Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przydatne rozszerzenia FF
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Nie 17 Gru, 2006   Przydatne rozszerzenia FF

Ahoj! Prezentuję serię przydatnych rozszerzeń do przeglądarki Firefox

* Adblock Plus 0.7.2.3 > pozwalające na blokowanie przy pomocy odpowiednich filtrów wszelkiego rodzaju reklamy. Wersja Plus posiada dodatkowo listę zaufanych witryn i synchronizację z witrynami publikującymi gotowe zestawy filtrów.
* Add Bookmark Here 0.5.5 > Rozszerzenie to dodaje opcję Dodaj zakładkę tutaj... do menu głównego folderu Zakładki, do menu rozwijanego tego folderu, oraz do menu kontekstowego folderu Zakładki. Ułatwia znakomicie dodawanie zakładek.
* BBCode 0.4.1.2.1 > Dodatek dodaje obsługę BBCode do menu kontekstowego myszy. BBCode jest to uproszczony język używany na forach PHPBB,
* Extended Statusbar 1.2.5 > Rozszerzenie to pokazuje na pasku stanu (w trakcie otwierania strony) procent wykonania, ilość grafik do pobrania i pobranych, wielkość pobieranego pliku, czas i prędkość ładowania.
* Fasterfox 2.0.0 > Rozszerzenie poprawia wydajność i dostraja parametry połączeń przeglądarki Firefox.
* Firefox Extension Backup Extension (FEBE) 4.0.4 > Rozszerzenie pozwalające wykonać kopię zapasową całego profilu jak i jego poszczególnych elementów.
* FireFTP 0.94.6 > Klient FTP działający pod Firefoksem, całkowicie niezależny od systemu operacyjnego.
* Forecastfox 0.9.3.1 > Rozszerzenie pokazuje informacje pogodowe korzystając z informacji pogodowych zawartych na AccuWeather.com®. Oprócz pokazywania aktualnego stanu pogody można także zobaczyć zapowiedzi na następne dni. Rozszerzenie ma bardzo ciekawą konfigurację pozwalającą na wyświetlanie informacji pogodowych praktycznie na każdym pasku i w każdym miejscu. Spis polskich miast obsługiwanych przez to rozszerzenie znajduje się TUTAJ
* FoxyProxy 2.2.1 > praca przeglądarki przez serwery proxy
* MediaPlayerConnectivity 0.8.3 > rozszerzenie sterujące Mediami ( http://membres.lycos.fr/s...nnectivity.html )
* MinimizeToTray 0.0.1.2006102615+ > Rozszerzenie umożliwia minimalizację do zasobnika (tray'a) oraz uzyskanie dostępu do najpopularniejszych poleceń z poziomu zasobnika. Oprócz tego umożliwia przywrócenia opcji “szybki start” w Firefoksie i Thunderbirdzie.

* MR Tech Local Install 5.3.2.1 > * Local Install dodaje dodatkowy przycisk Instaluj w okienkach:
o Rozszerzenia
o Motywy
* Umieszcza dodadkowe elementy w menu Plik:
o Zainstaluj rozszerzenie [Alt]+[R]
o Zainstaluj motyw [Alt]+[M]
Umożliwają one instalowanie rozszerzeń/motywów z plików *.xpi/*.jar znajdujących się na dysku lokalnym.
* Zmienia wygląd Menedżera rozszerzeń, dzięki czemu łatwiej zarządza się dużą ilością zainstalowanych rozszerzeń.
* Wyświetla informacje o zainstalowanych dodatkach.
* Wyświetla informacje o wszystkich elementach dostępnych przez about:...
* Daje bezpośredni dostęp do zdefiniowanych baz rozszerzeń/motywów - w tym do Polskiej Bazy Rozszerzeń.

