Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiar temperatury kart graficznych
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   Pomiar temperatury kart graficznych

Ahoj!
Karty graficzne- GPU NVIDIA
(nie wszystkie karty oferują tę funkcję)
Poprzez odpowiednie ustawienia zostaniemy ostrzeżeni, kiedy GPU (Graphics Processing Unit) procesor karty graficznej zacznie się nagrzewać.
* Uruchamiamy panel sterowników ForceWare, klikamy na pulpit PrawyPrzyciskMyszy i wybieramy Panel sterowania NVIDIA. W nowym oknie wybieramy Ustawienia 3D, poźniej w zakładkę "Monitoruj poziomy temperatury".
* Aby program podawał nam informację o nadmiernej temperaturze GPU zaznaczamy opcje:
> Resetuj nadal temperaturę...
> Zawiadom mnie, gdy temperatura procesora graficznego...
W kartach NVIDII, próg spowolnienia przeważnie jest ustawiony na 120°C (zależnie od GPU) W zupełności to wystarcza. Zatwierdzamy zmiany klikając "Zastosuj".

Karty graficzne - GPU ATI
* Procedura wywołania jest podobna. PPM na pulpicie i wybieramy > ATI CATALYST ® Control Center. Dalej klikamy na Widok i wybieramy > Widok zaawansowany.
* Z lewej strony klikamy ATI Overdrive i klikamy na ikonę "Kluczyka". Następnie OK.
* Mamy teraz dostęp do możliwości podkręcania i monitorowania temperatury układu graficznego. Możemy w każdej chwili ją odczytać otwierając Catalyst Control Center. Ostrożnie z podkręcaniem!
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   

:gent: Endriu48,
Pytanko.
A jak wygląda sprawa z kartami GForce.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   

jankes1350, Jak wyżej pisałem nie wszystkie karty NVIDIA (GeForce) są wyposażone w taką funkcję. W pozostałych przypadkach pozostaje zdobyć pirometr i zmierzyć temperaturę radiatora GPU. Szczególnie w przypadku chłodzenia tzw. pasywnego bez wentylatora. W skrajnych przypadkach można dotknąć na chwilę radiatora ręką i jeśli doznamy uczucia "parzenia" to znak, że GPU się nadmiernie grzeje. Częstymi objawami są też "zwiechy" obrazu na monitorze wygląda to jakby wszystko zamarło.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
GoBo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

Nie mam w swoim catalyst żadengo ATI Overdrive. Może nie wiem gdzie szukać. POZDRAWIAM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group