Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
4 grudnia koniec ery Ery?
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   4 grudnia koniec ery Ery?

Twoja Komórka napisał/a:
Według informacji zdobytych przez dziennikarzy „Twojej Komórki” 4 grudnia skończy się era „Ery”. A przynajmniej zostanie to ogłoszone. Tego dnia (a jest to poniedziałek) zniknie marka Era, a pojawi się marka T-Mobile.

Taką informację udało nam się zdobyć nieoficjalnie, ale też udało się potwierdzić. Ostatnie zmiany w akcjonariacie i zarządzie tylko to potwierdzają. Wraz ze zmianą marki pod koniec roku powinna pójść kampania promocyjna – łącząca świąteczne taryfy z promocją marki. Domy mediowe miały już podpisać umowy na promocję „nowego” operatora.

Teraz przed PTC czas ciężkiej walki – o odzyskanie pozycji lidera. Po wielu latach dzierżenia pierwszej pozycji pod względem liczy abonentów Era musiała ustąpić miejsca Orange. Operatorowi, który został liderem po rebrandingu.

źródło: Informacje własne

MKW



I co wy na to !?
Zmieniamy logo z niebieskiego na różowe :zly4:
Szkoda bo przyzwyczaiłem sie do ERY :zly3:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   

Mam nadzieję, że przejmą w pełni "zobowiązania" błekitnej ERY. Szkoda stażu - 9 lat wierności przynosiło juz jakieś profity :gent: .
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   

TJ nie martw się, będzie tak jak było z Ideą i Orange :)
 
 
McMatt44 
3



Wiek: 50
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 140
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   

Dr Acula napisał/a:
Szkoda, że vodafone jakos się wycofał...A moze ja coś przegapiłem?


Plus GSM od przyszłego roku zmienia nazwę na VODAFONE :)
Wszakże jest właścicielem Plusa od dobrych kilku lat :)
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   

Już sie zmienia na lepsze, polecam ofertę ERA DOMOWA, na pohybel TP SA :viktoria:
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 22 Paź, 2006   

bolec71 napisał/a:
Już sie zmienia na lepsze, polecam ofertę ERA DOMOWA, na pohybel TP SA :viktoria:

Czytałem gdzieś że TP SA tonie. Ucieka od niej po kilka tysięcy abonentów miesięcznie, przy prawie zerowym odsetku nowych abonentów. Jeżeli nie zreformują swojej myśli o współczesnej telefonii to wkrótce zostaną tylko z abonentem biznesowym.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Nie 22 Paź, 2006   

Biznesowy też od nich ucieknie, TP SA ciągle jeszcze żyje w poprzednim systemie. Ja starałem sie o telefon u nich 3 lata, ale nie byli w stanie mi podłączyć z powodów technicznych (nie mieszkam w lesie tylko w 6 tys. mieście) :brawo:
 
 
A.L.I.E.N.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Paź, 2006   

Najważniejsze drodzy forumowicze aby owa zmiana loga nie była jedynie zabiegiem stricte kosmetycznym a przełożyła się in plus na poprawę jakości i cen usług (chociaż jako długoletni abonent ERY - 8 lat - nie miałem powodów do narzekań).
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Mamy juz koniec Grudnia i dalej mamy "ERĘ" -jednak dni tej marki są już policzone :!: :cry:

Rzeczpospolita napisał/a:
Koniec bitwy o Erę

Po siedmiu latach sporów sądowych Deutsche Telekomprzejęła kontrolę nad Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era. Konflikt, podsycany przez francuski koncern Vivendi, będzie się jeszcze tlił, ale najważniejsze już się dokonało: DT kupiło 48 proc. akcji PTC od Elektrimu, powiększając tym samym swój pakiet do 97 proc. Niemcy zakładali operatora sieci Era wraz z Elektrimem i jeszcze kilkoma innymi polskimi spółkami. Partnerzy poróżnili się o prawo skupu akcji od mniejszościowych akcjonariuszy. W spór wdało się jeszcze francuskie Vivendi, które także miało chrapkę na udziały w PTC. Ostatecznie Elektrim, kontrolowany już przez Zygmunta Solorza, dogadał się z Niemcami. Przejęcie przez nich PTC oznacza, że niedługo markę Era zastąpi T-Mobile, jakiej DT używa na całym świecie. Era ma obecnie w Polsce ok. 12 mln klientów.

