Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Legitymacja emeryta wojskowego
Opublikował Wiadomość
Ireneusz 
2



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
  Wysłany: Sro 12 Lip, 2006   Legitymacja emeryta wojskowego

Bardzo przepraszam jeżeli już był poruszany ten temat ale mam prośbę o krótkie wyjaśnienie lub raczej udzielenie stosownej porady.
Mieszkam dość daleko od WBE które mnie obsługuje dlatego bardzo proszę o krótką podpowiedź jak uzyskać nową legitymację emeryta wojskowego nie pojawiając się w WBE i czy w ogóle jest taka możliwość? Serdecznie pozdrawiam wszystkich.
_________________
Nigdy nie będę należał do żadnego koła wzajemnej adoracji.
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 12 Lip, 2006   

Ireneusz, To współczuję. Obsługuje Cię niekompetentne i nieprzyjazne swoim klientom WBE. Moje olsztyńskie WBE, najpierw zawiadomiło mnie o terminie zmiany, potem powiadomiło, że powinienem zrobić sobie odpowiedniej wielkości zdjęcie i jeśli nie mogę przyjechać osobiscie > przesłać je pocztą. Tak też zrobiłem. Następnie otrzymałem legitymację, którą podpisałem i znów odesłałem do WBE w celu zafoliowania. Po kilku dniach otrzymałem gotową "do użytku" legitymację.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lip, 2006   

Cytat:
<.......Mieszkam dość daleko od WBE które mnie obsługuje dlatego bardzo proszę o krótką podpowiedź jak uzyskać nową legitymację emeryta wojskowego nie pojawiając się w WBE i czy w ogóle jest taka możliwość?>>>>>>>


Najprościej jest zadzwonić, lub napisać m@ila - bowiem nie każde WBE wysyła nowe legitymacje emerytowi.

Pozdro
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

Zrobiłem dakładnie tak, jak Endriu48, efekt również ten sam.
Żeby nie było zbyt pięknie, to o jakości wykonania tych legitymacji lepiej się nie wypowiadać. Typowym armijnym sposobem zrobione jest "to - to" delikatnnie mówiąc "oszczędnie". Jeżeli chcecie mieć porównanie, to poproście jakiegokolwiek emeryta niemundurowego, aby Wam pokazał swoją legitymację. Pełna kultura - plastyk formatu karty kredytowej, a nie zafoliowany kolorowy papierek z naklejoną fotografią.


Kłaniam :gent:
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

Najwazniejsze są zniżki dla emeryta.
Faktem jest, że moglabyć bardziej estetyczna --- ale ....... cóz zrobić.
WBE jest tak biedne - jak nasze wojsko.
Dobrze, że foliowanie jest gratis :D


Pozdro
:viktoria:



.
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

Deron przyjacielu, o gratisie trudno tu mówić. Faktem jest, iż WBE kasy nie żąda, lecz policz koszta dodatowe:

  1. zrobienie foto o wymiarze 15 x 25 mm - około 20 PLN,
  2. trzykrotna wymiana korespondencji - 3 x 1,3 PLN,
  3. suma sama "wychodzi".



Kłaniam :gent:


Ciężkie jest życie emeryta.
Pozdro Deron


.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 14 Lip, 2006   

O co chodzi? Jaka wymiana?
Dostałem legitymację w lutym 2004r. Jest ważna bezterminowo. Nic o żadnej wymianie nie wiem. Jaki przepis prawny to reguluje?
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Cytat:
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2004r. w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. z dnia 20.04.2004r.),
Dyrektor Wojskowego Biuro Emerytalnego w Gdańsku informuje o konieczności wymiany posiadanych legitymacji emeryta-rencisty wojskowego do dnia 4.05.2006r.
Warunkiem wydania legitymacji wg nowego wzoru jest dostarczenie aktualnego zdjęcia o wymiarach 2x2,5cm po otrzymaniu stosownego zawiadomienia organu o wypisaniu legitymacji.
Legitymację odbiera się osobiście po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Legitymację może również odebrać osoba upoważniona przez osobę uprawnioną do tej legitymacji po przedstawieniu w siedzibie Wojskowego Biura Emerytalnego w Gdańsku ul. Do Studzienki 47 dokumentu potwierdzającego tożsamość.
UWAGA !
Legitymacje wydane przed dniem wejścia w życie w/w rozporządzenia zachowują ważność do czasu ich wymiany.



Takie same informacje widnieją na każdej stronie WBE

Pozdro










.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Cytat:

Legitymacje wydane przed dniem wejścia w życie w/w rozporządzenia zachowują ważność do czasu ich wymiany.


Wszystko jasne. Dopóki nie wymienię, stara zachowuje ważność.

"Nie widać żadnej róznicy, więc po co przepłacać?"
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Cytat:
2. Legitymacje wydane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zachowują ważność do czasu ich wymiany, nie dłużej jednak niż przez okres dwóch lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.


Czyli do 31 grudnia 2006 roku. :!: :!: :!:

Pozdro




.
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Największym idiotyzmem jest wpisywanie stopnia wojskowego w nowych legitymacjach emeryta :!: - na cholerę to komu :?:


Kłaniam :gent:
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lip, 2006   

Oj tam - jak to po co?
A jak sie spotka dwóch emerytów w wąskim przejsciu - wyciągaja swoje legitymacje (machając przed oczyma tego drugiego) i juz wiadomo kto ma pierszeństwo :!: :!: :!:

Ha ha ha ha :gent:

Pozdro



.
 
 
syty
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lip, 2006   

Jestem,bardzo młodym emerytem i mam takie oto pytanie.
Czy przysluguje mi zniżka na pkp ,itp.itd.
Czy oprocz prawa do emerytury mam jeszcze prawo do innych(tego slowa bardzo nie lubie)
Przywilejów?
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lip, 2006   


Syty,


Raz w roku 37% zniżki na przejazd koleją, zniżka w środkach komunikacji miejskiej, w kinach, muzeach i teatrach.

No i masz prawo do odpoczynku :cool:


 
 
Szelest 
2



Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Rejon WBE Szczecin
Wysłany: Sro 19 Lip, 2006   

Cytat:
zrobienie foto o wymiarze 15 x 25 mm - około 20 PLN


Cytat:
Warunkiem wydania legitymacji wg nowego wzoru jest dostarczenie aktualnego zdjęcia o wymiarach 2x2,5cm


Jakie wymiary powinno mieć zdjęcie z którym mam jechać ( lub wysłać) do WBE ?
_________________
Jestem ex-jaruzelitą bosym i wałęsaczem poligonowym, później skwaszonym emerytem, i następnie kaczym ... nie fanem, obecnie średnio zachwycony panującym ko(r)moranem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group