* OperaView 0.6 > OperaView jest prostym rozszerzeniem dla Mozilli, Mozilli Firefox oraz Netscape Browser 8 (dla systemów Microsoft Windows oraz Linux), które pozwala otworzyć aktualną stronę lub wybrany odnośnik w Operze.
* Resize Search Box 0.0.7 > Rozszerzenie to pozwala, za pomocą resizera, zwiększyć lub zmniejszyć wielkość pola szukania.
* SecurePassword Generator 0.5.3 > Secure Password Generator pozwala generować bezpieczne hasła składające się z cyfr, liter i innych zdefiniowanych znaków. Pozwala na zapisanie w schowku wygenerowanego hasła.
* ShowIP 0.8.05 > ShowIP to rozszerzenie pokazujące na pasku stanu adres IP aktualnie przeglądanej witryny.
* Tab Mix Plus 0.3.5.2 > Tab Mix Plus jest rozszerzeniem usprawniającym korzystanie z kart w przeglądarce.
* Talkback 2.0 > jest instalowane podczas samej instalacji FF przekazuje ewentualne błędy w pracy przeglądarki na serwer Mozilla.org

Więcej rozszerzeń wraz z opisami znajdziemy pod linkiem : http://mozillapl.org/kata...enia/(view)/all
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   FEBE

Ahoj! Kiedy instalujemy Firefoxa 2.0 na funkcjonującą starszą wersję, to w zasadzie przeglądarka przejmie wszystkie poprzednie ustawienia. Jednak na wszelki wypadek dobrze jest zrobić kopię zapasową. Do wykonania takiej kopii używamy rozszerzenia
Firefox Extension Backup Extension (FEBE), które jako plik XPI pobieramy TUTAJ Na stronie klikamy w <Install Now> i instalujemy przez <Otwórz> Po zainstalowaniu restartujemy przeglądarkę. Teraz konfigurujemy pobraną wtyczkę.
Wybieramy <Narzędzia|FEBE|FEBE - opcje > w oknie dialogowym klikamy ikonę <Opcje> i najlepiej wybrać <Select all> dalej przechodzimy do <Directory> wybieramy <Browse> i zakładamy katalog w którym będą zapisywane dane do ochrony. Zatwierdzamy <OK> i uruchamiamy program poleceniem <Narzędzia | FEBE | Perform Backup> Wtyczka zapisze wszystkie ustawienia w pliku XPI. Utworzona strona WWW zawiera informacje o przeprowadzonych czynnościach. Możemy później otworzyć plik XPI w świeżo zainstalowanej przeglądarce, aby odtworzyć zapisaną konfigurację.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Czy istnieje możliwość aby w FF wchodząc na stronę mającą same odnośniki do innych stron otworzyć od razy kilka zaznaczonych odnośników naraz?
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Wypróbuj ten dodatek może spełni Twoje oczekiwania
http://gemal.dk/mozilla/linky.html
musisz kliknąć tam na link "Install/Download Linky version 2.7.1 from mozdev.org"
prawdopodobnie także zezwolić na instalację. Potem restart FF i jak chcesz otworzyć np 10 stron to zaznaczasz je jak tekst myszką i z prawokliku wybierasz Linky->Open i new tabs.
Pzdr
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   Firefox Throttle


Firefox Throttle

Lic.: freeware

Rozszerzenie do Firefox'a:
* Limitowanie prędkości pobierania i wysyłania dla wszystkich otwartych tabów i okien Firefox'a oraz transferów
* Tryb burst (czasowe zwiększenie prędkości po okresie nieaktywności)
* Limity wybierane z gotowych presetów lub ręcznie
* Lista wyjątków dla adresów IP i domen, które nie będą limitowane
* Automatyczne wykluczanie LAN'owych IP
* Statystyki ruchu (dla sesji bieżącej i starszych od ostatniego resetu)
* Panel statusu z indykatorami bieżącego wykorzystania bandwidth z możnością szybkiego włączenia/wyłączenia limitowania.
:D
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Pepelin 
3


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

NoScript - teraz jest tak niezbędny jak antywirus czy firewall. Jak nie masz NoScript to nic nie masz lub nie będziesz miał (na kącie koncie bankowym).
 
