym zamieścić informacje o Stowarzyszeniu Obrony Praw Mieszkańców Osiedli Wojskowych, które to z wielkim mozołem i zaparciem walczy o nasze prawa w zakresie sprawiedliwej formy wykupu od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej gruntów. Wiadomo, bowiem nie od dziś, że WAM żąda sobie za grunt sum dwu lub trzykrotnie przewyższających koszt wykupowanej kwatery.

Wszelkie informacje na temat działania stowarzyszenia znajdziecie w załączonym poniżej linku, informacje te opracowane są w dwóch oddzielnych częściach. Nawigacja za pośrednictwem kliknięcia myszą na wybraną część. Otrzymałem również uprawnienia od stowarzyszenia do pośredniczenia przy kontakcie z osobami funkcyjnymi na specjalne życzenia osoby zainteresowanej. Wszelkie zatem prośby o wyżej wspomnianej tematyce proszę kierować na moje pv.

Stowarzyszenie Obrony Praw Mieszkańców Osiedli Wojskowych - Część I

Stowarzyszenie Obrony Praw Mieszkańców Osiedli Wojskowych - Część II

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajdziecie Tutaj


Pozdrawiam serdecznie Radca WP :czytanie:
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
Ostatnio zmieniony przez Radca WP Sro 20 Gru, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k_la
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Radca WP, prosze o odpowiedz dlaczego nie mozna otworzyc drugiej czesci Stowarzyszenia Obrony Praw Mieszkancow Osiedli Wojskowych. Sciaga sie dokument ale z bledem. Mozna prosic o jeszcze jedna probe zamieszczenia tego na stronie ? Pozdrawiam
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

Wszystko sie pobiera prawidlowo, wlasnie pobralem 2 czesc o uruchomilem. Sprobuj prawym i daj zapisz obiekt docelowy jako.
 
 
Tercel 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Minęły ponad dwa lata od czasu powołania stowarzyszenia. Czy coś drgnęło w tym temacie ? Na Bemowie III sprzedane tereny z placami zabaw i piaskownicami dla dzieci zostały ogrodzone i czekają na nowe inwestycje. Sprzedaż mieszkań odbywa się nadal ze 100% odpłatnością za grunt. Nowa ustawa cywilna już chyba gotowa, a wojsko ? Zapomniane ? Czy nikt z decydentów tego nie widzi ?
Pozdrawiam
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Tercel napisał/a:
Sprzedaż mieszkań odbywa się nadal ze 100% odpłatnością za grunt.

I według prawa będzie się tak odbywać dalej :(
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Tercel 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

żadne pocieszenie, bo i tak już wykupiłem, ale chodzi o pozostałe kwestie.
Pozdrawiam
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007   Wykup mieszkania

Mam pytanko. jezeli ktos zna dokladnie prawo i przepisy naszej AMW to niech mi szczerze odpowie.
Kiedys przeczytalem ze zolnierz zawodowy moze wykupic kwatere zastepcza jezeli zlozy dokumenty ze decyduje sie na zmiane statusu mieszkania z kwatery zastepczej na kwatere stala o zmniejszonym metrazu.Czy to jest prawda?
A co wtedy gdy mieszkanie jest w innej miejscowosci niz pelni sie sluzbe?Czy usilnie trzeba sie bronic przed AMW ktora wciska mieszkanie w miejscu sluzby czy spokojnie mozna zlozyc dokumenty i wykupic mieszkanie w innej miejscowosci w ktorej kiedys sie pracowalo?
Z gory dziekuje.
:gent:
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lip, 2007   

daria napisał/a:
Czy to jest prawda?
Ja właśnie dokładnie na takiej zasadzie wykupiłem mieszkanie. Co do reszty Twoich pytań nie wypowiem się, bo się nie znam.
Pozdrawiam
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007   Re: Wykup mieszkania

daria napisał/a:
Mam pytanko. jezeli ktos zna dokladnie prawo i przepisy naszej AMW to niech mi szczerze odpowie.
Kiedys przeczytalem ze zolnierz zawodowy moze wykupic kwatere zastepcza jezeli zlozy dokumenty ze decyduje sie na zmiane statusu mieszkania z kwatery zastepczej na kwatere stala o zmniejszonym metrazu.Czy to jest prawda?
A co wtedy gdy mieszkanie jest w innej miejscowosci niz pelni sie sluzbe?Czy usilnie trzeba sie bronic przed AMW ktora wciska mieszkanie w miejscu sluzby czy spokojnie mozna zlozyc dokumenty i wykupic mieszkanie w innej miejscowosci w ktorej kiedys sie pracowalo?
Z gory dziekuje.
:gent:



Owszem może otrzymać lokal mieszkalny o p.u.p. mniejszym niż przysługujący. Art 26 ust 4 ustawy o zakwaterowaniu. Co do miejscowości to jeżeli jest to miejscowość pobliska do miejsca pełnienia służby to tak masz szansę. Jeżeli nie jest pobliska (30 km w linii prostej od granic administracyjnych jednej miejscowości do drugiej) to nie dostaniesz takiej decyzji. Jak doczytałem ustawę dotyczy to żołnierzy służby stałej. Przy żołnierza terminowych to muszą być dodatkowo zabezpieczone potrzeby (art 21)

I nie AMW a WAM :lol:


:gent:
 
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007   podziekowanie dla makarego21

Dzieki za informacje.
No i oczywiscie za poprawienie mnie bo z agencji zrobilem Akademie Marynarki Wojennej
Pozdrawiam :hey:
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2007   

makary21 napisał/a:
I nie AMW a WAM

Tak na marginesie powinni zmienić nazwę, bo ich macki często sięgają także po inne nieruchomości, niekoniecznie mieszkalne. Może jakby zajmowali się tylko mieszkaniami dla wojska, byliby rzetelniejsi i bardziej profesjonalni. Pozostałymi nieruchomościami zajęłaby się AMW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group