Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy godne polecenia
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Gru, 2006   Filmy godne polecenia



Tu wpisujemy nasze opinie o filmach, polecamy filmy godne obejrzenia, dajemy linki do zwiastunów tychże



 
 
xenia
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Gru, 2006   

O, nowy przyklejony temat? Faaajnie.

Szkoda tylko, że zamiast przenieść mój post o filmie jak najbardziej militarnym, do tego nowo utworzonego wątku, wywaliłeś go, drogi Prawie Emerycie, na wysypisko.

Post informujący o ekranizacji komiksu, którego akcja osnuta jest wokół wydarzeń jakie miały miejsce podczas bitwy w wąwozie termopilskim, nie bardzo pasuje do Waszego Wysypiska, gdzie zgodnie z definicją mają trafiać "tematy zbędne, infantylne, nie na temat, itp.".

Trzystu Spartan przeciwko gigantycznej armii perskiej, a Ty jednym kliknięciem na śmietnik to? Twardziel z Ciebie......


Moderator nie ma możliwości przeniesienia postu i ,,podpięcia" go do danego tematu. Taki skrypt :(

Pozdrawiam :gent:

P_E


O, w takim razie sorry. Mój cynizm sprawił, że wyrzucenie tamtego postu na Wysypisko przypisałam brakowi dobrej woli z Twojej strony. Ale skoro używana przez Was wersja PHP Nuke'a nie pozwala na przenoszenia postów, to sorry raz jeszcze.

Filmowcy wzięli na warsztat 300 (Trzystu) Franka Millera, autora pamiętnego Sin City, między innymi. Premiera we wrześniu 2007. Oficjalny trailer pod poniższym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=r91YalOlLsY
 
 
Marti 
1


Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Flyboys
Średnia ocena: 8,61/10
głosów: 105
produkcja: Francja , USA
gatunek: Dramat , Wojenny
data premiery: 2006-09-22 (Świat)

Opis:
Akcja filmu rozgrywa się w czasach Pierwszej Wojny Światowej. Stajemy sie świadkami historii Eskadry Lafayette, czyli młodych obywateli USA, którzy zanim Stany Zjednoczone oficjalnie przystąpiły do wojny ochotniczo walczyli na francuskim froncie.

Obejrzałem bardzo fajne efekty dźwiękowe, niezłe akrobacje w powietrzu polecam
 
 
 
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

Proponuję "Over There".
Po obejrzeniu pilota myślałem, że będzie "taki-sobie", ale już od "blokady drogi" w 2-gim odcinku, zaczął chwytać ten niepowtarzalny klimat.
W sumie oglądałem go wcześniej, ale teraz jestem po 2-gim obejrzeniu wszystkich odcinków.
Po pierwszym sezonie miały być następne, ale...... :(
niestety zaczęło przybywać kombinatorów za oceanem, którzy po obejrzeniu pierwszego sezonu zaczęli się zastanawiać, jak się od tego wywinąć. Oni nie lubią ogladać flaków swoich żołnierzy w wojnie, która sie własnie toczy. Dlatego słabego "The Unit" kończą już kręcić trzeci sezon, a moim zdaniem "Over There" który jest najlepszym do tej pory obrazem pokazującym współczesną wojnę zawiesili. Nawet w kinie nie było lepszego.

Dla mnie - bomba
:gent:
II zmiana camp "LIMA".Pluton ochrony.
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   

Cytat:
Bond zagra w filmie o polskich partyzantach

Maja Staniszewska2007-05-17

Daniel Craig zagra główną rolę w filmie o polskich partyzantach, który nakręci hollywoodzki specjalista od spektakularnych widowisk Edward Zwick.

Jesień 1941 roku. Bracia Bielscy, synowie młynarza mieszkającego w Puszczy Nalibockiej (przed wojną północno-wschodnie tereny Rzeczypospolitej, dziś Białoruś), widzą, jak ich rodziców i dwójkę rodzeństwa Niemcy wyciągają z domu i wywożą w nieznane. Asael i Zus uciekają do lasu, kilka miesięcy później dołącza do nich najstarszy Tewje.

Pod dowództwem Tewjego, który przed wojną służył w polskim wojsku i został kapralem, tworzą oddział partyzancki. Zamiast jednak skupić się na walce z Niemcami budują w głębi puszczy, wśród bagien i grzęzawisk, schronienie dla Żydów. Powstaje miasteczko z ziemiankami mieszkalnymi, zakładami rzemieślniczymi, szpitalem, a nawet bożnicą.

Bielscy pilnują przestrzegania prawa i porządku, przyjmują wszystkich, którym uda się do nich dotrzeć. W 1944 roku, kiedy Armia Czerwona wypiera z okolicy Niemców, w obozowisku mieszka ponad 1200 osób, z których przytłaczającą większość stanowią dzieci, kobiety i starcy. Dzięki Bielskim przeżywają wojnę.

