Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marynarka Wojenna - wszystko o... służba, warunki etc.
Opublikował Wiadomość
Skrzydlowy 
4


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 206
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

kunscik napisał/a:
Ile srednio trwaja rejsy ?

Tyle ile muszą by wykonać przewidziane dla danego wyjścia zadania.
Cytat:
Bo ostatnio uslyszalem, ze i po 2 miesiace.

Czasem nawet i dłużej.
Cytat:
I jak to wyglada po powrocie ?

Najpierw się cumuje a później można się przywitać z rodziną :)
Cytat:
Wraca sie po tych 2 miesiacach i ma sie miesiac odpoczynku ?

Chciałbyś :nie2:
Cytat:
Do tej pory myslalem, ze po 2-3 tygodnie gora, a potem z tydzien lezenia w domu.

Takie rzeczy to tylko w WUŻu :)
Cytat:
1. Jak jest z awansami w jednostkach ladowych (Przybrzeznych) gdyby juz sie do takiego po nawigacji na AMW nieszczesliwie trafilo ?

Różnie. Zależy czy ciężko pracujesz i czy zostanie to zauważone.
Cytat:
2. Czy po nawigacji wojskowej, po odsluzeniu np. 5 lat na okretach jest mozliwosc zrezygnowania ze sluzby i plywania w handlowce, cywilu ?

Jeżeli chcesz zachować prawa do emerytury wojskowej to nie. Nie wiem (bo mnie to nigdy nie interesowało) czy też po tak krótkim okresie służby nie będziesz musiał płacić jakiejś kwoty za edukację.

A tak w ogóle, to kiedy Ty się do tej AMW wybierasz? Bo po poziomie Twojego zorientowania w temacie rysuje mi się obraz bardzo młodego człowieka, przed którym jeszcze długie lata zanim wybierze kierunek swojej zawodowej drogi.
_________________
To marynarskie tango zagraj nam z fasonem,
Kiedy do portu okręt wchodzi tu czy tam.
Banderę polską wiatr kołysze w równe tony,
I daje znać, że czas do Gdyni wracać nam.
 
 
kunscik 
1


Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Cytat:
A tak w ogóle, to kiedy Ty się do tej AMW wybierasz? Bo po poziomie Twojego zorientowania w temacie rysuje mi się obraz bardzo młodego człowieka, przed którym jeszcze długie lata zanim wybierze kierunek swojej zawodowej drogi.


W przyszłym roku. Obecnie jestem na pierwszym roku automatyki na PG, ale wolałbym isc w kierunku AM, AMW. W każdym razie praca na morzu. Raczej mysle o AM, ale chcialem sie dowiedziec jak to wyglada w AMW. W AM zniecheca mnie troche kryzys i trudnosc ze znalezieniem pracy po nawigacji, a na mechaniczny/elektryczny napewno nie pojde.

Co do emerytury to jest to 40% po 25 latach czy po wydluzeniu jakos sie to zmienilo ?

Na temat emerytur dyskutujemy np. http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=20862 miki
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Cytat:
Co do emerytury to jest to 40% po 25 latach czy po wydluzeniu jakos sie to zmienilo ?

Nie. Poszukasz na forum, czy będziesz dalej trolował ? :czytanie:
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1276
Skąd: Oxywie
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

kunscik napisał/a:
Mam pytanie odnosnie sluzby w MW.

Ile srednio trwaja rejsy ? Bo ostatnio uslyszalem, ze i po 2 miesiace. I jak to wyglada po powrocie ? Wraca sie po tych 2 miesiacach i ma sie miesiac odpoczynku ? Do tej pory myslalem, ze po 2-3 tygodnie gora, a potem z tydzien lezenia w domu.

Jesli rzeczywiscie cale zycie na morzu to musze jednak przemyslec to AMW, bo chyba nie wiedzialem na co sie pisze. Uwielbiam morze i statki, ale jakies zycie na ladzie tez jest potrzebne. Mam nadzieje, ze uzyskam odpowiedz i nikt mnie nie skarci za to pytanie :p
Z góry dziękuję.

PS. I przepraszam za wcześniejsze umieszczenie identycznego posta w nieodpowiednim dziale.

[ Dodano: Sro 17 Paź, 2012 ]
Chciałem edytować, ale już niestety nie mogę.
Jeszcze takie dwa pytania:
1. Jak jest z awansami w jednostkach ladowych (Przybrzeznych) gdyby juz sie do takiego po nawigacji na AMW nieszczesliwie trafilo ?
2. Czy po nawigacji wojskowej, po odsluzeniu np. 5 lat na okretach jest mozliwosc zrezygnowania ze sluzby i plywania w handlowce, cywilu ?


Za pytania nikt nie skarci, ale odpowiem Tobie tak: z takimi pytaniami już się do służby na jednostkach pływających MW nie nadajesz. Na cywilnych również. Może za wyjątkiem holowników.

Jak zdecydujesz się wejść w "to" - zmiłowania nie będzie. Z drugiej jednak strony, zanim skończysz AMW, to MarWoj będzie już "unmanned" i stracisz tylko czas. Gorąco odradzam.

Mówię to z własnego doświadczenia - jako ten, który wymiękł i podziękował za służbę na okrętach.
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Harpooner, moim zdaniem lepiej będzie jak kunscik, zacznie trolować na innym forum. :tongue10:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group