Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz Bieryło
Czw 05 Lip, 2007
Dodatkowa praca
Opublikował Wiadomość
dipol 
2


Wiek: 57
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 86
Skąd: SP
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2004   Dodatkowa praca

Mam pytanie: chciałbym założyć własną działalność gospodarczą - jakie kroki muszę uczynić?.
Jakie - urzędy, kwity, ile kasy wyłożyć?
Jestem żołnierzem zawodowym, a działalność ma być usługowa.
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2004   

Może to ci pomoże ---->http://www.prawo.waw.pl/dg0.php?go=20

I tutaj w prosty sposób jak to wygląda w jednej z gmin (a zasady sa takie same w całym kraju )---->http://michalowice.bip.or...ci_gospodarczej

Powodzenia w interesach (przynajmniej takiego jak ma Kulczyk :!: )

Pozdrawiam GRYZLI :lol:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
dipol 
2


Wiek: 57
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 86
Skąd: SP
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

Dzięki za pomoc.
Mam jeszcze pytanie - czy muszę pisać wniosek do dowódcy o zgodę, choć praca ta nie będzie pracą stałą i nie będzie przynosiła stałych dochodów.
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

Sorry GRYZLI i z całym szacunkiem, ale Twój przykład robienia kariery czy też kasy jak Kulczyk nie jest najszczęśliwszy.
Robienie kasy poprzez przekręty i z poparciem miłościwie nam panującego zwierzchnika SZ oraz byłego (na szczęście) już premiera kosztem zwykłych zjadaczy chleba nie jest moim zdaniem żadną sztuką :mlotek:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

:lol: :lol: Tak to podobno już jest że pierwszy milion trzeba ukraść :!: :!: :!: a potem to już jest się prawdziwym byznesmanem :lol:
Podobno pierwszy na to wpadł Rockefeler ,czy inny Rodshyld :!: To niby dlaczego taki Kulczyk ma być gorszy :!: :?:
Polak Potrafi :!: :!: :!:
Po za tym jak do tej pory jakoś go jeszcze nie wsadzili ,a raczej robi się z niego gwiazdę TV ;)

A co do zgody dowódcy to nie wiem -ja tam bym nie pisał :!: Wiesz co to jest zawiść :!: :?:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

Pewnie ze nie pisalbym. A k. 1 milon dostal od taty. Mial juz na lapowki.
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2004   

Jezeli zona pracuje o firme proponujr na zone. Tylko 160 ZUS-u co miesiac a samemu robote robic, a d-cy wala pokazac, jesli mala miejscowosc, jak moj przedmowca zauwazyl. :cool:
 
 
polek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2005   (umowa o dzieło)

moze ktoś wie czy musze zgłaszać d-cy JW jak wykonuję dodatkową pracę (umowa o dzieło). wszystkie te przepisy są tak opracowane, żeby było jak najwiecej interpretacji
 
 
JaĆwInG 
4



Wiek: 63
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 220
Skąd: 34U 625210E 5995642N
Wysłany: Sro 06 Lip, 2005   Re: (umowa o dzieło)

polek napisał/a:
moze ktoś wie czy musze zgłaszać d-cy JW jak wykonuję dodatkową pracę (umowa o dzieło). wszystkie te przepisy są tak opracowane, żeby było jak najwiecej interpretacji

Z tego co mi wiadomo to tak. O pracy zarobkowej żołnierzy zawodowych stanowi bowiem ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 11 maja 2004 r.
w sprawie wykonywania pracy zarobkowej przez żołnierzy zawodowych
(Dz. U. Nr 127, poz. 1324). Gorąco polecam www.abc.com.pl
_________________
... "Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany . .. - własna maksyma dowódcza
- pozdrowienia z Jaćwieży(SuDoViI)
 
 
Tom35
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   

Cytat:
A więc do dzieła i do kolektur...Voileau


Natchnąłeś mnie. Poleciałem i wypałniłem kilka blankietów :mrgreen:
Jak trafię szóstkę, to na pewno nie będę niewdzięczny. Tym bardziej, że wysyłam kupon drugi raz w życiu.
 
 
B@CA 
4
Mąż Babci



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 284
Skąd: Burg an der Strasse
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   

Mam pytanko z podobnej "beczki". Czy żołnierz czynny zawodowo może oprócz pracy w JW np. nauczać w godzinach służbowych w szkole ??
_________________
Wojsko składa się z czekania i śpieszenia się.
 
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 09 Lip, 2005   

B@CA napisał/a:
Mam pytanko z podobnej "beczki". Czy żołnierz czynny zawodowo może oprócz pracy w JW np. nauczać w godzinach służbowych w szkole ??


Z tego co wiem tak. Chyba, że jeden pułkownik z mojej jednostki robi to bezprawnie.
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Sob 09 Lip, 2005   

quest71 napisał
Cytat:
Z tego co wiem tak. Chyba, że jeden pułkownik z mojej jednostki robi to bezprawnie.


aDAS to już robi kupe lat,i napewno ma na to zezwolenie z góry.

Pozdr :gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 09 Lip, 2005   

Z tego co wiem pozwolenie mial do końca 2004 roku. I raczej się nie mylę.
Poza tym nikt mi nie wciśnie, że nie przeszkadza mu to w wykonywaniu obowiązków służbowych !!!!!! ;)
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Wto 12 Lip, 2005   

Dr Acula napisał/a:
Zależy gdzie Dipol mieszka. Jeśłi w małej miejscowości - to d**a blada, niczego nie ukryje, a d-ca JW na żadną dodatkową robotę się nie zgodzi. Jeśli mieszka w duzym mieście - to jest szansa, że sie jakoś przemknie...Byle sie nie "chwalił" nawet przed dobrymi znajomymi! A jakie kroki poczynić? Wszędzie jest pełno porad (G.P., Podatki.pl, Bankier.pl.) W skrócie: 1) trzeba zarejestrowac działalność gospodarczą w gminie; 2) po uzyskaniu rejestracji zgłosić tę działalnośc w Urzedzie Statystycznym, by uzyskac REGON; 3) później w US (+ rodzaj opodatkowania); i na końcu w ZUS. Jak sie dobrze trafi to te formalnośći można załatwić w dwa dni, a jak źle - to i miesiąc nie wystarczy...Nie wiem dokładnie jak jest teraz, bo sam praktyke prywatną rozpoczynałem w 1998 roku. Z tego co słyszę jakieś utrudnienia sie pojawiły...Ale warto iść na "całość" i próby niezależności czynić...PZDRWM.



A według mnie i ustawy to d-ca nie ma nic do powiedzenia jeśli praca ta nie przynosi stałych dochodów (to jest własnie umowa o dzieło). Niedługo będziecie pytać czy możecie iść siusiu zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group