Asael ginie potem w bitwie o Królewiec, Tewje i Zus emigrują do Palestyny, a potem do Stanów. Tewje umiera w 1987, a Zus w 1995 roku.

Nieznani partyzanci

- To pasjonujący temat na film - mówi historyk Marian Turski, który cztery lata temu opisał dzieje braci Bielskich w "Polityce". - Na świecie powstało o nich wiele książek, ale film będzie chyba pierwszy. Bielscy uratowali bardzo wielu ludzi, zasługują na pamięć.

Tę fascynującą, a u nas właściwie nieznaną historię, opowie hollywoodzki specjalista od spektakularnych widowisk Edward Zwick, który ma na koncie takie filmy jak nominowany w tym roku do Oscara w pięciu kategoriach "Krwawy diament", "Ostatni samuraj", "Wichry namiętności" czy (już jako producent) obsypanego Oscarami "Zakochanego Szekspira".

W roli głównej wystąpi nowy Bond, czyli Daniel Craig. Brytyjski aktor nie zamierza ograniczać się do bycia agentem 007 i chętnie przyjmuje nietypowe role. Zagrał już kiedyś żydowskiego bojownika - w "Monachium" Stevena Spielberga był snajperem polującym na organizatorów zamachu na igrzyskach 1972.

Craig w polskim lesie?

Film, którego tytuł brzmi "Defiance" (tak nazywa się książka o braciach Bielskich autorstwa Nechamy Tec, amerykańskiej historyczki, którą polska rodzina ocaliła z Holocaustu), ma kosztować około 50 mln dol. Zdjęcia mają się rozpocząć już we wrześniu. Niestety, jeszcze nie wiadomo, czy film będzie kręcony w Polsce lub okolicach.

W tej chwili trwają poszukiwania plenerów w Europie Wschodniej i Kanadzie, ale firma Grosvenor Park, która zajmuje się produkcją filmu nie udziela na ten temat żadnych informacji. Nie wiadomo, czy zostaną zaangażowani polscy aktorzy, filmowcy, czy choćby statyści, nie wiadomo też, kto zagra pozostałych braci, bo Craigowi
przypadnie rola Tewjego.

Premierę Zwick planuje na czwarty kwartał 2008 roku w nadziei zrobienia dużego szumu tuż przed sezonem oscarowym
.
 
 
Grzegorz973 
1


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 30
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007   

Świetny serial o Brytyjczykach w Bośni, nakręcony przez BBC, o ile wiem w Polsce inaczej niż przez Youtube nie do obejrzenia (link do części pierwszego odcinka):
http://www.youtube.com/wa...related&search=
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2007   

Witajcie wszyscy ci ,którzy oglądali przygody Agenta Bourne'a w dwu częściach filmu pod tytułami Tożsamość Bourne'a oraz Krucjata Bourne'a zachęcam do pójścia do kin obejrzenia trzeciej części przygód pod tytułem Ultimatum Bourne'a . Osobiście sądzę ,że jest rewelacyjna.
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
pumex 
1


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: z północy
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Kudłate myśli
http://www.smog.pl/wideo/12862/masz_kudlate_mysli/
polecam :gent:
 
 
POPO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

Obejrzałem ostatnio "Home of the Brave " (2006,USA).

Mimo dobrej obsady film nudny. Warte obejrzenia pierwsze 15 minut, potem można spokojnie wyłączyć. Przewidywalny, liniowy i schematyczny.

Pozdrawiam.
 
 
wanna-be-soldier 
1


Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: z prawego brzegu Wisły
Wysłany: Czw 25 Paź, 2007   

Pewnie wszyscy już to widzieli, ale mimo to gorąco polecam "Skazanego na Shawshank". Film genialny, bijący na głowę popularny ostatnimi czasy serial (telenowelę?) "Prison Break".
Trzyma w napięciu tak, że jak oglądałem go z kolegami (był ostatnio dołączony do pewnej Gazety) żaden z nas nie otworzył przygotowanego uprzednio piwa :D
 
 
 
Gangane
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

Polecam film Equilibrum


Obraz świata po III wojnie. Aby uniknąć kolejnych wyniszczających konfliktów zbrojnych, ludzie w państwie Libria poddawani są specyficznej kuracji - codziennie muszą (pod groźbą kary śmierci) zażywać dawkę leku zwanego prozium, który pozbawia ich wszelkich emocji, pozwalając jednocześnie skutecznie budować "nowe społeczeństwo". Nielegalne staje się wszystko, co może budzić uczucia: malarstwo, literatura, muzyka, a nawet domowe zwierzaki. Totalitarnemu państwu przewodzi tajemniczy Ojciec, który wygłasza swoje doktryny za pośrednictwem wszechobecnych telebimów, porządku natomiast pilnują specjalnie wyszkolone oddziały policji. Klerycy (tak ich zwą) są nie tylko mistrzami sztuk walki, ale i znakomitymi psychologami, którzy bezbłędnie wyczuwają ludzkie namiętności. A rebeliantów w Librii nie brakuje...
 
 
sedzia_dred 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 121
Skąd: jeszcze z cywila
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   

harris2 napisał/a:
Proponuję "Over There".
Po obejrzeniu pilota myślałem, że będzie "taki-sobie", ale już od "blokady drogi" w 2-gim odcinku, zaczął chwytać ten niepowtarzalny klimat.


