Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Czw 14 Cze, 2007
Książka - Misjonarze z Diwaniji
Opublikował Wiadomość
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

naturszczyk, raczej nie mam co wspominać... Morskie opowieści, to nie jest moja mocna strona. :cool:
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

OK. Pomyślę co z tym fantem zrobić... Najwyżej kiedyś postawisz mi szklankę grogu... :cool: :gent:
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Przeczytałem fragment, który opublikowałeś w internecie. No i co? Super. :gent:
Nadal czekam na resztę w formie książki.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 24 Gru, 2010   

A najfajniejsze w tym jest to, że taka niemal identyczna sytuacja (jak wklejony fragment) zdarzyła się naprawdę na II zmianie. Różnica w tym, że do bazy na czele patrolu zasuwał iracki radiowóz.
naturszczyk - super
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

"Dobre, ino mało" jak powiedział baca po wypiciu litra gorzałki. Czekam na więcej. S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

Cześć, zwracam się do was z prośbą.
Otóż, odezwała się do mnie agentka literacka z Anglii i spytała, czy nie jestem zainteresowany próbą wejścia ze swoimi książkami na rynek brytyjski. Ja się zapewne wszyscy domyślacie jestem na TAK - choć oczywiście jeszcze nie wiadomo, co i czy z tego coś wyjdzie - więc lepiej odpukać póki co w niemalowane drewno.
Zadała jednak kilka pytań i jestem ciekawy jak Wy byście na nie odpowiedzieli.

3. Kto jest odbiorca książki? Kto będzie chciał ją przeczytać?

4. Proszę podać 5 tytułów konkurencyjnych autorów zagranicznych o tej samej tematyce.

5. Proszę opisać jaki to rodzaj literacki (wspomnienia, fikcja, książka historyczna etc.)

6. Co odróżnia Pana książkę od konkurencji? Dlaczego czytelnik sięgnąłby właśnie po nią?

7. Czy ma Pan może wypowiedz kogoś znanego bądź specjalisty w tej tematyce, która pochwala Pana książkę?

Oczywiście, już jej odpowiedziałem zgodnie z zasadą kuć póki gorące, ale największy problem miałem z ostatnim punktem. Macie jakąś konkretną propozycję konkretnej dostępnej osoby, która byłaby chętna aby wystawić książce pochlebną opinię :oops1: ? Niestety w rachubę wchodzą raczej osoby medialne, a ja raczej nie poruszam się w takim towarzystwie, bardziej jest mi przyjazne towarzystwo niższych szarż.

Aby ułatwić wasze podpowiedzi, poniżej co odpisałem:
Ad. 3 - ASG-owcy, rekonstruktorzy, ludzie zainteresowani militariami, ludzie, którzy służyli w wojsku, ludzie którzy lubili oryginalnego Szwejka etc., ludzie którzy chcą spróbować nowej "dziedziny" - książka jest dostępnie napisana nawet dla tych, co się nie znają na armii etc.

Ad. 4 - książki Andy McNaba (fikcja i wspomnienia), Chris Ryan (fikcja i wspomnienia), Steven McLaughlin (Squaddie - tu opisuje armia jaką jest, tyle, że bez dowcipu; przy okazji - sympatyk Polaków), Dan Mills (Sniper One) etc. etc. - Wiem, co wychodzi w UK w języku angielskim, i twierdzę, że wojskowe/wojenne książki są na topie od minimum 5 lat.

Ad. 5 - według brytyjskich standardów Misjonarze łapią się jako "fiction" (bo jest wymyślona, pomimo, że akcja się dzieje w wojnie która miała miejsce itd.)

Ad. 6 - współczesny Szwejk PLUS książka napisana z humorem. Wszystkie wydane obecnie książki nie mają humoru, a jeśli już, to tylko ten wisielczy wojskowy i cięty brytyjski - więc humor Misjonarzy będzie czymś nowym, świeżym.
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

naturszczyk napisał/a:
7. Czy ma Pan może wypowiedz kogoś znanego bądź specjalisty w tej tematyce, która pochwala Pana książkę?


naturszczyk-u :) - czyż mało tu na Forum specjalistów???
Wydaje mi się , ze "cuzamen ales do kupy" ( jak to powiadają na pomorzu - rodowici kwidzyniacy :oops1: ) głosy osób z tego Forum chyba maja jakąś rangę ???
Możesz jej wskazać ten temat. Czy dobrze "kombinuję " ??? Oceńcie :) .