 
jaqb 
5
emeryt


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Endriu48, niektóre rozszerzenia już sobie dodałem, nawet nie wiedziałem że są takie :) :efendi2:
Pepelin, a może by tak opisać działanie tego co proponujesz wszystkim, oraz link do pobrania, a raczej potwierdź czy TO jest dobra strona.
_________________
Pozdrawiam,
jaqb
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

jaqb, Dobra strona, bo to jest oficjalna strona tego rozszerzenia. :viktoria:
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
jaqb 
5
emeryt


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

To fajnie, poproszę jeszcze o opis działania, tak na chłopski rozum :) i czy na prawdę warto go instalować, bo Pepelin straszy tu wyzerowaniem konta bankowego :-o
_________________
Pozdrawiam,
jaqb
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

jaqb napisał/a:
bo Pepelin straszy tu wyzerowaniem konta bankowego :-o
:zly3: :x
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Pepelin, Z włączoną blokadą skryptów raczej nie otworzysz większości stron kont bankowych.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   Tab Scope


Ahoj! Rozszerzenie Tab Scope daje nam miniaturowy podgląd otwartych kart. Doskonale sprawdza się gdy jest ich kilka otwartych czy nawet kilkanaście. Dzięki niemu błyskawicznie zobaczysz podgląd strony. :viktoria:
Dodaj do Firefox'a
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Pepelin 
3


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

quest71 napisał/a:
Pepelin, Z włączoną blokadą skryptów raczej nie otworzysz większości stron kont bankowych
I tu się mylisz bo to rozszerzenie daje możliwość: tymczasowego lub stałego zezwolenia na włączenie skryptów w aktualnej domenie:
Jesteś w PKOSO.pl dajesz zezwalam (Allow) i nie masz więcej kłopotów. Jesteś na nfow.pl dajesz Temporary Permissions, i możesz ufać do następnej sesji gdzie zdecydujesz czy wierzysz na stałe czy tylko teraz.
Jeżeli jednak szukasz programu lub informacji w googlach to trafisz np na "oczyszczaczkomputerza" który na dzień dobry będzie chciał Ci zaaplikować trojana....
to noscript sprawi że nie weźniesz trojana, nie zobaczysz animacji flasha, na onecie nie wyskoczy ci dodatkowe okno.
Używam, przelewam bankowo i puki póki nie zaufam stronie która przechytrzy moją przeglądarkę i mojego antyvirusa to jestem z tego rozszerzenia zadowolony.

Może jestem paranoikiem ale to tak: póki nie musiałem po raz 3 formatować dysku i reinstalować systemu uważałem "że komu jak komu ale MNIE coś takiego.."

Jak przetestuję to napiszę jeszcze o innych możliwościach
pozdrawiam
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Pepelin, Dobrze wiem jak wyłączyć blokadę skryptów i mam NoScript zainstalowany od wielu lat. Jeżeli nie odwiedza się "nieznanych" stron, włączanie go nie jest potrzebne. Wszystkie operacje bankowe wykonuję tylko przez neta. A jeżeli chodzi o trojany wiry i tym podobne niebezpieczeństwa: polecam Kasperskiego.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Pepelin 
3


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

quest71 napisał/a:
Jeżeli nie odwiedza się "nieznanych" stron, włączanie go nie jest potrzebne.
...
A jeżeli chodzi o trojany wiry i tym podobne niebezpieczeństwa: polecam Kasperskiego.


Kwestia raczej gustu niż rozsądku: ostatnio wyczyny webmasterów skłaniają mnie do wyłączania skryptów nawet na onecie, więc domyślnie mam off.

Kacperski to dobry wybór, ale uważam że zabezpieczenie powinno być wielopoziomowe czyli dobry antywirus jest jednym z elementów. Ważnym ale nie jedynym. Więc jak antywirus nie zna jeszcze trojana to noscript nie da mu szansy na zaistnienie przez www.
Na dniach Microsoft łatał dziurę w plikach wmf które mogły się wykonać chyba na każdy Windowsie.
Na każdym który by próbował wykonać ten wmf - Czyli jak coś złapałem i antyvir nie pomógł to jego wina!!! Ale to ja będę w plecy a nie antywir!!

pozdrawiam innych maniaków bezpieczeństwa na których zasoby czyhają wraże siły.
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group