Własnie obejrzałem drugi odcinek. Powiem tak - normalnie,przy dobrym serialu mam ochotę natychmiast zobaczyć następny. Po "Over There" najpierw trochę zaczekam,żeby się pozbierać z podłogi.
Szczerze polecam.
_________________
Zwycięska arma najpierw uświadamia sobie, jakie są warunki odniesienia zwycięstwa, a dopiero potem próbuje wszczynać bitwę. Armia przegrana najpierw walczy, a później myśli o zwycięstwie. - Sun Tzu
 
 
Złośliwiec 
6



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2005
Posty: 1222
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   

„Warriors” polecany przez Grzegorz973 było jakieś 3 lata temu dawane na WOT3 bardzo późno w nocy (o mało przez to nie zawaliłem egzaminu, bo zaspałem na niego, ale warto było).

Czy "Over There" było 13 czy 14 odcinków, bo jakoś mi tak brakuje podsumowania pierwszej serii...

A ja chciałbym polecić Wam australijski film "KOKODA" próbujący przybliżyć widzom walki toczone w czasie II wojny na Nowej Gwinei. Film w połączeniu z książką Catherine Mol "Duchy dżungli - Walki na Nowej Gwinei 1942-45" przedstawia chyba prawdziwe piekło walk w dżungli.
_________________
Boże widzisz i nie grzmisz, piorunów nie zsyłasz, mądrością władczych nie obdarzasz...
 
 
Żywcia 
3



Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 135
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

Over There ja mam 13 odcinków
natomiast polecam wszystkim interesującym się okresem II wojny św. dwa filmy
"szara strefa" i " rosyjski " Zapamiętaj imie swoje" oba te filmy opowiadają o życiu w Oświęcimiu
_________________
Nie dyskutuj z idiotą -bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
 
 
MAYFLYpl 
1


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   BITWA O IRAK. MIEJ ZDANIE. - premiera 25 KWIETNIA.

Witam,

Miło mi przekazać, iż wkrótce na ekranach polskich kin (PREMIERA 25 kwietnia) pojawi się film „Bitwa o Irak”.

Wojna w Iraku wpłynęła na cały świat. „Bitwa o Irak” pokazuje ludzką stronę tej historii i autentycznych wydarzeń, które 19 listopada przeżyli nie spodziewający się ataku amerykańscy marines. Głównym przedmiotem zainteresowania reżysera są trzy grupy ludzi, którzy w pewnym sensie są swoimi ofiarami: amerykańscy marines, rebelianci oraz iracka ludność cywilna. Wszyscy znaleźli się w ekstremalnej sytuacji. Zostali zmuszeni do walki o byt, do obrony swoich rodzin i krajów pośród chaosu wojennej rzeczywistości. Nikt nie znalazł się tam z wyboru.
Każdy radzi sobie na swój sposób.


reżyseria: Nick Broomfield
scenariusz: NickBroomfield , Marc Hoeferlin, Anna Telford
muzyka: Nick Laird-Clowes
zdjęcia: Mark Wolf
montaż: Ash Jenkins, Stuart Gazzard
obsada: Elliot Ruiz, Andrew McLaren , Eric Mehalacopoulos, Yasmine Hanani,
rok produkcji: 2007
czas trwania: 93 min.

Broomfield koncentruje się na ofiarach i sprawcach tragedii zarówno po stronie amerykańskich wojsk okupacyjnych jak i rebeliantów. Autor filmu został doceniony na ubiegłorocznym festiwalu w San Sebastian, gdzie otrzymał nagrodę za reżyserię.

Kompozytorem ścieżki dźwiękowej jest Nick Laird-Clowes, który wcześniej napisał muzykę m.in. do filmów Dzikie plemię (Fierce People) i Sekret (Invisible Circus). Znany jest także z członkostwa w grupie The Dream Academy, gdzie był wokalistą oraz współtwórcą piosenek. Występował również jako prezenter w pierwszej edycji muzycznego programu The Tube. Przyjaźń z Davidem Gilmourem natomiast zaowocowała współpracą przy albumie The Division Bell Pink Floyd - Clowes wspólnie z wokalistą tego legendarnego zespołu napisał kilka tekstów.


zapraszam na www.BitwaoIrak.pl

oficjalny zwiastun filmu w sieci youtube:
http://youtube.com/watch?v=UBjQeYN0Ja4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group