Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunki o nastrojach
Opublikował Wiadomość
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   Meldunki o nastrojach

Wyszło zarządzenie. Związki zawodowe mają składać do kancelarii tajnej raz w miesiącu meldunki o nastrojach pracowników wojska. Nie wiem czy politycznych, czy finansowych. Jeśli będą pisane tak jak meldunki o nastrojach kadry to psu na budę to potrzebne. Zobaczymy jaki będzie tego efekt. Jakie są nastroje po ostatniej podwyżce to raczej wiadomo. Przy większej ilości dyskutantów nawet z tego tematu wynikną dane do meldunków. Osobiście myślę, że nastroje są dobrze znane, a chodzi wyłącznie o wentyl bezpieczeństwa. Napiszą, pogadają i tak nic się nie zmieni.
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

znowu małe nieporozumienie, związki zawodoww są niezależne i nikt nie ma prawa narzucić im żadnych obowiązków jeżeli nie są one określone przepisami prawa, i to prawa ogólnie obowiązującego, związki zawodowe mogą dołaczyć do informacji o nastrojach dowódcy jednostki swoja informację o nastrojach i treść tej informacji jest niezależna od nikogo,
sprawa jest bardzo prosta, przełożeni wyższego szczebla spostrzegli pewne rozbieżności między tym [isali w informacjach dowódcy jednostek, a tym co się dowiadywali (ustnie) od organizacji związkowych, przedstawicieli podoficerów i oficerów, więc zaproponowali aby te osoby pisały także swoje informacje, jak to funkcjonuje nie wiem, może szanowni forumowicze rzucą trochę światła na ten temat
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

yaro napisał/a:
związki zawodoww są niezależne i nikt nie ma prawa narzucić im żadnych obowiązków

Yaro - czy widziałeś w Jednostce organizację, strukturę, komisję , czy coś czego nie mogę nazwać, niezależną od Dowódcy? Wymień chociaż jedną taką strukturę.
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

tak, widziałem koło emerytów wojskowych (byłych żołnierzy zawodowych;
aha jeszcze jest coś niezalezne od dowódcy, jaką kawę piję i w czym (ale to dotyczy tylko mnie);-)
jestem zołnierzem, nie mam prawa zrzeszac się w związakach zawodowych, pracownicy mają takie prawo, to oni wybierają swoich przedstawicieli, jak wybrali, tak mają, przedstawiciele organizacji związkowych są prawnie chronieni, jak działają to zalezy tylko od nich, a że życie swoje, że związkowcy są dyspozycyjni wobec dowódcy, no cóż jak będę pracownikiem będę płakał
jak wysocy przełożeni próbują traktować związaki zawodowe, pokazuje tylko ten przykład z informacjami o nastraojach
pozdrawiam
p.s. przepraszam za literówki, ale chyba wszyscy domyślają sie o co chodzi
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

Kolejna grupa moze zgłaszac swoje sprawy, do jakże obiektywnych meldunków. Niech się nie łudzą. Dowódca JW i tak dokona odpowiedniej cenzury. Mam takiego pomocnika D-cy do spraw podoficerów w JW. Sam może zgłaszac problemy do meldunków. Jeszcze sie nie zdarzyło. Dlaczego; bo sam ledwie pisze, zeby napisać coś mądrego to trzeba wiedzieć jak. On to człowiek starej -dowódcy daty, po co ma sie wychylać. Stanowisko przeciez dostał z protekcji tegoż Dowódcy.
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

informacje o nastrojach pisane przez związki zawodowe oraz inne komórki są tylko załącznikami do informacji dowódcy jednostki, i są przez nich podpisywane te osoby, więc dowódca nie ma prawa ingerencji w treść tej informacji, jeżeli ingeruje, to ma problem, przecież jest to najprostszy sposób na otrzymanie informacji o tym jakie są naprawdę nastroje w podległej mu jednostce (informacje te będą prawdziwe ale do czasu!!!!!)
znając zycie informacje te będą miały charater typowo roszczeniowy, rzeczy których i tak nie da się zrealizować, bo w wojsku jeszcze pokutuje zasada nic od siebie, wszystko mi dajcie, a najlepiej żeby nic nie wymagać i płacić regularnie pierwszego
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