Pozdrawiam Marek :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

:gent:
Gdyby ktoś chciał się zapisać na Facebooku do "Znajomych szeregowca Leńczyka i innych..." to może skorzystać z tego linku:
http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#!/home.php?sk=group_150025365053646

lub w wyszukiwarkę wpisać Naturszczyk Zdanowicz
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Cytat z Facebooka ,,W założeniu ma to być miejsce, gdzie będę informował swoich czytelników, którym pasuje moje pisanie o tym jak idą prace nad moimi kolejnymi książkami''.


Mam nadzieje, że na stronie naszego forum też będziesz informował o powyższych zdarzeniach.
To raz, a dwa gratuluje nawiązania nowych kontaktów z wydawnictwami.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Szeryf - dla mnie NFoW zawsze był najważniejszy, ale parę razy moje informacje o przyszłych moich planach zostało potraktowane dość bezpośrednio i zastałem oskarżony o reklamę, więc teraz boję się o tym pisać :modli: :cool:
Dlatego też pozwoliłem sobie popukać tam, gdzie na więcej mi się pozwala :czytam: :lol:

Kempczol :!: Znalazłem dla ciebie miejsce w drugim tomie, ale nie wiem czy będziesz zadowolony. O szczegóły pytaj Elkę :gent2: bo ja szczegółów nie zdradzę, dopóki nie wydam książki. A poza tym już widzę, jak tydzień wcześniej rozbijasz namiot przed księgarnią, aby kupić pierwszy egzemplarz :D
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Nurek83 
1


Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Witam jak zauważyliście jetem tu nowy, po przeczytaniu opinii o książce doszedłem do wniosku, że wszystko zostało napisane więc moja nie będzie nowością.Sam o książce dowiedziałem się nie dawno w naszej garnizonowej bibliotece i właśnie jestem w trakcie jej czytanie na etapie pierwszego patrolu.Sam jestem żołnierzem jak pewnie wielu tutejszych i muszę stwierdzić, że książka dobrze oddaje realia tego co się dzieje w naszej armii.
Bardzo mi się podoba i super czyta choć czas mam na to tylko w pracy(ale nie mówcie o tym nikomu :modli: )nie żebym nie miał co robić ale w okresie zimowym formacja w której służę ma przestój a w domu nie bardzo mam czas, koledzy to się tylko patrzą na mnie jak na idiotę gdy wybucham śmiechem wtedy streszczam im daną sytuacje by mieli jako takie pojęcie i czytam najważniejsze fragmenty po czym następuję ogólna salwa śmiechu.Niestety na całą książkę ich nie namówię mimo że jest świetna bo oni raczej nie gustują w takich rzeczach ale może uda mi się namówić moją żonę, która też jest żołnierzem.Co do postaci to znalazł bym ich odzwierciedlenie w rzeczywistości bo sam takich znam i z takimi miałem przyjemność bądź nie przyjemność służyć, co do realiów misji tu też jest dużo prawdy bo znam to z własnych doświadczeń jak również kolegów.Kilka rzeczy mógłbym przytoczyć bo nie są tajemnicą aczkolwiek boję się co mogło by mnie spotkać no bo w końcu w mediach mówią że w wojsku jest pięknie :viktoria: .
Na pewno kolejną część też przeczytam i czekam na nią z niecierpliwością, a tą z chęcią bym zakupił by mieć własna a nie pożyczaną, choć po tych kilku latach są na to zapewne małe szanse.
Jak coś mądrego do głowy mi przyjdzie to się odezwę a jak narazie pozdrawiam wszystkich a w szczególności Pana Zdanowicza i dziękuje za tak wspaniałą lekturę.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

naturszczyk napisał/a:
Kempczol :!: Znalazłem dla ciebie miejsce w drugim tomie, ale nie wiem czy będziesz zadowolony. O szczegóły pytaj Elkę :gent2: bo ja szczegółów nie zdradzę, dopóki nie wydam książki. A poza tym już widzę, jak tydzień wcześniej rozbijasz namiot przed księgarnią, aby kupić pierwszy egzemplarz :D


Spoko... Już złożyłem zapotrzebowanie na namiot. :lol:

Dziękuję :!: :piwo:
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Zdradzę tylko, że w trzecim tomie też się znajdziesz - gdzieś w tle, ale zawsze. :cool:

[ Dodano: Pon 14 Lut, 2011 ]
Pierwszy rozdział jest do ściągnięcia tutaj:
www.dpf-soldier.pl

:czytanie:
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 23 Lut, 2011   

Coś ten link nie działa właściwie.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Sro 23 Lut, 2011   

Nic dziwnego :evil: :szef3:
Ktoś lub ja sam coś tu pokręcił, właściwy adres jest taki.

www.dpm-soldier.pl
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group