Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie modemu DSL-320T z routerem DIR-615 (Neostrada)
Opublikował Wiadomość
GigaBait 
1



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 41
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   Połączenie modemu DSL-320T z routerem DIR-615 (Neostrada)

Witam
Sorki – że będę pisał językiem laika ale nie bardzo to wszystko łapię. Mam dość dziwny problem z połączeniem modemu D-LINK ADSL 2/2 DSL-320T z routerem D-LINK DIR-615. Wiem – każdy powie – trzeba kupić 2 w 1. No ale - tak się zdarzyło – że jest inaczej. Problem polega na tym że – nie pracują razem.

Znalazłem rozwiązanie w sieci że trzeba ustawić modem w tryb „Bridge" a potem na routerze skonfigurować połączenie PPPoE. Skonfigurowałem w ten sposób (jeżeli rozumiem dobrze – router mam przejąć autoryzację do sieci jako modem). Po wpisaniu danych do zalogowania się do Neostrady - dioda dostępu do Internetu na routerze pali się światłem czerwonym :/ i połączenia z siecią nie ma. Ping kontrolny z routera ginie w świecie.

Jeżeli jednak konfiguruję modem ADSL w trybie połączenia PPPoA a router w tryb DHCP - dioda dostępu do Internetu na routerze pali się światłem zielonym :) ale połączenia z siecią dalej nie ma. Ping kontrolny z routera ginie w świecie.

Jedyny możliwy sposób na uruchomienie działającej sieci jest konfiguracja modemu ADSL w trybie połączenia PPPoA a router w tryb Static IP Adress Connection. Czyli de facto do routera przepisuję dane ustawień sieci z modemu. Ma to sens dopóki nie zmieni się IP podawane przez Neostradę. Wtedy router gubi połączenie (co jest naturalne).
Proszę o pomoc bo nie daje daję rady z tym :/
_________________
Such a Shame
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group