Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marynarka Wojenna - wszystko o... służba, warunki etc.
Opublikował Wiadomość
Hanka 
1


Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

No właśnie widzę, że patriotyzm należy schować mimo wszystko do kieszeni i myśleć rozsądnie może nawet trochę wbrew własnym młodzieńczym zapędom. Zastanawiam się tylko jeszcze nad jedną kwestią, jestem kobietą i mam wrażenie, że po AMW jednak każdy ma zapewnioną pracę, a w handlówce może się okazać, że za przeproszeniem, nie ma jajek nie ma pracy ;) Czy np. u Skandynawów mają już takie podejście, że biorą chętnie też kobiety?
 
 
zurri 
1


Wiek: 33
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Witam, jestem tu nowy, nie bardzo doświadczony jeżeli chodzi o nabór, a o to właśnie mi chodzi, jestem z Gdyni, mam 20 lat, rocznik '91 i interesuje mnie wstąpienie do MW na Marynarza, niestety jestem bez szkolenia, jedynie rezerwowym. Zastanawia mnie czy w ogóle jest jakaś szansa żeby mnie przyjęli i wysłali na jakieś szkolenie? byłem w zeszłym roku na początku września i powiedzieli mi że nie ma miejsc, jedynie przyjmują rezerwowych z odbytym szkoleniem.

Dodam że nie interesuje mnie wyłącznie służba w Gdyni, ale i na półwyspie Helskim, niestety nie wiem gdzie i jak sprawdzać czy są miejsca czy nie.
Dodatkowo czytałem także te "oferty" http://praca.mw.mil.pl/in...id=23&akcja=art ale one są skierowane do osób które odbyły już służbę.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

No z Helem to na dzień dzisiejszy może być problem, wojska tu ci coraz mniej, prawie zero zaraz będzie :cool:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
krzysztof3011 
2


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 74
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Haniu, na dłuższą metę lepiej się spełnisz zostając żoną i matką. Nie mówię tego złośliwie.

A z AMW to prawda, że trudno trafić na okręt. Mamy garstkę jednostek pływających, a cała reszta Marynarki Wojennej to jednostki brzegowe, w których służba wygląda tak samo jak w jednostkach wojsk lądowych. Są to jednostki związane z szeroko pojętym wsparciem - łączność, zaopatrzenie itp. To, jaki kierunek studiów się kończy, nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Znajomy robił nawigację, a skończył w łączności.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Universal soldier ;)

[ Dodano: Pon 07 Lis, 2011 ]
Dla chętnych do służby w CWTiD MW podaję numer kontaktowy do kadr:
Chorąży organizacyjno-kadrowy:
po centrali wojskowej 251 529
po centrali cywilnej (58) 67 65 529
:gent:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
rycho 
1


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: brzezinka
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Może mi ktoś napisać jak wygląda praca na punkcie obserwacyjnym MW , jakie są zarobki?
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Zarobki takie same jak w całym wojsku. Etaty głównie podoficerskie, trochę mniej szeregowych. Praca w zasadzie w dyżurach, raczej spokojna bo daleko od "sztabu". Jedynie często ŻW się ostatnio kręci z alkomatami. Moim zdaniem praca dobra dla "miejscowych" pod względem "socjalu". Ktoś z Polski może mieć trochę zachodu żeby wszystko sobie jakoś poukładać.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
rycho 
1


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: brzezinka
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Dzięki ,czyli lepiej startować na okręt tylko czy kategoria N1-4 z zasadniczej służby tego nie przekreśla?
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

Tu masz numery telefonów:
DMW - Zarząd zasobów osobowych - wydział podoficerów i szeregowych:
CA MON: 263 898,263 385, 263 821
po lini cywilnej z przodu dodaj kierunkowy (58) 6 xxx xxx
:gent:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
rycho 
1


Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: brzezinka
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

Dziękuję za pomoc.Dam znać czy udało się coś załatwić. :efendi2:
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011   

RPO interweniuje ws. marynarzy
http://promilitaria21.org...52&idgtxe9=7834
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Ponieważ temat ma w nazwie "MW - wszystko o..." więc pytam tu.
Drugi rok z rzędu spędzam urlop z rodziną w Gdynii. Tego i zeszłego lata widzę taką oto sytuację: nasz okręt klasy "Orkan" wychodzi z portu na Oksywiu i rzuca kotwicę na wysokości baru Barracuda na bulwarze nadmorskim w odległości niecałej milii morskiej od brzegu. Okręcik stoi tak na kotwicy 4 dni. Nie zmienia pozycji, nic się nie dzieje. W nocy światła wygaszone za wyjątkiem jednej bladej lampki na maszcie.
Trochę złośliwie zapytam czy tam odbywa się jakieś szkolenie czy tylko chodzi o nabicie dodatku za służbę na morzu? Pytam bo znam się co nie co na awiacji a szkolenie morskie to nie moja bajka. :gent:
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
Skrzydlowy 
4


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 206
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Ani jedno, ani drugie. Zrzucamy zanieczyszczenia z zenz. W porcie nie można, od razu kare wlepiają - co innego na redzie. Po cichu, powoli, mieliśmy nadzieję, że nikt się nie zainteresuje... O, żesz Ty ;)
_________________
To marynarskie tango zagraj nam z fasonem,
Kiedy do portu okręt wchodzi tu czy tam.
Banderę polską wiatr kołysze w równe tony,
I daje znać, że czas do Gdyni wracać nam.
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1276
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   

Zwitt napisał/a:
Ponieważ temat ma w nazwie "MW - wszystko o..." więc pytam tu.
Drugi rok z rzędu spędzam urlop z rodziną w Gdynii. Tego i zeszłego lata widzę taką oto sytuację: nasz okręt klasy "Orkan" wychodzi z portu na Oksywiu i rzuca kotwicę na wysokości baru Barracuda na bulwarze nadmorskim w odległości niecałej milii morskiej od brzegu. Okręcik stoi tak na kotwicy 4 dni. Nie zmienia pozycji, nic się nie dzieje. W nocy światła wygaszone za wyjątkiem jednej bladej lampki na maszcie.
Trochę złośliwie zapytam czy tam odbywa się jakieś szkolenie czy tylko chodzi o nabicie dodatku za służbę na morzu? Pytam bo znam się co nie co na awiacji a szkolenie morskie to nie moja bajka. :gent:


W planie zawsze jest rozpisane szkolenie (elementy). Jest paliwo - to okręt pływa i się szkoli, jak nie ma - stoi na haku i się szkoli. Takie elementy jak OPA, treningi łączności, na SB, można przeprowadzać wszędzie i zawsze, nie tylko w ruchu.

BTW nie klasy "Orkan", a typu "Orkan" aka 660ty ;)
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Harpooner napisał/a:
W planie zawsze jest rozpisane szkolenie (elementy). Jest paliwo - to okręt pływa i się szkoli, jak nie ma - stoi na haku i się szkoli. Takie elementy jak OPA, treningi łączności, na SB, można przeprowadzać wszędzie i zawsze, nie tylko w ruchu.


Dodalbys dla jasnosci: w porcie tez by mozna, no ale po zakotwiczeniu okretu poza glowkami portu liczy sie juz rejs, a wiec Zwitt, krotko mowiac - tak, jest dokladnie tak jak mowisz.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group