Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Być kobietą...
Opublikował Wiadomość
balbina
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Temat dawno nie ruszany, więc cytat z mojego kolegi:
Cytat:
Wszystko co otacza samotnego mężczyznę jest rodzaju żeńskiego: Matki Polki, Bohater Dziewice i Małpki w Sieci. Głupota i miłość, tlenione blondynki, oziębłe dewoty, sprzedajne miernoty, pokora, fasada, prowincja, samotność, tęsknota, choroba i śmierć. Tylko szczęście jakieś nijakie...

Dodałabym agresję i wojnę. Może coś jeszcze. Nie, takie straszne nie jesteśmy. To tylko rodzajnik i frustracja samotnika.
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

balbina,

Twój kolega nie zauważył że jest jeszcze Nadzieja ;) Rodzaj żeński i jaki piękny.
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Jest jeszcze Fascynacja, Miłość, Przyjaźń, Dobroć.
Punkt widzenia zależny od... momentu w życiu.
;)
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Borsukowaty,

Normalnie się rozczuliłam jak to przeczytałam. Radość też jest rodzaju żeńskiego ;)
 
 
Madzia 
4
Uparta


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 232
Skąd: PL
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

To jak już została wywołana Nadzieja, dodam, że mnie ktoś niedawno nauczył, iż bywa ona nie tylko matką głupich, ale też uroczą kochanką ludzi odważnych. :viktoria:
_________________
Od pracowitości i przykładu jaki dadzą oficerowie zależy również moralny hart wojska, wytrzymałość, z jaką potrafi ono znieść wszelkie braki.
Marszałek Piłsudski
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   


Śmierć też jest kobietą...




 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

I żółć ....
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
vert 
Banita


Wiek: 53
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: PL
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Nijakie, bywacie nijakie czasem, takie bez własnych poglądów, cwane i zarazem głupie po prostu. Jak się mądra trafi, inne ją nie cierpią. Zawistne Baby.

Ale są wyjątki, i te należy na piedestały wynosić, i każdy facet jeden taki wyjątek powinien mieć w życiu. Szczęśliwy ów men wtedy.

No to po mnie, podpadłem większości pań.

Ps.Faceci też tacy bywają, nie lubię takich.
 
 
balbina
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

Jeszcze jeden cytat, bez autora:
Cytat:
Jesteśmy jak jeżozwierze w zimie z przypowieści Freuda: musimy być na tyle blisko siebie, by ogrzać się wzajemnie. I na tyle daleko, by nie pokłuć się kolcami.

To o Nas. O kobietach i mężczyznach. O ludziach. Kolce można położyć: widziałam kiedyś dwa jeże robiące następne...
A Kolega już nie jest samotny, choć nadal ironicznie i groteskowo patrzy na rzeczywistość. Ciekawe kogo mogły uwieść takie słowa? Ot, jak te poniżej:
Cytat:
Literatowi - literatkę, wariatowi - wariatkę, samotnego - samotnej...
:cool:
 
 
sonia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

Dziwny temat - mając na uwadze charakter forum, ale skoro jest... powiem jedno gdyby mój się dowiedział, że czytam takie (nie wiem co) byłoby miło gdyby się tylko uśmiał.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

sonia jak nie wiesz co czytasz, bo masz z tym trudności, to może lepiej nie czytaj. :zly4:
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
dian 
1


Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: POL
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

vert napisał/a:
Nijakie, bywacie nijakie czasem, takie bez własnych poglądów, cwane i zarazem głupie po prostu. Jak się mądra trafi, inne jej nie cierpią. Zawistne Baby.


Jest w tym sporo racji vert, ale to takie ogólnoludzkie jest. "Jeśli wleziesz między wrony, musisz krakać jako ony". Nie wychylaj się z inteligencją i wiedzą, bo Cię zadziobią.

vert napisał/a:
Ale są wyjątki, i te należy na piedestały wynosić, i każdy facet jeden taki wyjątek powinien mieć w życiu. Szczęśliwy ów men wtedy.


