Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trojany trzeciej generacji zaatakują e-banki
Opublikował Wiadomość
Draken1970
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 26 Cze, 2006   Trojany trzeciej generacji zaatakują e-banki

Miejmy się na baczności :!: "Onet.pl"
Cytat:
Trojany trzeciej generacji zaatakują e-banki
Joe Stewart, pracownik specjalizującej się w zabezpieczeniach firmy LURHQ, ostrzega przed nadchodzącą trzecią generacją koni trojańskich, które atakują klientów banków elektronicznych.
To, jego zdaniem, najbardziej niebezpieczny rodzaj szkodliwego kodu spotykanego obecnie w sieci.

Za pierwszą generację koni trojańskich Stewart uważa te, które pojawiły się przed 2001 rokiem, a ich przykładem może być sławny BackOrifice. Kod tego typu tworzył w zaatakowanym systemie "tylne drzwi", dając w ten sposób cyberprzestępcy dostęp do komputera i umożliwiając mu poszukiwanie w nim potrzebnych informacji. Druga generacja (2G), z którą mamy do czynienia obecnie, to trojany wyspecjalizowane w kradzieżach danych dotyczących kont bankowych. Obecnie znanych jest około 30 wariantów tego typu szkodliwego kodu. Konie trojańskie 2G są bardziej wyspecjalizowane od swoich poprzedników i biorą na cel konkretne banki lub ich klientów.

Stewart uważa, że pierwszym koniem trojańskim trzeciej generacji (3G) był Grams z 2004 roku. Gdy zauważono, że podczas kradzieży haseł konie trojańskie posługują się technologiami pozwalającymi im zapisywać to, co użytkownik wpisuje z klawiatury komputera, część banków zastosowała ich wirtualne odpowiedniki. Wpisywanie haseł odbywa się więc za pomocą myszy, którą użytkownik klika po przedstawionej na ekranie klawiaturze.

Trojany 3. generacji potrafią poradzić sobie i z tym problemem. Tego typu szkodliwy kod potrafi bowiem wykonywać zrzuty ekranowe, które obrazują to, co użytkownik robi po wejściu na stronę swojego banku. Twórcy koni trojańskich trzeciej generacji potrafili uczynić je jeszcze trudniejszymi do wykrycia. Ponadto wyposażyli je w mechanizmy, które pozwalają im nie tylko ukraść hasła, ale i automatycznie zalogować się na konto poszkodowanego użytkownika i ukraść z niego pieniądze.
:gent:
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Cze, 2006   

no to wychodzi na to ze trzeba wstac od klawiatury i ponownie udac sie w kolejki do banków... by miec jakiekolwiek szanse w razie wyczyszczenia konta, by bank nie mogł zawalić na właściciela konta, i zrezygnowac z kart bankomatowych i platniczych... :(
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 26 Cze, 2006   

Ja do internetu nie mam zaufania, a co dopiero do banków internetowych ;) sama jest posiadaczka tradycyjnego kontam, że zwykła kartą, jak chce zrobic tani przelew i np. w środku nocy to mam pod nosem terminal bankowy i tak załatwiam sprawy. Żeby jeszcze tylko zmniejszyli opłaty za utrzymanie konta i karty, bo pod tym względe banki internetowe sa bezkonkurencyjne.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
GAD
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Cze, 2006   

Kolejny trik ludzi od programów antywirusowych. Mówi się o tym, pisze się o tym , robi sie rozgłos by byli chętni na zakup programów. Ja przekonałem się do elelktroniki i netu w pełni, i nic nie zmieni mojego postępowania. Wiekszość ludzi na świecie z tego korzysta więc banki muszą robić wszystko by nie stracić klientów. A i klienci będą dbać o swoje konta - zakupią najnowsze programy i gospodarka tak się właśnie kręci. A jeśli nie, to do LINUX'A zapraszam, jemu trojany nie straszne. :gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 27 Cze, 2006   

GAD, Całkowicie się z Tobą zgadzam. Banki maja za duzo do starcenia aby nie pilnować zabezpieczeń. Zresztą problem taki, moim zdaniem, rozwiązuje karta kodów jednorazowych. Nie pomoga zrzutu ekranu ani kradzież elektronicznych haseł dostępu.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
dingo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Cze, 2006   

Albo hasla jednorazowe przesylane sms-em.
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Wto 27 Cze, 2006   

Jest jeszcze takie urzadzenie jak token który generuje co jakiś czas kod który się dokłada do hasła przy logowaniu i wykonywaniu każdej operacji na koncie więc żadne trojany nie są straszne :viktoria:
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Wto 27 Cze, 2006   

Albo zdrapki z kodami :)
ALe najbardziej niebezpieczna jest sama karta platnicza, trzeba jej pilnowac a to wieksze ryzyko jej utraty niz jakis wlamik do banku czy sniffing naszych danych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group