yaro napisał/a:
bo w wojsku jeszcze pokutuje zasada nic od siebie, wszystko mi dajcie
Nie pokutuje, a zaczyna być wprowadzana w życie, i to dzięki młodej kadrze, absolwentom rocznego SO. To nasze odwieczne przyzwyczajenia zmuszały nas do oceny człowieka po realizacji hasła "masz łeb i ......... to kombinuj". To było najwyżej oceniane przez przełożonych zachowanie kadry i pracowników cywilnych.
yaro napisał/a:
a najlepiej żeby nic nie wymagać i płacić regularnie pierwszego
Wymagać trzeba, ale najpierw od siebie. Jeśli pracownik widzi, że pracuje za przełożonego, lub wykonuje na ostatną chwilę pracę, którą można było wykonać dwa tygodnie wcześniej to trudno to pogodzić z zasadami dobrej organiazacji, odpowiedzialności za wykonane zadania itd. Pomijam przypadki wykonywania pracy za osoby zatrudnione na zasadzie układów. A termin wypłaty wynika z odpowiednich przepisów.
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

panie roztropek, przeczytaj jeszcze raz swoje przedostatnie zdanie, i może to wystarczy za odpowiedź, jeżeli miałeś do czynienia kiedykolwiek ze słowem pisanym na temat nastrojów lub niedogodności słuzby lub pracy w wojsku, miałbyś troche inne zdanie,
oczywiście trochę przejaskrawiłem, ale jak się nie ...biip... , przepraszam jak utrzymać kamienną twarz, trzymać nerwy na wodzy, oraz nie współczuć sobie, jeżeli jakaś pani pracuje w wojsku od zawsze (ponad 30 lat), a stopni wojskowym nie zna, a pluton jest wiekszy niż batalion (oczywiście według niej),
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Doszliśmy do sedna sprawy. Ale w naszej instytucji nie jest aż tak źle. W policji np. wymieniona pani bez względu na wiek trzyma w domu mundur w stopniu np. st. sierżanta, którego od kilku (kilkunastu lat nie wkładała) bo jest na takim etacie. Jak zapytałem z ciekawości po co ten mundur to zobaczyłem wielkie zdziwienie. Nieraz lepiej nie pytać. Przyznasz, że jeszcze trochę nam brakuje.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

To znaczy, że wspomniana przez Ciebie Pani była kiedyś w ORMO :?:
Tak zrozumiałem Twoją wypowiedź :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 30 Cze, 2006   

W zasadzie nie to miałem na myśli. Yaro wspomniał o pani, która jest pracownikiem cywilnym. W policji jest możliwość, że ta pani jest dodatkowo na etacie mundurowym ( dlaczego tak jest to policjanci mogą się wypowiedzieć) i z tego względu zauważyłem, że u nas nie jest jeszcze tak źle.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 30 Cze, 2006   

To chyba nie dodatkowy etat cywilny.

2-3 lata temu Policja przeszła dość dużą refomę i polikwidowano wiele etatów mundurowych "zaparzaczy kawy".
Te panie były kiedyś funkcjonariuszami i były umundurowane (fakt, że często mundur był tylko w szafie), teraz są pracownikami cywilnymi, a mundury w szafach pozostały - nam też zostawiają po odejściu.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Maraton 
4


Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Latka lecą, a meldunki o nastrojach jak Lenin zawsze żywe. Szkoda tylko, że umierają w kolejnych szufladach, kolejnych instytucji nadrzędnych. Hasłem sztandarowym bo niezmiennym od kilku lat są niskie płace, zadania ponad miarę, zapisy prawa wzajemnie się wykluczające i.t.p.
Proponuję przestać dołączać do meldunków informacji o nastrojach pracowników wojska. Dotarło do nas (tak myślę), że produkowanie się w tym temacie jest bezsensem. Nasi przełożeni mają tylko czyste sumienia - wszak dają się nam wypisać. Tu budzi się pytanie, czy Kowalski napisze coś złego na swojego dowódcę- w życiu, nikt nie jest samobójcą. Jest więc sens w meldunkach o nastrojach? Przestańmy się ośmieszać i zaprzestańmy tej bezowocnej bazgraniny.
 
 
zibi-dziadek 
2


Wiek: 67
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   Meldunki o nastrojach

Witam i pozdrawiam ,niestety nie wszystkich serdecznie ,pozostałych bardzo gorąco .
Przedmówca ma według mnie bardzo mądre spostrzeżenia ,z którymi sie zgadzam i popieram ,nic dodać ,nic ująć .

Ps. jestem ciekaw skąd taki natłok wypowiedzi na forum ,w dziale pracownicy wojska ?.
:gent:
_________________
śmiercicha
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

zibi-dziadek napisał/a:
Ps. jestem ciekaw skąd taki natłok wypowiedzi na forum ,w dziale pracownicy wojska ?.
:gent:


A jak myślisz?, ja wchodzę na te forum dosyć regularnie a to dlatego że lubię poczytać o punkcie widzenia drugiej strony ;) ....,a dział ten umarł z chwilą utworzenia dodatkowych miejsc w sieci -niestety więcej nas dzieli niż łączy ....
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group