ł.d.
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
cwaniak 
5



Pomógł: 9 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 847
Skąd: 54.390 °N, 19.819 °E
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Jak z ery zmiana będzie na T-mobile nie mam zamiaru zmieniać operatora. Jak na razie nie mogę narzekać ( cztery lata w erze):gent:
 
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

I co z tą Erą? Miało już jej nie być, a nadal robi ludziom wodę z mózgu. Ostatnie doswiadczenia w obsłudze klientów biznesowych uzmysłowiły mi, że tam naprawdę źle się dzieje. Cesje umów wykonywane są z dużym opóźnieniem i w bardzo skomplikowany sposób, co prowadzi do utraty abonentów. Zamiast "kopać się z koniem" prościej jest przejść do innego operatora. Tutaj Polkomtel jest bezkonkurencyjny. Szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności. Do tego bardzo elstyczne podejście do klienta.
Mówię oczywiscie o obsłudze klienta biznesowego, bo w salonach PlusGSM to też różnie bywa :zly2:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Ostatnie wieści z pola walki mówią że rebrandig sieci ERA na T.MOBIL rozpocznie się gdzieś na wiosnę.Ma to związek z tym ze przed wakacjami jest szanasa na to że ci którzy uciekną z siecie na skutek zmiany marki będą uzupełnieni tymi którzy podpiszą umowy promocyjne związane z wakacjami -sieci zawsze notują najwiekszy przypływ abonentów w tym okresie.
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
soldat 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Polska zachodnia
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

po ostatniej burzy (19.01) era nie łączyła rozmów, sms-y z kilku godzinnym opóźnieniem. poczuliśmy wtedy siłę natury...
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

Cytat:


T-Mobile: 100 mln zł na reklamę marki

Zmiana marki przez PTC z Era na T-Mobile Polska oznaczać będzie pojedynek reklamowy z wchodzącym na rynek P4. Klaus Hartmann, nowy prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej spodziewa się, że firma zmieni markę najwcześniej w II kwartale 2007 roku. Wiosenny termin – wcześniej spekulowano o grudniu tego roku – może wynikać z tego, że firma chce upiec za jednym zamachem dwie pieczenie: powtórzyć sukces sieci Orange (z grupy Telekomunikacji Polskiej) oraz osłabić wejście na rynek czwartego gracza dysponującego siecią, czyli P4. Szefowie Netii, która ma 30 proc. kapitału P4, zapowiedzieli, że operator wejdzie na rynek w I kwartale 2007 roku.

Kampania na miesiące

– Rebranding Ery na T-Mobile nie zablokuje wejścia P4 na rynek, ale może je osłabić – uważa Krzysztof Kaczmarczyk, analityk Deutsche Banku.

Jego zdaniem wiosenny termin pozwoli na kontynuowanie kampanii wizerunkowej nowej marki przez całe wakacje. Podkreśla, że sukces rebrandingu Idei na Orange polegał na konsekwentnej kampanii wizerunkowej, która trwa do dziś.

W ocenie specjalistów z branży reklamowej zmiana nazwy z Ery na T-Mobile w skali 12 miesięcy kosztować może ponad 100 mln zł, z czego ponad połowa wydatków przypadać będzie na pierwsze trzy miesiące.

Mniej optymistycznie na zmianę nazwy patrzą klienci zabierający głos na forach portali poświęconych telekomunikacji. Do głosu doszli ci, którzy obawiają się, że wraz z nową marką znikną usługi obniżające ceny takie np. jak trwające w taryfach przedpłaconych Heyah i Tak Tak podwójne doładowanie. Inni obawiają się podwyżek cen i przypominają casus zmiany logo Idea na Orange przez PTK Centertel. Wówczas w części nowych taryf ceny były wyższe niż w dotychczasowych taryfach. Odczuwalnie podrożał roaming, czyli możliwość korzystania z komórki za granicą.

Na Węgrzech potaniało

Tymczasem z historii dotychczasowych roamingów przeprowadzanych przez T-Mobile wynika, że nowe taryfy wprowadzane wraz ze zmianą logo były zdecydowanie lepsze niż poprzednie. Przykładem mogą być Węgry, gdzie T-Mobile pojawił się w maju 2004 roku.

Tomasz Świderek, Marcin Jaworski


Czyli już coś wiadomo :!:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
TKM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

A.L.I.E.N. napisał/a:
Najważniejsze drodzy forumowicze aby owa zmiana loga nie była jedynie zabiegiem stricte kosmetycznym a przełożyła się in plus na poprawę jakości i cen usług (chociaż jako długoletni abonent ERY - 8 lat - nie miałem powodów do narzekań).


A ja mam całkiem inne zdanie byłem w Erze od 1998r płaciłem całkiem spore rachunki (jeszcze nie były popularne darmowe minuty - miałem ich aż 10!!! w ramach abonamentu). Kończyła mi się umowa i chciałem podpisać na kolejne 2 latka (7-8 rok) .... i co? Mój ojciec który miesiąc wcześniej stał się członkiem Ery (pierwszy raz ) dostał:
- lepszy aparat;
-lepszą ofertę!!!!!
Delikatnie spsikali mnie ciepłym moczem.
Podziękowałem "delikatnie za współpracę i teraz jestem z Orange (nie mam powodów do narzekań). Lepsza oferta i podczas przedłużania umowy dostałem naprawdę świetną ofertę!
Z Erą w moim życiu już się nie spotkam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group