Z trafianiem na mądre kobiety wygląda to tak, że jest między ludźmi przyciąganie. Pewien typ mężczyzn przyciąga konkretny typ kobiet. Mądry mężczyzna dokładnie wie, jakiej kobiety szuka i taką znajdzie. Jeśli natomiast samemu nie staje mu inteligencji, to nie będzie szukał mądrej kobiety. Będzie na wszelki wypadek uważał, że wszystkie kobiety są głupie i wśród takich kobiet będzie się obracał. Co za tym idzie będzie się wiązał tylko z głupimi kobietami, a następstwem tego będzie pogląd, że wszystkie są takie same - wiesz już jakie.

Bywają też kobiety zastraszone. Znam dziewczynę, która w rozmowie sam na sam wydaje się być całkiem inteligentna, ma sporo do powiedzenia od siebie. W towarzystwie swojego narzeczonego zamienia się w mimozę, która tylko przytakuje swojemu mężczyźnie. Nie poznaję jej wtedy, jest dokładnie taka jak napisałeś - nijaka i bez poglądów.

Osobiście posiadam grono sprawdzonych przyjaciółek. Takie Ladies, tylko inteligentniejsze i nie wulgarne. Najważniejsze jest to, że każda z nas ma swój własny Świat, swoje pasje, pracę, rodziny. W życiu kobiety, która realizuje siebie nie ma miejsca na głupie zawiści. "Baby", które opisałeś, po prostu się nudzą.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

dian, jestem pod wrażeniem Twojej wypowiedzi. :respekt: Bardzo rozsądne prezentujesz podejście do życia, do kobiet, do mężczyzn. Gdybym nie był taki stary, to chyba bym się zakochał. Kwiatek dla Ciebie. :kwiatek:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Panna Jagoda 
5


Pomogła: 5 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 319
Skąd: z lasu
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Ja z kolei muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona, ale Tobą i. dian jest kobietą i doskonale wie, że nie wszystkie jesteśmy coś warte… Chyba każda inteligentna kobieta była kiedyś w sytuacji, w której było jej wstyd za znajomą, koleżankę czy nawet za nasze przedstawicielki, które zamiast nas godnie reprezentować wystawiają na pośmiewisko.
Bywa też, że kobiety same się nie szanują a wymagają tego od innych. Od mężczyzn oczekują niemal uwielbienia z założenia i gdybym była facetem za takie podejście szczerze bym się obraziła. Może, gdy przestaniemy się łudzić, że każdy mężczyzna padnie do naszych stóp, bo przecież jesteśmy tego warte, oni nie będą „na wszelki wypadek” traktować każdej napotkanej na służbowej drodze kobiety jak zło konieczne?
Wracając do Ciebie i cieszę się, że zgadzasz się z rozsądną wypowiedzią dian, bo nie mogłam uwierzyć, że ktoś, kto ma dużo do powiedzenia (do rzeczy) w wielu wątkach, w temacie o kobietach każdą próbę udowodnienia, że jednak jesteśmy zdolne i przydatne do służby, odbiera jak atak wojujących feministek. To nie tak. Po prostu odpierać absurdalne argumenty jest bardzo ciężko.
:gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

Roballo zapewne założył ten wątek będąc pod wpływem ś.p. czatu. I dobrze, że ś.p. Ale to tylko tak, na marginesie.

Obawiam się Panno Jagodo, że niezbyt właściwie odczytujesz moje poglądy w tej kwestii. Już raz to napisałem: nie jestem przeciwnikiem wojskowej służby kobiet. Jestem przeciwnikiem wojskowej służby kobiet w wydaniu polskim. Co nie zmienia faktu, że potrafię docenić zdrowe (moim zdaniem) podejście do życia każdego człowieka. Niezależnie od jego płci. Gdybym miał do czynienia tylko z takimi ludźmi, byłbym szczęśliwym człowiekiem.

Za miłe słowo - dziękuję. :kwiatek:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group